Skocz do zawartości

porównanie dwóch wzmaków?


rolek25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie który wzmacniacz wybrac??

 

 

http://allegro.pl/esx-vision-v550-2-piekielnie-mocne-2-kanaly-i1965531077.html- esx

 

 

 

 

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-samochodowy-poweracoustic-hmr800-2x-i1950873066.html power acoustic

 

głosnik to hifonics zeus zx 12pbi 500 rms.

 

wzmak power ma wyjscie line out a esx nie.co wybrać?? do modów poprzednie tematy zamknąłem

 

poprzednie tematy pozamykane. glosnik jednocewkowy chyba:) kable dietz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzytkownik syndmx polecil mi kiedys hifona

 

tak zaczela sie moja przygoda z ta firma. szczerze bylem i nadal jestem pod wrazeniem ich mocy ale nie jestem zwolennikiem dudnienia i ostrego basu takze nie sklaniam sie tylko ku hifonowi i amerykanskim produkcjom

 

muzyki slucham kazdej od hip hopu po klasyke. liczy sie jakosc dzwieku nie tepy bas idacy w przestrzen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem tego ESX na subie ale nie potrafie opisac odsluchu suba ( tego jaki wplyw ma na niego wzmak ) , byla moc i kontrola i tyle moge powiedziec a tego drugiego wzmaka nie sluchalem , wyglada tandetnie i troche sie tym zasugerowalem , teraz troche poszperalem i wychodzi ze jest nie wiele slabszy od ESX z tym ze moc mierzona byla niby na tym wzmaku ale inaczej wygladal , moze dlatego ze byl to "limited edition". Pierwszy pojdzie taniej od ESX. Skoro czytales na forach w stanach ze to dobry klocek to zaryzykuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ESX takiego jak w opisie :) Gra przyzwoicie jak na moje ucho :) PowerAccustic nie jest taką lipą, ale za wiele więcej nie ma co go brać, bo mi gość chciał go oddać od ręki za 150, a mocowo i jakościowo jest lepszy jak CP 1502. Teraz niby ktoś go licytuje, ale ciekawe, czy nie na podpuchę :) ESX gra w stylu trochę Rodek, a na basie ciężko właśnie określić bo niby gra poprawnie, ale Kenwood PS300 jak dla mnie...hmmm miodzio i bym poszukał go... Na bas właśnie jakiś Rodek by był fajny, ja miałem Pionka GM-X922 chwilowo na basie (dawał radę :) ), ale szkoda mi go było, bo na przodzie był genialny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze ale dalem ciala :mur1:

 

mialem dzis okazje kupic kenwooda wlanie taki model jaki opisales ale suma sumarum niezdecydowalem sie na niego i teraz wynika ze byl to moj blad

 

bogus ale na twoj gust ten esx napedzi mojego hifona odpowiednio? czytalem ze bandpassy maja swoj urok i szczerze mowiac az na tak wielkim basie mi nie zalezy ma byc przyjemnie dla ucha :wink: radzono mi tazke brac rodeka idzie pare na alle lecz poki copoza moim zasiegiem z racji tego ze ostatnio troszke poszalalem z kupowaniem sprzeciora(chyba juz zachorowalem) :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba był Kenia brać bo porównania nie ma do ESX :) To genialny piecyk i do przodu i na bas ;) Napędzi wszystko, co ma odpowiednią moc, a co do jakości ESX nie jest ostatni ;) ale Rodek to potencjał ma i może warto tę 100 dołożyć. Cena za ESX jest 400 PLN, więc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie moim marzeniem sa glosniki w drzwiach ale nie moge......kobieca reka :wink: dlatego mam suba i jajka( tak wiem nie powinno sie wstawiac jajek ale byly juz kiedys w pulce wiec kupilem za uwaga 30 euro hifonics ts693 ale mi sie udalo nowka na gwarancji w jednym z niemieckich sklepow z elektronika:)

 

teraz juz niestety jest z pozno na kenwooda a podejrzewam ze nastepna okazja sie nie trafi za predko a ja siedze na obcej ziemi i knuje co kupic i coraz bardziej sklaniam sie ku esx'owi:)

 

sorki za literowke pólce oczywiscie :kwasny:

 

swoja droga tak troszke odbiegajac od tematu rozmawialem wczoraj z pewnym niemcem ktory jest elektronikiem o wzmakach i mowil mi ze jesli szukam konkretnego wzmaka powinienem kupic jakis z lat 60 najlepiej zachodnich....ciekawe stwierdzenie. mowil tez ze niemcy produkowali kiedys swietne wzmaki podal dwie marki pierwsza to grundig druga cos na b chyba. ciekawe co wy o tym myslicie?grundig? hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet mowil ze nawet jesli npna obecnym hifonie jest napis made in usa to i tak moze byc robiony w chinach zapewnial ze w pewnych przxypadkach tak sie dzieje. jesli chodzi o te rarytasy to napewno gdzies sa......u niiemieckich fanow car audio. faktycznie bardzo ciezko byloby dostac cos takiego szperalem po tutejszych stronach i wczoraj nawet jego pytalem i nic nie wiedzial i nic tu nie ma ciekawego oprocz masy mac audio i blaupunktow.

 

odwiedzajac kilka sklepow typu saturn czy media markt stwierdzam ze maja tu fatalny wybor car audio w takich marketach.....sam mac audio i blaupunkt. jest jeden sklep conrad ale i ceny odpowiednie ale maja juz czym oko nacieszyc. przykladowo skrzynia hifona jakis model z zeusa 700..euro :hyhy: byl jeden zestaw odseparowany hfona glosniki 10mmm i tweetery z przeceny ze 180 eurona 79 ale tak przeliczylem(nadal to robie)na zlotowki i stwierdzilem ze sie nie oplaca.ale ladnie to wygladalo i mase mialo odpowiednia. nie widzialem u nas takiego zestawu odseparowanego w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi to nie Brown ? Stare wzmaki zazwyczaj maja potencjal bo tam raczej ksiegowi nie decydowali o uzytych komponentach tylko inzynierowie teraz jest odwrotnie. Ale trzeba sie liczyc ze stary wzmak ( lata 60' to chyba troche za grubo ) moga potrzebowac SPA. Troche oldow mialem ale najstarszy byl z chyba 89' a o czym s z lat 60' nie slyszalem , albo slyszalem ale nie wiem ze byl/byly az tak stare - 50 letnia elektronika ? Ciekawe.

 

Robi sie sprzet w chinach bo jest taniej to jasne... Ale nadal z zachowaniem norm... Wiekszosc elektroniki teraz ma przeznaczenie komercyjne a nowe high endy kosztuja tyle co samochod dlatego chcac miec niezle brzmienie ale i niska cene ludzie w tym i ja decyduja sie na zakup starszych klockow bo czasami mozna fajne rarytaski dopasc za grosze. Allegro i ebay jest w tym bardzo pomocne , systematyczne przegladanie pozwala nie raz trafic na cos naprawde fajnego czasami w cenie dobrej wodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Niemiec nie jest dla mnie zadnym autorytetem lecz mysle ze wie co mowi ma 65 lat ale fakt jest faktem ze tez sie zdziwilem jak powiedzial o takich starych wzmakach moze kiedys byly robione na zamowienie czesto tutaj tak robia ze ktos zamawia prywatnie zreszta nie bede sie wymadrzal bo nie wiem
:idea:
podzielilem sie tylko z wami tymi stwierdzeniami.
:wink2:

 

sanders masz racje to brown :rotfl:

 

swieta racja czasem mozna trafic okzazje na roznych aukcjach i nie tylko w elektronice:)

 

zapytam fachowcow: jak wstawic rozgaleznik zasilania na drugi wzmak? czytalem ze to chyba najlepsze rozwiazanie na podlaczenie drugiego wzmaka i tak sie zastanawiam jak to wyglada i jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za rade: :wink: bede szukal i dzialal :wink: jesli chodzi o wzmaka zawalcze o esx wasze opinie wziely gore poinformuje czy udalo mi sie wygrac czy ponioslem porazke :hyhy:

 

czy ten rozdzielacz wyglada tak?

 

 

http://allegro.pl/rozdzielacz-zasilania-ghost-axel-2-wroclaw-i1918552430.html - ghost

 

 

 

http://allegro.pl/sinuslive-rozdzielacz-do-zasilania-1-2-1-4-adapter-i1922290879.html- sinuslive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...