Skocz do zawartości

Zestaw do 500 zł ||| radioodtwarzacz cd/mp3 + głośniki |||


ExT123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

 

 

Nie wymagam jakiś cudów bo wiem że za tą kwotę dużo nie dostanę :zdegustowany:

 

Interesuje mnie coś o dobrym bassie ale również jak najlepszej jakości i czystości dźwięku (jeśli to możliwe za taką cenę)

 

Słucham głównie muzyki trance,techno,dance (jeśli to coś pomoże)

 

 

 

Pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiegoś JVC, Kenwooda, albo Clariona w cenia ok. 300-350zł. Które? To dużego znaczenia nie ma, ponieważ nie wiem czy odczujesz dużą różnicę w dźwięku, weź to które Ci się podoba. Do tego Helixy DB 62.1 i masz 500zł. Pamiętaj że musisz jeszcze kupić dystanse MDF (ok. 30zł) i taśmę dekarską do wygłuszenia drzwi (70zł w Castoramie). Stosunek efektu do poświęconej pracy, kaski jest bardzo dobry.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

500zl na radio i glosniki to bardzo malo... Jedyne glosniki jakie zagraja pod samym radiem wzglednie w tej cenie to Helix DB 62.1 i radio Clarion Db288... Rolka tasmy dekarskiej to koszt jakies 100zl... Troszke przekroczylismy kwote ale mysle ze sie oplaca dolozyc...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiegoś JVC, Kenwooda, albo Clariona w cenia ok. 300-350zł.

 

Koledze zalezy na basie, wiec jvc odpada, jeszcze przy helixach ktore za wielkiego basu z siebie nie wyrzucaja (nie mowie ze zle glosniki, sam takie posiadam i jestem zadowolony), nie bedzie efektu, polecam clariona, ew alpinke, niedroga a dobra. :zdegustowany:

 

ALPINE CDE-9870R

http://www.allegro.pl/item435112228_rario_...gwar_f_vat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

500zl na radio i glosniki to bardzo malo... Jedyne glosniki jakie zagraja pod samym radiem wzglednie w tej cenie to Helix DB 62.1

 

moga byc jeszcze Blaupunkty V6 - mialem jeden i drugi zestaw i nie odczulem wyraznej roznicy na korzysc jakiegos zestawu, obra graly podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ze tak spytam bo z tego co przegladam to wszycy przestrzegaja przed zakupem glosnikow sparowanych 6x9 dlaczego ? ;p

 

jako ze jestem nowicjuszem myslalem ze 6x9 z racji ze sa wieksze "robia" lepsze "pierdol******" niz glosniki o ksztalcie kola + tweenery.

 

Zazwyczaj te 6x9 maja wieksza moc i tego nie pojmuje :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Głośniki mają być oczywiście na tylną półkę :D do VW polo 1996r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo glosniki 6x9 maja zniekształcony dzwiek ze wzgledy na membrane.. do basu ok ale wokal to brzmi jak z rury.Za tą kwote dobry bas i w maire mozliwa jakosc dzwieku jest niemozliwa.. Za 300zł kupisz najtanszego kenwooda. Jak chcesz zeby ci pukało poprostu to kup jakies blapunkty za 100zł a reszte przeznacz na wytłumienie drzwi +ewentualne dystanse bo nie napisałes jakie posiadasz auto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylnia półka to jest część zasłaniająca bagażnik a nie miejsce montażowe dla głośników... Broń boże wsadzać tam cokolwiek, efekt będzie po prostu żenujący.

 

dlaczego? bo wszyscy tak mowia? :P

 

Nie, dlatego ze zeby skrzynia ladnie zagrala, musi byc uszczelniona i w miare dopasowana do wymaganego litrazu glosnika, (dlatego drzwi uszczelnia sie matami) a w bagazniku jest niezbyt szczelnie, nie sadzisz? :D wiec nie zrobisz skrzyni z bagaznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie spotykałem się z głośnikami w tylnej półce i wcale nie było źle :D (chodzi o bass i jakość , oczywiście w moich oczach :D nie miałem okazji posłuchać czegoś bardziej profesjonalnego)

 

 

 

aha nie mam zamiaru bawić się w uszczelnianie :D (gdybym miał zamiar zrobić coś lepszego poświęciłbym więcej funduszy ) bo chodzi mi o to by tylko grało nie musi być to bardzo czysty dźwięk :P

 

 

 

teraz nie wiem czy lepsza jakość i bass otrzymam w drzwiach bez uszczelniania czy w tylnej półce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dlatego ze zeby skrzynia ladnie zagrala, musi byc uszczelniona i w miare dopasowana do wymaganego litrazu glosnika, (dlatego drzwi uszczelnia sie matami) a w bagazniku jest niezbyt szczelnie, nie sadzisz? :D wiec nie zrobisz skrzyni z bagaznika

 

no sluchaj, ale skoro kolega nie ma skrzyni (bo o tym nie napisal), ani nie pisze ze planuje zakup, to chyba nie ma problemu? :D

 

jesli jednak nie planuje sie zakupu skrzyni, to imo glosniki w polke to calkiem niezly wybor, szczegolnie przy takim budzecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie spotykałem się z głośnikami w tylnej półce i wcale nie było źle :D

 

 

 

aha nie mam zamiaru bawic sie w uszczelnianie :D bo chodzi mi o to by tylko grało nie musi byc to bardzo czysty dzwiek :P

 

 

 

teraz nie wiem czy lepsza jakosc i bass otrzymam w drzwiach bez uszczelniania czy w tylnej półce ?

 

Proste ze w uszczelnionych drzwiach :D Po 1 primo: woofery sa nisko przy nogach a wiadomo ze bas lepiej slyszany jest kiedy jego zrodlo jest nizej, po 2 drzwi sa szczelne wiec robia wiekrze cisnienie co daje wiecej basu, po 3 w polce glosniki mialbys z tylu, a to psuje cala scene dzwiekowa, tez nie wierzylem i na sile zalozylem glosniki do tylu ale nie w polke, w boczki i byla kicha, najlepsze rezultaty otrzymasz jak bedziesz mial tylko dobry i dobrze wygluszony system przedni. Wygluszenie to nic strasznego, kazdy sobie z tym poradzi z latwoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz nie wiem czy lepsza jakość i bass otrzymam w drzwiach bez uszczelniania czy w tylnej półce ?

 

jesli bez wygluszenia to na 100% lepszy bass bezie z tylnej polki :P

 

[ Dodano: 2008-09-12, 17:05 ]

Proste ze w uszczelnionych drzwiach :D Po 1 primo: woofery sa nisko przy nogach a wiadomo ze bas lepiej slyszany jest kiedy jego zrodlo jest nizej, po 2 drzwi sa szczelne wiec robia wiekrze cisnienie co daje wiecej basu, po 3 w polce glosniki mialbys z tylu, a to psuje cala scene dzwiekowa, tez nie wierzylem i na sile zalozylem glosniki do tylu ale nie w polke, w boczki i byla kicha, najlepsze rezultaty otrzymasz jak bedziesz mial tylko dobry i dobrze wygluszony system przedni. Wygluszenie to nic strasznego, kazdy sobie z tym poradzi z latwoscia.

 

ale kolega wlasnie pisze ze nie chce nic wygluszac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie spotykałem się z głośnikami w tylnej półce i wcale nie było źle :D (chodzi o bass i jakość , oczywiście w moich oczach :D nie miałem okazji posłuchać czegoś bardziej profesjonalnego)

 

 

 

aha nie mam zamiaru bawić się w uszczelnianie :D (gdybym miał zamiar zrobić coś lepszego poświęciłbym więcej funduszy ) bo chodzi mi o to by tylko grało nie musi być to bardzo czysty dźwięk :D

 

Kolego, chodzi o bass i jakosc dzwieku? Ja zadnej jakosci nie widze w polce! A bas polkowy to takie pukanie, nie robisz tym odpowiedniego cisnienia, i wcale nie jest ladnie :/

 

Jak nie masz zamiaru bawic sie w uszczelnianie to niestety nie bedzie ci to ladnie i gleboko gralo.

 

Maty kupisz za jakies 70zl a dadza efekt, gwarantuje ci to, i zobaczysz jak uslyszysz jak bedzie ci to gralo to zapomnisz o jakichkolwiek polkach

 

[ Dodano: 2008-09-12, 17:15 ]

Nie, dlatego ze zeby skrzynia ladnie zagrala, musi byc uszczelniona i w miare dopasowana do wymaganego litrazu glosnika, (dlatego drzwi uszczelnia sie matami) a w bagazniku jest niezbyt szczelnie, nie sadzisz? :/ wiec nie zrobisz skrzyni z bagaznika

 

no sluchaj, ale skoro kolega nie ma skrzyni (bo o tym nie napisal), ani nie pisze ze planuje zakup, to chyba nie ma problemu? :D

 

jesli jednak nie planuje sie zakupu skrzyni, to imo glosniki w polke to calkiem niezly wybor, szczegolnie przy takim budzecie :P

 

Przepraszam zapedzilem sie, chodzilo o to ze zeby glosnik ladnie zagral musi miec szczelna komore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bas polkowy to takie pukanie, nie robisz tym odpowiedniego cisnienia, i wcale nie jest ladnie

 

racja. ale sluchaj, to znowu zalezy od paru czynnikow. jesli NIE masz w aucie skrzyni i wygluszonych drzwi, to bas z polki bedzie zadawalajacy, przynajmniej na poczatku. Ty masz skrzynie, ja tez, i oboje dobrze wiemy ze takie pukanie z tylnej polki nie ma zbyt duzo wspolnego z basem, ale jak na poczatek to mysle ze wystarczy :D

niektorzy nie potrzebuja profesjonalnego sprzetu.

 

imo jesli nie mysli sie o skrzyni to mozna pakowac glosniki w tylna polke i niczym sie nie przejmowac, bedzie na pewno lepiej niz przy niewygluszonych drzwiach - takie moje zdanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swienty, chyba mylisz pojecia... Zdaje mi się, że apoc miał na myśli skrzynię jako zamkniętą komorę dla głośnika niskośredniotonowego utworzoną z taśmy dekarskiej, bądź innego materiału na konstrukcji drzwi.

 

rozumiem.

ale autor tematu wyraznie napisal ze nie bedzie NIC wygluszal. wobec tego mowie, ze lepiej wrzucic glosniki w polke niz w niewygluszone drzwi :D

 

przy okazji dodalem, ze dla kogos kto ma ladnie zrobiony przod i suba w bagazniku glosniki w polce nie beda wydawaly dzwieku ktory jest podobny do basu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja. ale sluchaj, to znowu zalezy od paru czynnikow. jesli NIE masz w aucie skrzyni i wygluszonych drzwi, to bas z polki bedzie zadawalajacy, przynajmniej na poczatku. Ty masz skrzynie, ja tez, i oboje dobrze wiemy ze takie pukanie z tylnej polki nie ma zbyt duzo wspolnego z basem, ale jak na poczatek to mysle ze wystarczy :D

niektorzy nie potrzebuja profesjonalnego sprzetu.

 

imo jesli nie mysli sie o skrzyni to mozna pakowac glosniki w tylna polke i niczym sie nie przejmowac, bedzie na pewno lepiej niz przy niewygluszonych drzwiach - takie moje zdanie :D

 

Po czesci moze i masz racje ale to tylko na chwile, to jest rzezba w gów..ie, wiadomo koledze sie kiedys znudza glosniki w polce i zakupi sobie cos porzadniejszego, tak wlasnie wygladaja poczatki, jak kogos ciagnie do basu, to idzie z tym dalej. A co dalej z ta polka? Zostana dziury po glosnikach albo glosniki ktore w polce wygladaja jak... Moim zdaniem jak zaczac zabawe z CA to lepiej pobawic sie te pol dnia i wygluszyc drzwi, niz niszczyc polke i rzezbic. (jest wiele filmikow w internecie i instrukcji chocby na forum jak to zrobic) Nic przeciez trudnego nie ma w wygluszaniu, 70zl na maty, odkrecasz wkrety odpinasz spinki i wszystko, grzejesz suszarka, kleisz i jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...