Skocz do zawartości

Tanie SPXy co z nimi zrobić ??


przemo600v
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem przyjechał do mnie sasiad i przywiozł głośniki firmy SPX za które dał 150 zeta. Chce je wsadzic pod szybe ,,w polke" rozmawiajac z nim troche pochopnie powiedzialem zeby zrobił do nich sobie jakas skrzynie to mu lepiej powinno zagrać. Ale tak naprawde to niewiem co z nimi zrobić. O tym zeby kupil coś innego to niema mowy :D ale chcialbym jakoś pomoc ale niewiem czy to możliwe.

Poradzicie coś?? Ale jak macie pisać ze do d.... te glosniki itd. to dajcie sobie spokoj bo ja o tym wiem :D

 

W instrukcji podają takie dane

Dane głośnika:

--- Moc maksymalna zestawu: 1000W

--- Moc zestawu RMS: 500W

--- Moc maksymalna 1 głośnika: 500W

--- Moc 1 głośnika RMS: 250W

--- Membrana: Polipropylen formowany ciśnieniowo

--- Zawieszenie: Miękka pianka polirytanowa

--- Kosz: Chromowany

--- Cewka: Aluminiowa

--- Impedancja 4 Ohm

--- Skuteczność: 88 db

--- Magnez: 25 oz

--- Pasmo przenoszenia: 30 - 25K Hz

--- Qts 0,31

--- Qms 6,68

--- Qes 0,33

--- SPL 88dB

--- Vas 53,96 I

--- Fo 29,58 Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniczki są 250 mm .

Radio to Boos 4x70W podłaczaliśmy już te głośniki tylko pod radio i nieżle sobie radzilo.

Obawiam się odnośnie closeta bo mają zawieszenie z miekkiej pianki i cisnienie może je wydmuchnąć :D

Czy z tych parametrów da sie zrobić jakiegoś br ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniczki są 250 mm .

Radio to Boos 4x70W podłaczaliśmy już te głośniki tylko pod radio i nieżle sobie radzilo.

Obawiam się odnośnie closeta bo mają zawieszenie z miekkiej pianki i cisnienie może je wydmuchnąć :D

Czy z tych parametrów da sie zrobić jakiegoś br ???

 

Spokojnie, zawieszenia ci na pewno nie wydmuchnie, tym bardziej ze pod samym radiem :D Ale obudowa zamknieta do nich raczej nie bedzie pasowac, nie sa to glosniki z wyzszej polki i trzeba im pomoc br-em. Z tych parametrow da sie juz obliczyc jakas skrzynie, napisz temat w dziale z projektami i bedziesz mial to profesjonalnie policzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obudowa zamknieta do nich raczej nie bedzie pasowac, nie sa to glosniki z wyzszej polki i trzeba im pomoc br-em.

Predzej closet bedzie pasować jak BR robiony pod parametry wziete z kosmosu.

 

firmy SPX za które dał 150 zeta
Radio to Boos 4x70W podłaczaliśmy już te głośniki tylko pod radio i nieżle sobie radzilo.

Ja bym wolał słuchać mp3 playera z słuchawek chyba.

 

forum obniża loty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał słuchać mp3 playera z słuchawek chyba.

To tylko i wyłacznie twoja sprawa co wolisz .... chodzi o rozwiązanie problemu a nie twoje głębokie przemyślenia o Mp3. :D

forum obniża loty.

To TY je obniżasz takimi wypowiedziami bo ludzie tu piszą o swoich problemach i oczekują pomocy od innych a Ty robisz wręcz odwrotnie.

Najpierw sie troche zastanow czy chcesz pomoc czy jestes tu tylko po to zeby sie smiac z innych :D

 

Pozdro ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na necie fotki tego i wrzuciłem żeby było wiadomo o czym mowa :D

Wzmacniacz jest planowany ale w pózniejszym czasie bo teraz brak funduszy. Chyba jakiś mały Carpowerek :D

 

A możecie podać jakiegoś linka do programów którymi liczycie skrzynki ?? Może pokusze sie o jakis BR :D

 

Dzięki za wszelką pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...