Skocz do zawartości

Magnat xpress 12, wzmacniacz, br


mobiline
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż planuję w najbliszym czasie włożyć do bagażnika swojego sedana jakąś fajną skrzynke. Po przeglądnięciu postów doszłem do wniosku że optymalnym wyjściem będzie Głośnik Maganata xpress 12. Jednak mam pytanka. Czy nie lepszy będzie Lanzar max 12?? Jaki byłby odpowidni wmacniacz?? I jeszcze jedna kwestia.... czy jest potrzebna przetwornica napięcia?? Planuję zastosować obudowę Bas Reflex jednak nie wiem czy z rurą czy prostokątna ... ( wyczytałem że efektywność jest porównywana, więc de facto mam wybór dowolny) .. please help...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch głośników zdecydowanie lanzar, co do wzmaka to dał by mu rade magnat rx44 w mostku i jeszcze zostaną Ci dwa kanały na przód, a bas refleks ja osobiście bym dał szczelinowy, po pierwsze jest nieco lepszy a po drugie lepiej się nawet prezentuje.

 

napisz jeszcze jaki masz fundusz na to wszystko bo od tego też dużo zależy

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o budżet ... to tak: Ile Lanzar kosztuje każdy wie , nawet za 200 można kupić niezłe cacko:) a co do wzmachola to ok 300 , w takiej granicy chciałbym sie zmieśic:) A jesli będzie KONIECZNOŚĆ to trzeba będzie dolożyć. ... a jak wygląda sprawa z przetwornicą?? jest konieczna??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale mam dziwny uraz do blaupunktów i innych pioneerów. Troche to przereklamowane ... ale może sie myle:) Masz tego wzmachola w swoim aucie?? A co do przetwornicy to gdzieś wyczytałem że wzmacniacz ma duże zapotrzebowanie na prad a ta przetwornica mu go dostarcza. Wystarczy jak wmacniacz podepne pod aku??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable to oczywiście podstawa:) A nie wiesz jak wygląda sprawa z tym kondensatorami?? ponoć poprawiają właściwości przy tzw ."uderzeniu" gdy zachodzi potrzeba na chwilowy duży prąd. Warto je stosować?? Aha i jeszcze jedna sprawa ..... czy musze wymienić aku na większy?? Nie będzie on jakoś nadmiernie obciążony??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Lanzara 12" i carpower HPB1502 - świetny i sprawdzony zestaw. Co do kondka to zdania są podzielone. Ja skłaniam się raczej do drugiego akumulatora niż kondka - pozostaje oczywiście sprawa, czy alternator wydoła. Sądze, że przy takim sprzęcie ani kondek, ani drugi aku nie będzie jednak potrzebny - oczywiście pod warunkiem, że masz dobre kable.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koggi: wielkie dzięki jednak zdecyduje sie na tego lazara:) jednak co do wmachola to nie potrzebuje aż takiej mocy:) skoro głośnik ma 250 RMS to nie potrzebuje wzmacniacza o mocy 500 RMS. Owszem zapas jest potrzebny ale chyba nie aż taki:) A co masz na myśli mówiąc dobre kable?? grube?? czy jeszcze jakiś inny czynnik ma wpływ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wielkie dzięki:) tak zrobie:) jednak poprosiłbym o propozycje sprawdzonych i dobrych wzmacniaczy do tego głośnika ( Lanzar VW124) :hyhy: czy ścianka tylnia skrzynki może być pod kątem prostym do podstawy?? i czy różnica kliku litrów w obudowie robi różnice?? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki wielkie dzięki skorzystam z tego urządzonka:) A jak obliczyć obudowę z pochyloną ścianką tylną?? Mam programik do obliczenia obudowy normalnej tj. bez pochylenia. I jeszcze jedna sprawa. Co z filtrem?? Wystarczy taki zwykły na TL 072??Np. filtr Butterwhorta jest dobry bo ma potężna nachylenie .... mam racje??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...