Skocz do zawartości

przeszczep kosza 15'>12'


Gość rysiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczęło się po za kupie uszkodzonego głośnika jakim był Jackson kal 15'

Kupiłem go z "uszkodzoną cewką" co jak się później okazało prawdą nie było, dolegliwością natomiast okazało się odklejenie jednego z dolnych zawieszeń ale o tym później :P

Głośniczek dotarł do mnie w takim stanie

1.png 4.png

 

Od razu zabrałem się za rozbiórkę

6.png 15%25252C5.png 15%25252C6.png

 

Przyczyna "dziwnych odgłosów"

19.png

 

I w sumie wystarczyłoby przykleić to zawieszenie w odpowiednim miejscu i złożyć głośnik ale…

…początkowo zmartwił mnie stan kosza a dokładnie odpadanie chromu

13%25252C1.png 14%25252C5.png 15%25252C4.png 16.png

 

Te "kawałki" były wszędzie, nawet i tu :(

13%25252C2.png

 

Decyzja zapadła, rozkładamy ^_^

10%25252C5.png 8.png 9.PNG 11%25252C1.png

 

W trakcie rozbiórki przypomniałem sobie też o innym głośniku który czekał cierpliwie w kolejce na naprawę, pomyślałem że w sumie warto by było zrobić coś "nowego" więc zabrałem się za bardziej dokładne rozkładanie

24.png 25.png 27.png

 

jak widać cewka cała

28%25252C1.png 29.png 30.png

 

Przymiarka do "nowego" kosza

jednego dolnego zawieszenia 31.png dwóch 32.png

 

Cewka z membraną a właściwie na

33.png przymiarka i dopasowanie 33%25252C1.png 34.png

 

Wszystko pięknie ale kosz 12' nie pasuje do układu magnetycznego od Jackson'a 15' więc trzeba wywiercić nowe otwory a żeby zrobić to dokładnie przydałby się szablon

36.png

 

Kolejną sprawą było pozbycie się rdzy z dolnego nabiegunnika, kąpiel w fosolu zdała egzamin przy okazji otwory wentylujące zostały rozwiercone z 3mm do 4mm i ogratowane (z dwóch stron) poprawią chłodzenie i wygląd

38.png 39.png

 

Pasowałoby to wszystko teraz złożyć :ups:

Układ magnetyczny został wycentrowany dzięki tulei wykonanej z teflonu (mieszanki)

40.png

 

Jak widać udało się :hurra:

41.png 42.png

 

Po woli wszystko zaczęło się składać i coś tam przypominać

43.png

 

Nawet został zamontowany już odświeżony kosz

45.png 46.png

 

Kolejne dopasowywanie

47.png i kolejne 44.png

 

"Już niedługo, coraz bliżej…

…za pół roku" http://qan.interia.pl/chat/applet/chat_resources/images/chat_imgs/nutki.gif

 

50.png

 

Przymiarka krążka przeciw pyłowego (kopułki)

49.png oraz zerwanie pierwszej warstwy membrany w miejscu przyklejenia kopułki 48.png w ten sposób będę pewniejszy że klej będzie się miał czego złapać i trzymać :]

 

Kolejny etap to przystosowanie głośnika do zabawy z papierem ściernym :/ niestety po zamontowaniu już kosza zorientowałem że klej gryzie się z farbą :wstyd: nie chciałem go rozkręcać bo uszczelniłem gwint CX-80 RC 42 niby nic by się nie stało gdybym go odkręcił ale jednak postanowiłem że przyłożę się do zabezpieczenia głośnika przed dostaniem się wszelkiego syfu

51.png 52.png 54.png 53.png

 

Skończone 55.png miałem już wprawę, przed malowaniem wyczyściłem cały kosz i starałem się zlikwidować ostre krawędzie i niedoróbki

 

 

Czas na klejenie :super:

Jedno dolne zawieszenie 56.png 57.png drugie dolne zawieszenie 58.png

górne zawieszenie 59.png 60.png

 

i wyszło mi coś takiego

61.png 62.png 63.png

 

z yakuzą 15'

64.png 65.png

 

Pacjent żyje i ma się dobrze więc przeszczep się udał :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jak rozklejasz magnesy?

w moim przypadku nalałem "birol'u" do dolnego nabiegunnika który umieściłem w płaskim naczyniu odczekałem i wypchnąłem rdzeń ze szczeliny, możesz to sobie wyobrazić :?::P

Jeśli chcesz oddzielić magnesy robisz podobnie z tym że czasami będzie trzeba użyć młotka gumowego bądź zwykłego i jakiegoś klocka drewnianego, trzeba być cierpliwym i czasami dolewać rozpuszczalnika :wink2:

Jak Ci nie zależy na magnesach możesz być mniej cierpliwy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak gra taka hybryda?

Na razie próbowałem tylko bez obudowy i zaskoczyłem się dosyć przyjemnie, wysokość nawoju na cewce wynosi tylko ~19 mm co za tym idzie x max takiego głośnika nie będzie zbyt duży więc można spodziewać się w miarę poprawnego odtwarzania dodam tylko że wysokość samych magnesów wynosi 5cm :D

Jak będzie okażę się w dalszym praniu o ile dotrwa w takiej postaci bo jednak przy obecnej cewce czuję że układ magnetyczny się marnuję ale z drugiej strony musiałbym przerobić kosz albo najlepiej go wymienić :zakrecony:

 

ile mocy jej dajesz?

Jackson kal 15' ma 400 RMS u mnie będzie mniej na razie głośniczek przytulił najwięcj z ~50W może więcej przy włączonych podbiciach :P

 

Dodam filmik gdzie przedstawia jako taką pracę i "grę" głośnika

Zasilanie Diora WS 502 źródło dźwięku odtwarzacz mp3 samsung YP-U3

 

http://www.youtube.com/watch?v=01EWnygY2GY

 

Na filmiku co prawda g*wno widać ale to tak bardziej dla niedowiarków że głośnik naprawdę działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje podpisania wyroku smierci na STK

Spokojnie, wyrok podpisałem już kilka lat temu ale nie chce się uprawomocnić dzięki czemu oprócz wymiany kiedyś tam bezpieczników wszystko nadal pozostało ori

 

ooo widzę że głośnik ma się nieźle , a jeszcze pamiętam jak leżał u mnie i się zastanawiałem co z nim zrobię

i zjawił się poprzedni właściciel wersji przed liftem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...