Skocz do zawartości

Wycinanie dystansów z MDF


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam dwie wyrzynarki:

Makita

http://allegro.pl/wyrzynarka-4350ct-makita-warszawa-i1923204515.html

 

I Protool:

http://allegro.pl/protool-wyrzynarka-jsp-120-e-gratis-764554-i1867810774.html

 

O ile Makita w miarę radzi sobie z okręgami, to testu Pawła nie zdaje zazwyczaj nigdy, chyba, że to płyta 18mm.

Natomiast Protool jest genialny, nawet przy cięciu pod kątem brzeszczot jest trzymany tak, że nie schodzi na boki. Polecam. Niedługo mam zamiar dokupić frezarkę Protoola, ale cena troszkę odstrasza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protool=Festool firma ma swoją fabrykę nie żaden chinol i wiele z ich narzędzi odstrasza ceną ale też wiele rzeczy maja opatentowanych. Zresztą trzymając ich wyrzynarkę bądź frezarkę w ręce od razu czuć różnicę nawet w prowadzeniu samego narzędzia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protool=Festool firma ma swoją fabrykę nie żaden chinol i wiele z ich narzędzi odstrasza ceną ale też wiele rzeczy maja opatentowanych. Zresztą trzymając ich wyrzynarkę bądź frezarkę w ręce od razu czuć różnicę nawet w prowadzeniu samego narzędzia.

Dokładnie tak jest, tata używa ich sprzętów od 4 lat i nic się z nimi nie dzieje, a dostają ostro po dupie.

Jedyne co się stało, to ta wtyczka uniwersalna do narzędzia się popsuła, po prostu kabel się wyrobił, ale zrobili na gwarancji w tydzień i od 3 lat chodzi bez problemu.

Cena niestety odstrasza, ale wolę dać tyle za ich produkty niż za Boscha czy Makite. Jak dla mnie jedyną konkurencją dla tej firmy jest Milwuakee, Fein czy Hilti.

 

 

 

 

najwięcej siły trzeba jak przesuwasz w bok, ale to dopiero przy większych otworach i grubościach

Zgadza się, ale wtedy cierpi na tym frez, łatwo jest go przegrzać, a wtedy ostrza się tępią, w najgorszym przypadku złamie się (raz mi się tak stało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale wtedy cierpi na tym frez, łatwo jest go przegrzać, a wtedy ostrza się tępią, w najgorszym przypadku złamie się (raz mi się tak stało).

moj kolega pracuje tak tymi frezami ze az nagminnie sie lamia...

panowie, jezeli pracujemy tanimi frezami to nie robimy nic na sile!

jezeli frez nie chce wchodzic to nie wpychamy go sila!

jezeli frezarka znaczaco zwalnia przy frezowaniu to zmniejszmy ilosc zbieranego materialu!

ja otwory w plycie 18-19mm robie na 4-6 razy i tani frez dedry starcza mi na dosc dlugo

i przy tym tandtny cyrkiel ze sklejki mi wystarczal na dlugo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może do tego dorzucimy kto szybciej zrobi słupki albo suba i będzie komplecik

w slupkach duzo zalezy od starannosci ukladania tkaniny oraz od czasu schniecia zywicy i szpachli...

zdecydowanie bardziej widowiskowa (szybciej) bedzie konkurencja skladania suba na czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze słupki trzeba robić przy użyciu tkaniny i żywicy, szpachlą z włóknami jest szybciej, oczywiście dla słupka pod jeden głośnik.

Ale co do suba to niekoniecznie, bo mógłby sobie ktoś paluchy pilarką poucinać :P

Ja na oko stawiam, że taka skrzynka 20 L zamknięta z otworem,montażem terminala, głośnika i uruchomieniem to jakaś 1-1,5h pracy. Mówię prostokątnej skrzyni, nie trapezie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...