Skocz do zawartości

"Stopa" perkusji + SE12 w miare najwierniejsze odwzorowanie


doli19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie naczytalem sie troche postow na temat tego przetwornika i roznych obudow do niego jednak ja mam wobec niego jedno konkretne zalozenie, czyli jaka buda byla by najlepsza do odwzorowania Stopy w grze na perkusji.

 

Na wstepie odrazu oznajmie ze nie kupowalem go z ta mysla, ale naczytalem sie ze nie jest u niego zle z szybkoscia i postanowilem zrobic cos w tym kierunku. A wiec tak, nie zalezy mi na mega szybkosci bo tego wiem ze nie osiagne i nie ma nawet tekiej potrzeby poniewaz nie slucham muzyki gdzie ta stopa jest az tak szybka. Chcial bym zeby bas z Re byl w momencie uderzenia stopy bardzo zaakcentowany, punktowy i mocny (tak jak to sie da odczuc na estradzie - charakterystyczne duszenie w klatke piersiowa :) ). W clozecie zagra pewnie szybciej jednak czy mocniej niz w br? Auto w ktorym to bedzie zaaplikowane to Honda Civic VIg. coupe, brak przegrody miedzy siedzeniami a bagajem wiec jest dobre przejscie dzwieku, bagaznik wygluszony jak i wiekszosc kabiny. Pieca pod glosnik narazie nie mam bo tyle tego jest ze nie wiadmo co wybrac a i ja nie wiem na czym konkretniej sie skupic w tym przypadku, ladowac w niego wiecej mocy w 1 ohmie oraz stracic na kontroli (DF) i jakosci czy mniejsza moc ale w 4 ohmach z wiekszym DF i bardziej jakosciowa gra? Bedzie to wykorzystywane jedynie w tym celu tak wiec kompromisow nie ma potrzeby robic zadnych. Obecnie w bagazniku mam Lanzarka MAX12 w clozecie 30L pod RM-V41 i jest nawet ciekawie ale brakuje mu tego kopa, myslalem tez zeby dokupic drugiego takiego max'a i zasilic to jakims mono tylko czy jest sens jesli SE spisal by sie lepiej no i niepotrzebnie lezy w domu i sie kurzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Re spisze sie dobrze ale musi byc wzmak na jego poziomie i nie zastanawialbym sie co za co tylko postaral sie zeby z dobrego wzmaka dostal 600-800wat w 4ohm

 

Czyli pewnie jakas mocna 2 kanalowka bo mono z taka moca w 4 ohmach to chyba ciezko no i $$, a buda? w jakiej najbardziej zblizyl bym sie do celu moich opisanych oczekiwan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go w zamkniętej(ok.30l) skrzyni i perkusję fajnie czuć na klacie. Może nie ma takiego zejścia jak w br,ale i tak go nie brakuje, a bas jest dużo szybszy i bardziej punktowy. Co do wzmacniacza to poczatkowo zasilałem go Rodkiem r2180a czyli dostawał ok.600w Rms 4ohm i grał ciekawie, było mocno i miękko. Później zmiana na Audisona lrx 1.400 i spięcie w 1ohm. Zyskał jeszcze nieco na jakości ale według mnie trochę kosztem zejścia. Na aktualnym Esx-ie jest mocniej, ale jakościowo słabiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x10" daje badzo dobre kopnięcie stopy ( sam choruje na to )

 

Rozumiem ze 2x 10" SE? :) to troche za wiele jak dla mnie, nie bede w stanie wykarmic ich pradowo, powiedz jakos specyficznie wykonywales budy pod nie? czy poprostu optymalna pod te glosniki? pytam bo moze trzeba by sie skupic na jakims specjalnym strojeniu/litrazu tego clozeta.

 

Pozostaje jeszcze kwestia pieca, co by sie najlepiej do tego nadawalo? np. Rodek 1900n lub cokolwiek z 1kW@1ohm? patrzylem na stega K2.02 DF wyglada dosc optymistycznie przy 4ohm ale slabo z moca 600RMS, ogolnie moge przeznaczyc do 1500zeta max na wzmacniacz czego najlepiej szukac w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SE w closed to porazka.... Nie da sie z tego muła zrobić kopania w klate chocbys na głowie stawał... Samochód VS estrada, smiesz zartować... To inne środowiska i tysiace watt roznicy. Da sie zrobić kopa z suba zblizonego do koncertowych doznan ale nei na tego typu subach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie :) nigdzie nie napisalem ze ma byc jak na estradzie tylko chce uzyskac taki efekt "mozliwie najbardziej zblizony". Po to napisalem temat zeby dowiedziec sie czy jest sens wogole sie za to brac, wyraziles swoje zdanie - ok biore to pod uwage. Tak ze nie smiem z niczego zartowac :) nie do konca widze zrozumiales o co mi chodzi, moze cos zle sformulowalem. A swoja droga jak piszesz ze sie da to moze napisz co konkretnie masz na mysli? jaki przetwornik? chetnie to rozpatrze, nie jest powiedziane ze to musi byc SE, poprostu mam go lezec i tak jakos wyszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15" odpada :zawstydzony: chce zeby to w miare gralo ale bez przesady :) ale ok, mniej wiecej juz mam rozeznanie w temacie dzieki wam, wzmak najprawdopodobniej to bedzie A6 moze cos sie znajdzie jak juz bede wyplacalny, nic mocniejszego na pewno nie bo nie wyrobie z pradem a to mi w zupelnosci wystarczy.

 

Nie chce zakladac kolejnego tematu ale w planie mam zrobic kick panele pod moje Audio Systemy bo drzwi w moim aucie ciezko nazwac drzwiami :zdegustowany: sa mega za duze i jeden woofer to zdecydowanie za malo. Dla tego chce zrobic osobne komory pod te glosniki tylko nie wiem w ile litrow najlepiej by je wpakowac? nie moge nigdzie znalezc parametrow T-S tych wooferkow

 

Pomogl by ktos?

 

Tak wygladaja moje "wrota" z naniesionymi wymiarami

 

http://obrazki.elektroda.net/39_1322314308.jpg

 

tak to wyglada od srodka - wooferek wyglada na ich tle co najmniej smiesznie :zawstydzony:

 

http://obrazki.elektroda.net/12_1322314474.jpg

 

i teraz tak, po obliczeniu objetosci drzwi na oko bo wiadmo ze sa rozne przetloczenia itd. wychodzi okolo 70-80L jak na moj gust to chyba "troszke" za wiele jak na ten wooferek.

Chlopaki czytalem ze robia komory tak od 6 do 8L, trzymac sie tego? czy jakis inny litraz dla nich byl by odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok cos tam sie bedzie szukac jednak to za jakis czas, a narazie bede skupial sie na przebudowie przodu tylko podpowiedzcie co z tymi komorami dla AS HX165sq ile optymalnie potrzebowaly by litrow?, mam w planie zrobic sobie takie testowe skrzynki pod nie i wstawic je w nogach obok drzwi zeby jakis poglad byl ile dadza te osobne komory w drzwiach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge nigdzie znalezc parametrow T-S tych wooferkow

Ale raczej słabo szukałeś :)

 

co z tymi komorami dla AS HX165sq ile optymalnie potrzebowaly by litrow?

Patrząc na Vas=16 litrów, to myślę że w okolicach 7-9 litrów.

 

Bardzo fajne głońśiki do komór. Chyba mają dość miękkie zawieszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo dla Ciebie kolego :) powaznie nie moglem sie niczego doszukac, teraz bedzie pewnie o wiele latwiej cos dobrac do nich.

 

Sa miekkie i przy wiekszej glosnosci poprostu membrana juz dosc mocno sie wychyla a nie chce ich uszkodzic, malo tego w radiu nie mam nic powlaczane zadnych podbic itd. bas/mid/treble na "0" na RM'ie mam je uciete na 150Hz :dobani: bo jak jest nizej dzieje sie to co wczesniej opisalem, zbyt duze wychylenia membrany przy stosunkowo malej glosnosci :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...