Skocz do zawartości

Przód do 1000zł


inspire1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jakieś konkretniejsze modele? Bo byle co też nie może być.

prawie dowolne

zdazaja sie wpadki ktore nie chca grac, ale i wsrod tanich i wsrod drozszych

 

przykladowo montowalem taki zestaw jak napisalem wyzej i tam wzmacniacz GZ hydrogen (tania 4 kanalowka z poprzedniej serii) wogole nie chciala grac kick-basem

niski bas byl, ale kopa zero

 

podobnie nie radzil sobie z basem przykladowo GTA470

 

ale mysle ze raczej trafisz na cos poprawnie grajacego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łagodna góra to szukaj Rockforda T162S

łagodna góra ? przy tym tytanowym tweeterze ?

Ja miałem inne odczucia ... konfiguracja Clarek 948 / RS4 / u-dim junior / decade - i nigdzie łagodności nie uświadczyłem ... oczywiście -6dB na zwrotce ...

woofer nie powiem cis jak szalony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak wybór padnie w 99% na morele + xm 10020, te phd ciężko gdziekolwiek znaleźć, dego lekko za drogie a budżet i tak mocno naciągnięty. Jeszcze pytanie czy kable głośnikowe do mogą być 2x0,5mm? Bo mogę dostać tanio za 20zł całą rolkę 20m i nie wiem czy nie będą lekko przy cienkie albo 2x0,75 tyle że za 40zł. Myślicie że 0,5mm wystarczą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedrogie i sprawdzone kupowalem tutaj

http://allegro.pl/polski-miedziany-kabel-glosnikowy-2x2-50-mm-i1931434100.html

http://allegro.pl/polski-miedziany-kabel-glosnikowy-2x1-mm2-i1943317352.html

 

linki nie za cienkie ale za to miedz a nie zadne kombinacje

warte zakupu, sprawdzone kable ;)

 

ja bym polecal PROCAB LS25 ale niestety tego typu kable sie nie sprawdzaja w samochodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko mam nadzieje ze nie zapomnisz o pociagnieciu minusa bezposrednio z aku?

Poprzyj czymś swoją tezę. Co się stanie jeśli pociągnie masę z blachy? Ja w swoim aucie ciągnąłem właśnie z akumulatora i teraz jak mam robić auto ojcu to dość mocno się nad tym zastanawiam... Parę razy musiałem u siebie brać masę z blachy i nie miałem dosłownie żadnych zakłóceń i tym podobnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jakoś tak dla spokoju ducha ciągnę minus z aku :) Jakoś nie przekonuje mnie mieszanie zasilania wzmaków z tymi wszystkimi prądami biegającymi po karoserii. Taki zabobon po prostu :) Podobnie jak w domu nie podłączam lodówki do przedłużacza w którym mam HomeAudio. W sumie tez przecież wszystko się wymiesza razem w rozdzielni, ale spokojniejsze sumienie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzyj czymś swoją tezę. Co się stanie jeśli pociągnie masę z blachy?

wszyscy pamietaja o grubych kablach na plusa...

po co?

po to zeby uniknac spadkow napiecia...

 

a czy ktokolwiek z was wie/pamieta/mysli o tym z czego wykonany jest przewodnik?

proponuje zobaczyc jaka jest roznica w dopuszczalnym obciazeniu przewodnika aluminiowego i miedzianego (ostatnio prawie wszedzie spotyka sie przewody CCA-miedziowane aluminium)

jak ktos sie pokusi to zobaczy ze jest spora...

a z czego jest wykonany samochod? ze stali! (pomijam aluminiowe audi itp)

niedosc ze stal jest jeszcze gorszym przewodnikiem (wiekszy spadek napiecia) to w dodaku samochod nie jest jednolita blacha tylko zgrzewany...

 

i tu kolejny problem - wiele osob jak juz ciagnie minus z blachy to podlacza sie gdzie mu wygodnie... a powinno sie podlaczac tam gdzie sa solidne elementy nosne! czyli np mocowanie zawieszenia, mocowanie pasow, slupki itp itd

to tam sa najmocniejsze zgrzewy i najmniejsza strata w przesylaniu pradu

 

 

tak wiec biorac to pod uwage, jaki jest sens stosowania grubego "plusa" skoro na minusie masz wieksze spadki napiecia?

 

a kazdy kto zna podstawy elektryki wie ze masa jest najwazniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli my właściciele ałdi możemy ciągnąć minusa z karoserii?

primo - ja nikomu niczego nie zakazuje ani nie nakazuje... to wolny kraj podobno ;)

secundo - z aluminum tez nie jest tak rozowo... trzeba niezle przeszlifowac warstwe ochronna zeby mialo to sens...

ale jak ktos ma aluminiowe audi to i stac go na grube kable na minus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...