Skocz do zawartości

Pare porad odnosnie zawodow car audio


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chce przygotowac samochod na najblizsze zawody car audio ze wzgledu na to ze najprawdopodobniej sezon sie juz skonczyl mam na kompletowanie sprzetu , zmiany i inne konfiguracje duzo czasu ale chcialbym sie dowiedziec od ludzi ktorzy juz startowali czegos o przebiegu zawodow np. przy jakiej glosnosci sa przez sedziow odsluchiowane utwory , kto wybiera utwor czy moge odpowiednio zmasteringowac wraz ze znajomymi utwor czy sedziowie beda puszczac swoja plyte , a reszta to juz mowcie co powinienem wiedziec , mam zamiar startowac w niskich klasach jakosciowych napewno nie w dbdrag itp. szukam jakosci.

 

Wszelkie sugestie i rady mile widziane

 

Chce wystartowac poniewaz kazdy powinien miec swoje hobby a car audio dla mnie juz z hobby sie zamienilo w manie nie mam innego celu tylko dazyc do doskonalosci w swoim systemie , niestety fundusze sa ograniczone wiec to nie takie latwe ale chce sprobowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś słabo czytasz:

 

"Ocena dźwięku dokonywana jest przy użyciu aktualnej płyty EMMA, w zależności od kategorii przez jednego lub dwóch sędziów. Źródło używane podczas oceny dźwięku musi być dostarczone przez EMMA.... Używanie własnych kopii w każdym formacie do oceny dźwięku jest zakazane. "

"Sędziowie słuchają systemu przy średnim poziomie głośności (to jest około 85-90db)......5.5.2 Ogólne zrównoważenie tonalne przy głośnym poziome dźwięku (0-30 punktów)

Na oficjalnej płycie testowej EMMA, utwór zawierający możliwie wszystkie istotne części pasma został nagrany na normalnym poziomie (głośności), po którym następuje cisza. Następnie, ten sam utwór został nagrany ze zwiększonym poziomem o +9dB, umożliwiając sędziom od dźwięku dokonanie oceny zdolności systemu do odtworzenia ogólnego zrównoważenia tonalnego...."

A co ogólnie powinieneś wiedzieć to poprostu trzeba mieć instalację zrobioną według zaleceń regulaminu, kabelki schludnie po ukrywane i zabezpieczone, bardzo ważny jest pożądne zamontowanie, bo sędziowie lubią szarpnąć za to czy za tamto i się głupio gubi punkty, bo wzmacniacz był słabo przykręcony. A co do dźwięku to jest dłuuuuga żmudna praca nad ułożeniem sceny, zrównoważeniem tonalnym i tym żeby system poprostu grał jak najlepiej :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...