Skocz do zawartości

Pasta termioprzewodząca pomiędzy tranzystor a blaszkę aluminiową.


BrianGtx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po naprawie swojego pionka czas na złożenie wszystkiego do kupy. Kupiłem nową pastę termoprzewodzącą i zastanawiam się czy oprócz tego że pomiędzy blaszką do której są przykręcone tranzystory a obudową dać jeszcze pastę pomiędzy tranzystory a blaszkę. Polepszy to chłodzenie? Wiem, że nie dysponuje on niewiem jaką mocą ale jak coś zrobić to raz a porządnie :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta termoprzewodząca nie polepszy chłodzenia, a je usprawni. Ona nie ma za zadanie chłodzić, a jak najlepiej przenieść ciepło z elementu gorącego na radiator.

Na pewno nie zaszkodzi. Jeśli to nie jest Gienek i inne podobnie grzejące się piece, to nie ma sensu stosować jakichś drogich. ARCTIC CERAMIQUE w zupełności starczy.

Wielu ludzi, parząc się o radiator, myśli o tym żeby zmienić może pastę. Jeśli radiator jest ciepły to znaczy, że pasta dobrze odprowadza ciepło.

Gdy radiator jest zimny, a rzuca protektami po dłuższej grze, to jest czas aby się jej przyjrzeć.

Należy także nadmienić, że pasta nie jest wielorazowa, tzn. jeśli często wyjmujesz piec z radiatora, to co jakiś czas zmień pastę, bo z czasem będzie przewodziło mniejszą powierzchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta termoprzewodząca nie polepszy chłodzenia, a je usprawni. Ona nie ma za zadanie chłodzić, a jak najlepiej przenieść ciepło z elementu gorącego na radiator.

To akurat wiem bo zajmowałem się overclockingiem komputerowym. Nie wiem czemu zapytałem czy polepszy chłodzenie...

Dzięki wielkie za konkretną odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...