Skocz do zawartości

Zakupy za pobraniem z allegro


Whisper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

at taka, że jak zakończy z jego ofertą to jest to umowa kupna/sprzedaży.. jeśli zakończy bez udziału w aukcji takowej nie ma :)

Jak kupi przez Allegro i zapłaci - to jest umowa? A jak kupi poza Allegro i zapłaci - to nie ma umowy? :D

Czego teraz uczą w tych szkołach... :krzeslem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dreadlook nie siej bzdur, dla sądu umowa czy to poprzez zakup na allegro, czy umówienie się na maila czy na gg, czy też ustna ma taką samą wartość, na allegro wcale nie jest bezpiecznie, jak ktoś cię przekręci to powodzenia w próbie odzyskania pieniędzy z allegro. Dwa razy mnie orżneli i 2 razy allegro się wypieło na mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego teraz uczą w tych szkołach... :krzeslem:

Przechodzę teraz coś takiego (kupiłem telefon za 650zł poza allegro, którego nie otrzymałem) i nie masz pojęcia jak ciężko jest cokolwiek odzyskać kiedy kupi się poza allegro, gdyby zrobiło się to przez ten portal byłoby o wiele łatwiej bo już na wstępie mogłaby się zająć tym policja, a tak sprawa jedynie sądowa zostaje :)

 

dreadlook nie siej bzdur, dla sądu umowa czy to poprzez zakup na allegro, czy umówienie się na maila czy na gg, czy też ustna ma taką samą wartość,

Na allegro jesteś zarejestrowany i masz potwierdzoną swoją tożsamość. Ne meilu, gg tego nie masz i tak naprawdę ktoś kto się zna nie da się złapać po IP kompa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jesteś zarejestrowany i masz potwierdzoną swoją tożsamość. Ne meilu, gg tego nie masz i tak naprawdę ktoś kto się zna nie da się złapać po IP kompa

obecnie allegro umożliwia zakupy bez rejestracji

a zmiana IP nie zaciera śladów, jest jeszcze coś takiego jak adres karty sieciowej "MAC" w skrócie "po tym adresie identyfikowana jest karta sieciowa. Po prawidłowej identyfikacji przypisywane jest pasmo z dostępem do Internetu i sieci lokalnej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAC też można podmienić i wtedy co ?

Wystarczy zgłosić do operatora numer MAC i w tedy operator ustali skąd było wykonane połączenie, po za tym zależy czy po zmianie MAC będziesz miał dostęp do neta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jesteś zarejestrowany i masz potwierdzoną swoją tożsamość.

Sorry, ale nie wiesz co piszesz. Mogę założyć na allegro 10 kont, potwiedzonych a i tak mnie nie znajdziesz, ci co mnie oszukali też mieli potwierdzone konta a adresy były lewe...

 

gdyby zrobiło się to przez ten portal byłoby o wiele łatwiej bo już na wstępie mogłaby się zająć tym policja, a tak sprawa jedynie sądowa zostaje

Oszustwo zostaje oszustwem, w razie w na policję zanosisz dowód że zawarłeś umowę, kopię przelewu i tyle, co tu ma allegrosz do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę teraz coś takiego (kupiłem telefon za 650zł poza allegro, którego nie otrzymałem) i nie masz pojęcia jak ciężko jest cokolwiek odzyskać kiedy kupi się poza allegro, gdyby zrobiło się to przez ten portal byłoby o wiele łatwiej bo już na wstępie mogłaby się zająć tym policja, a tak sprawa jedynie sądowa zostaje :)

Ja nie wnikam w kwestie dowodowe - bo takowe masz na myśli. Chodzi mi jedynie o to, że UMOWĘ stanowi zgodne porozumienie dwóch lub więcej stron ustalające ich wzajemne prawa lub obowiązki - niezależnie czy kupujesz bilet w kiosku, radio na allegro, czy samochód w salonie.

 

Inna bajka - to forma umowy, zobowiązania i odpowiedzialność stron, kwestie dowodowe itd. itd.

 

Oczywiście - masz rację, zakup poprzez Allegro jest "nieco" bezpieczniejszy, ale nie jest w 100% bezpieczny. Jeśli trafisz na oszusta to nie uchroni Cię żadne Allegro i sporo czasu, nerwów i pieniędzy będziesz musiał poświecić na odzyskanie swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu ma allegrosz do tego ?

To, że taka umowa jest rozpatrzona już na komisariacie (mogą iść do kolesia i podpytać) inne - takie jak gg, e-mail muszą być zatwierdzone przez prokuraturę. Takie słowa powiedziano mi na komisariacie po moim zapytaniu, czy nie mogą zadzwonić na tamtejszą komendę i wysłać tam mundurowych.

 

Sorry, ale nie wiesz co piszesz. Mogę założyć na allegro 10 kont, potwiedzonych a i tak mnie nie znajdziesz,

Ciekawi mnie to jak to zrobisz? Jeśli trzeba odebrać list z kodem weryfikacyjnym, który się wpisuje aby w pełni uaktywnić konto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zgłosić do operatora numer MAC i w tedy operator ustali skąd było wykonane połączenie, po za tym zależy czy po zmianie MAC będziesz miał dostęp do neta

 

Już to widzę jak organy scigania szukają kogoś po adresie MAC :lol:

 

 

W przesyłce za pobraniem jest adres nadawcy i to wystarcza ...

 

Przy wpłacie na konto adres może być jaki tylko sobie wymyślisz a jak ktoś jest sprytny to do przekazu zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezu ludzie normalnie ręce się załamują ... Ustalenie miejsca z któreggo były wykonywane logowania jest proste dla policji , mimo zastosowania proxy itp itd można zmienić ip lub adres mac w biosie karty ale i tak zostawiamy setki innych plików i danych wysyłając głupiego maila . Co do umowy miki ma rację nie ma znaczenia czy alle czy inna forma , to to samo .Oczywiście że dane przy wpłacie na konto można wziąc z kosmosu , ale ktoś te pieniądze musi wypłacić i czy tak czy siak konto założyć z dowodem lub innym dokumentem . Także jest wiele sopobów na wałki i podobnie dużo na złapanie takiego gagatka . I z tego co czytałem wykrywalność przestępstw internetowych jest najwyższa ze wszystkich .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze coś takiego jak adres karty sieciowej "MAC"

No i co Ci po tym MACu? Już widzę jak policja się tym zajmuje :lol:

 

 

Ciekawi mnie to jak to zrobisz? Jeśli trzeba odebrać list z kodem weryfikacyjnym, który się wpisuje aby w pełni uaktywnić konto :)

Pod warunkiem, że Allegro przechowuje te dane i Ci je udostępni. A co jak wyślesz kod na nie swój adres i przechwycisz przesyłkę? Dużo można wykombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...