Skocz do zawartości

Sonda gx 852 i co dalej?


haroz11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zakupiłem wzmacniacz marki Sonda model GX852.

Parametry:

 

- Ilość kanałów: 2

- Moc nominalna: 2x80W (4 ohm)

- Moc nominalna: 1x250W (4 ohm)

- Moc max: 800W (4 ohm)

- Dynamika: 90 dB

- Klasa: AB

 

Chciałbym go użyć do zasilenia subwoofera i tu moje pytanie, który będzie lepszy?

http://allegro.pl/dwu-cewkowy-glosnik-basowy-subwoofer-sonda-12cal-i1888732189.html SR1012 sonda taki ma również mój kolega u siebie w aucie z tym wzmacniaczem i gra ciekawie, ale w grę wchodzi jeszcze http://allegro.pl/jbl-gt5-12-subwoofer-30cm-1100w-tani-sklep-kurier-i1887974704.html JBL GT5-12 . Czy ktoś miał do czynienia z głośnikiem nr 2? Który z będzie lepszy?

 

Jestem laikiem w tych sprawach , ale z tego co wiem potrzebny mi również będzie kondesator 1F = 500w rms jednak na przód planuje drugi wzmacniacz również Sonda model GX654.

Parametry:

# Wzmacniacz 4- kanałowy

# Moc RMS dla 4 Ohm: 60Wx4CH

# Moc Rms dla 2 Ohm: 90Wx4CH

# Moc dla 4 Ohm(mostkowane): 150Wx2CH

# Filtr górnoprzepustowy: 50Hz-250Hz

# Filtr dolnoprzepustowy: 50Hz-250Hz

# Współczynnik sygnał/zakłócenia: 90dB

# BASS EQ: 0dB-12dB

# Pasmo przenoszenia: 20Hz-20KHz

# Wymiary: 295x248,5x52,5mm

 

I tu moje następne pytanie, myśląc w przyszłość lepiej zaopatrzyć się odrazu w lepszy kondensator 1,5F czy 1F w zupełności starczy?

 

Prosiłbym też o ewentualne propozycje innych subwooferów niż te, które zaproponowałem do kwoty 250zł.

 

Z góry dziękuje.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja sztuką dedukcji: założyłeś temat - masz dostęp do sieci, jak masz dostęp do sieci, to pewnie umiesz obsługiwać Google (takie okienko w prawym górnym rogu) itd..... Kupiłeś zarąbisty wzmacniacz, szukasz suba, a na temat Dzibiela to sporo ludzie się wypowiadali, Sonda - też poczytaj co to za cacuszko, a raczej "larytas" :krzeslem: Mam w pokoju skrzynkę, która chwilę jeździła ze mną STX i ten tani sub zmiótł by jednym tchnieniem takie wynalazki a kosztował 150 zł + skrzynia. Wzmacniacz to zgaduję, bo nie miałem okazji słuchać pewniak... ale w negatywnym słowa znaczeniu :zawstydzony: Co do kondensatora, to żeby te potwory, masakratory nie zjadł Ci akumulatora i alternatora przypadkiem... U mnie wzmacniacze łącznie 1 kW RMS i zadbałem o kable o odpowiednim przekroju, sprawny altek a Tobie nie wiem po co ten kondensator, jak się uprzesz, to kup kondensator Sonda 3 F i będzie komplet. Sorry za uszczypliwość, ale trochę wysiłku z Twojej strony by się przydało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...