Skocz do zawartości

różnice w grze wooferów L/P


bor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu zauważyłem u siebie wspomnianą przypadłość; polega to na tym, iż prawy woofer gra w miarę 'normalnie', natomiast lewy zgubił kick, za to eksponuje średnicę :zakrecony:

Zamieniałem miejscami (L<->P) RCA i głośnikowe, wciąż lewy grał źle. Fizyczna zamiana wooferów miejscami, jak również i na inny komplet, nie wniosła nic nowego, podobnie jak inny piec (nadal lewa strona niedomaga). Z radia mam pociągnięte 2 pary RCA, podpięcie wzmacniacza pod ten drugi komplet - dalej bez zmian... Przeglądnąłem kabel głośnikowy idący od wzmaka do woofera, brak widocznych uszkodzeń.

Spróbuję jeszcze wywalić zwrotki pasywne które są w torze audio, ale powoli kończą mi się już pomysły. Co jeszcze można sprawdzić ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszałeś w tym opisie, ale rozumiem że zawsze lewe drzwi grają źle? Mam nadzieję że nie zamieniałeś jednocześnie RCA i kabla głośnikowego, nie odsłuchując systemu pomiędzy jedną i drugą zmianą?

Wydaje się że mogła się rozszczelnić komora w drzwiach. Np. powstała jakaś dziura w okolicy mocowania woofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zwrotki sproboj podpiąć to po pierwsze a 2 sprawa moze masz + z - zamieniony (przez jakąś pomyłkę w podpinaniu, oznaczaniu przy montażu kabli)

 

I sproboj tylko na 1 z wooferów zmienic + z -

 

A opis to faktycznie zamieszany ale uznałem ze to tylko "tak brzmi" bo jeśli zmieniłeś kable od wooferów ze sobą i czincze jednoczesnie tez przełozyłes na odwrót to takjakbyś nic nie zrobił ;) ale to pewnie o tym wiesz bo proste i logiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszałeś w tym opisie, ale rozumiem że zawsze lewe drzwi grają źle?

tak, dokładnie o to chodzi :)

 

Mam nadzieję że nie zamieniałeś jednocześnie RCA i kabla głośnikowego, nie odsłuchując systemu pomiędzy jedną i drugą zmianą?

:) nie

I sproboj tylko na 1 z wooferów zmienic + z -

nie jest to też kwestia fazy - było to również sprawdzane.

 

Czy może to być skutek przetarcia kabla głośnikowego i lekkiego przebicia, jakie łapie system gdzieś po drodze ? Spotkał się ktoś z taką sytuacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może to być skutek przetarcia kabla głośnikowego i lekkiego przebicia, jakie łapie system gdzieś po drodze ? Spotkał się ktoś z taką sytuacją ?

Watpię.

Jak masz zamocowane te głośniki? Drzwi wygłuszone czy nie?

Nasuwa mi się jeszcze coś w związku z sugestią Blackdragona: podłączenie woofera pod wysokotonowe wyjście zwrotki, ale wtedy co z wysokimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z taką sytuacją ?

 

Tak, ale wtedy sygnał jest przerywany i z zakłóceniami.

 

Obstawiałbym zły montaż (zluzowanie się) woofera. Miałem tak raz, objawy były jak twoje, woofer się odkręcił i chodził razem z membraną. Nie było tego bardzo widać, ale jak podczas gry przytrzymałeś obudowę głośnika palcem to czuć było jak chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi wygłuszone, głośniki na dystansach. Wcześniej opisane objawy nie występowały.

podłączenie woofera pod wysokotonowe wyjście zwrotki

n/a, tweetery grają normalnie.

 

woofer się odkręcił i chodził razem z membraną

wczoraj wieczorem odkręcałem i przykręcałem go ze dwa razy, ale sprawdzę ten trop :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maty na drzwiach i dokręcenie głośnika sprawdzone, zwrotki pasywne wywalone - nadal bez zmian...

Porównywałem jeszcze grę wooferów puszczonych od dołu pełnym pasmem a odciętych ok 50-60Hz - obserwacje wciąż te same :zalamany:

Any other idea ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...