Skocz do zawartości

Kolejny temat o samochodzie :D Zabezpieczenie Lakieru


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym sie dowiedziec jak przed zima moge zabezpieczyc miejsce na polaczeniu drzwi z nadkolem z ktorego to nadkola zlecial lakier od uderzen kamyszkow , jest to odcinek okolo 25cm o szerokosci 1cm , mam tez miejsce na progu gdzie chyba tez mi sie kruszy lakier tam jest obszar prawie polowy dloni, boje sie ze po zimie pojawi sie rdza bo juz tam lekko taki rdzawy kolor lapie , nie bomble czy cos takiego tylko lekko rudawa barwa. Nigdy nie robilem nic takiego i nie wiem czy moze jest cos do zaimpregnowania tych miejsc zeby dotrwaly do wiosny czy koniecznie trzeba cos z tym zrobic manualnie ( zeszlifowac , nalorzyc szpachle , klar , lakier itp. Nie ukrywam ze tak czy inaczej na wiosne chce dac auto do zrobienia w warsztacie detalingowym , ( poprawki lakieru , czyszczenie , polerka , odnowienie i malowanie 17' na lato ) z tego powodu jak i kosztow w tym miesiacu na auto wole tanie rozwiaanie takie na przeczekanie jezeli jednak to nie ma sensu to moge we wlasnym zakresie podjac jaka probe , jedyne dobre ze mam jakies 100-150ml domieszanego lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze lakier twojego auta to perla lub metalik? Czyli taki, ktory pokryty jest lakierem bezbarwnym i to on odpada?

 

Jesli tak - zmatuj te powierzchnie papierem wodnym 800 i sinkij lakierem bezbarwnym (klarem) w spraju. Do wiosny powinno wytrzymac.

 

 

Jesli chcesz aby bylo w miare estetycznie to matujesz troche wieksza polac a malujesz troche mniejsza (ale i tak wieksza niz zluszczona plama).

Po dobrym "zaschnieciu"przesmyraj to papierkiem 2000 wodnym (glownie te powierzchnie zmatowione, ktore zostaly w okol pomalowanego) pozniej Farecla G3 lub ew. Pasta Tempo i prawie nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...