Skocz do zawartości

Sterownik REMOTE, zasilania i chłodzenia z monitorowaniem temperatury


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, zamówiłem nowy sterownik do monitorowania kilku istotnych funkcji życiowych naszych organizmów CA.

 

Podstawowe funkcje:

 

- monitorowanie 2-óch napięć (np: ACC i z XXL, ACC i spadek na piecach itd.)

- monitorowanie REMOTE (załacza nam + powyżej np. 12V i wyłącza jak spadnie poniżej 11.5) pozwoli to nam odpalić zawsze samochód - obciązenie do 5A

- monitorowanie do 16 temperatur (piece, radio, fotele, out/in, i co tam kto chce) od -30 do + 145st C

- załączanie do max 2-óch obwodów chłodzenia (np. dwie sekcje wiatraków, bieg 1 i 2, piec nr 1 lub nr 2 itd.) załączanie programowane temperaturą

- wyswietlanie wszystkich informacji na ekranie, 2 lub 4 liniowym (4 linie droższe o 30zł) jak więcej informacji, wyświetlane są zamiennie.

 

cena za taki sterownik to około 300-320zł wraz z napisaniem indywidualnego programu (napisy, temperatury, napięcia z wyświetlaczem LCD) dodatkowe "udziwnienia" indywidualnie płatne.

Sterownik na płytce drukowanej, technika SMD, nie jakiś dorabiany lub modyfikowany sterownik, albo zrobiony na tzw. "pająka", ew. zmiany softu w cenie.

 

Jak ktoś jest chętny, zapraszam na PW.

 

wygląda to mniej-więcej tak:

post-3212-0-94308100-1319380624_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, można tak zrobić, ale to wtedy indywidualna sprawa, sterownik jest już praktycznie gotowy, płytka zaprojektowana i w tym tygodniu 10szt będzie gotowych, a z bocznikami na pomiar prądu pomyślę, program tego nie wyklucza, dla mnie nie było to istotne, dlatego się nim nie przejmowałem, bardziej napięciem żeby odpowiednio szybko piece rozłączył, przynajmniej można auto odpalić, a czy będę widział i wiedział że pobiera 60A czy 150A nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki amperaż miało by być? bo jest to kwestia ustalenia kosztów

 

Kolorystyka dowolna, najlepiej wejść na allegro i wpisać LCD HD44780, będzie pełen wybór wyświetlaczy, wstępnie kolorystyka może być następująca:

 

 

a dla wzmaków ważniejsze jest żeby napięcie nie spadło poniżej +/- 11V zależy od wzmacniacza.

 

część piecy ma takowe zabezpieczenie i się same wyłączą, jak ktoś ma XXL to praktycznie tak samo, ważne że on odetnie zasilanie na tyle szybko że auto jeszcze odpali :) to akurat mam przetestowane dość dokładnie.

 

Maksymalna ilość znaków to 20 w rzędzie i max 4 rzędy, przy czym "spacja" to też znak

 

wyświetlacz będzie też miał opcje dimmer jak w radio, po włączeniu świateł w nocy może się przyciemnić (dla tych co mają DRL) dla innych co mają światła 24/24 możliwość ściemnienia przyciskiem

post-3212-0-29994500-1319393218_thumb.jpg

post-3212-0-20554100-1319393224_thumb.jpg

post-3212-0-56397500-1319393228_thumb.jpg

post-3212-0-23616600-1319393234_thumb.jpg

post-3212-0-43030900-1319393243_thumb.jpg

post-3212-0-52721700-1319393249_thumb.jpg

post-3212-0-72304200-1319393254_thumb.jpg

post-3212-0-40501300-1319393260_thumb.jpg

post-3212-0-64095800-1319393267_thumb.jpg

post-3212-0-92087000-1319393272_thumb.jpg

post-3212-0-08775600-1319393279_thumb.jpg

post-3212-0-40787600-1319393285_thumb.jpg

post-3212-0-20117400-1319393922_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki amperaż miało by być? bo jest to kwestia ustalenia kosztów

 

myślę że max. do 150A jak się da, jak nie to do 80A jak są 4 linie :)

 

Tylko mam nadzieję że to tak nie skacze jak tu :

 

 

Dodatkowo ile to takie ustrojstwo całe z "dupą" zajmuje odnośnie montażu ? Też kwestia ile kosztują dodatkowe sensory co by się wpiąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sensory temperatury po 8zł

 

 

max. do ilu można zbroić ? 16 wspomniane ?

 

a płytka ma z 12*6*1cm

 

a reszta bebechów ?

 

a jeśli chodzi o skoki, to zależy od skoku pomiaru i jego dokładności, jak masz co 0,1 to musi skakac, chyba ze masz tak niestabilny pobór i zasilanie

 

rozumiem.

 

Jeszcze jedno pytanie z natury technicznej, czy da się napisać taki program co by się zmieniały wartości danego pieca po prawej stronie na przemian :

np. Brax X1400 Temp/V/A na

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o skoki, to zależy od skoku pomiaru i jego dokładności, jak masz co 0,1 to musi skakac, chyba ze masz tak niestabilny pobór i zasilanie

zawsze można pomiar uśrednić i nie będzie skakał i programowo będzie można podnieść dokładność pomiaru

 

Jeszcze jedno pytanie z natury technicznej, czy da się napisać taki program co by się zmieniały wartości danego pieca po prawej stronie na przemian :

np. Brax X1400 Temp/V/A na

sorry że odpowiem za autora, dać się na pewno da to zależy od programisty czy mu się będzie chciało

 

tbrekjeśli możesz to powiedz z jakiego procka w końcu korzystasz, czujniki będą cyfrowe, jak tak to każdy do osobnej linii, czy soft będzie w Bascomie bo ja coś tam też o tym zacząłem myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

max. do ilu można zbroić ? 16 wspomniane ?

 

tak, max płytki to 16 czujników

 

a reszta bebechów ?

 

troszkę mniejsze jak mój dotychczasowy sterownik z tego zdjęcia

157.JPG

 

Jeszcze jedno pytanie z natury technicznej, czy da się napisać taki program co by się zmieniały wartości danego pieca po prawej stronie na przemian :

np. Brax X1400 Temp/V/A na

 

nie ma problemów

 

no właśnie jak kwestia zmiany wygląda ? Leci to np w liniach poziomych ??

 

tak

 

czujniki będą cyfrowe, jak tak to każdy do osobnej linii, czy soft będzie w Bascomie bo ja coś tam też o tym zacząłem myśleć

 

Czujniki będą dallasa 18b20 bo mam je przetestowane, ale możliwe że jeszcze zastosuje inne do 150st C, soft w bascomie.

 

Co do wielu pytań na PW/mail odnośnie zmian i udziwnień do tego sterownika, można zrobić i dorobić wszystko, kwestia tylko czy ktoś za to będzie chciał zapłacić, dodatkowo czy komuś się przyda monitorowanie 30 różnych pomiarów w różnych miejscach.

To "gotowiec" dostosowany do naszych potrzeb, koszty skalkulowane na tyle aby komuś chciało się to programować, polutować i zmontować, wiadomo że domowym sposobem wyjdzie taniej, ale o ile, 50zł 100zł + 3 dni medytacji i 100 poprawek a na końcu spalone lub procek martwy, zawsze też można na pająka, ale tego porównywać nie bedę, pojedyńczy woltomierz kupujemy po 100zł lub więcej tak więc o kosztach tego sterownika chyba nie ma co dyskutować. To na tyle odnośnie PW.

 

 

Przedstawiam gotowy produkt, do ustalenia wyłącznie napisy na wyświetlaczu, sposób ich wyświetlania, ew. możliwości samego wyświetlacza, dodatkowo do ustalenia progi napięcia i temperatury, na tym niestety koniec modyfikacji. Pomyślimy jeszcze nad pomiarem natężenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pomyślicie to bankowo się zgłaszam, tylko jeszcze jakiś box by się przydał na to :) bo widzę że wszystko na stole, ale coś się wymyśli :)

Jak byś skalkulował wstępnie to z pomiarem natężenia to pisz na PW ile ( i czemu tak drogo ;) ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pomyślicie to bankowo się zgłaszam, tylko jeszcze jakiś box by się przydał na to :) bo widzę że wszystko na stole, ale coś się wymyśli :)

Jak byś skalkulował wstępnie to z pomiarem natężenia to pisz na PW ile ( i czemu tak drogo ;) ) :D

 

OK, ale potrzebuje na to kilka dni, nie myślałem że A będa tak istotne i tylu na to chętnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale potrzebuje na to kilka dni,

 

nie ma problemu :) ważne co by był pełnowartościowy produkt :D

 

tylu na to chętnych

 

będą zniżki mówisz ;)

 

P.s: taki jeszcze jedno pytanie, czy będzie do tego jakiś soft albo coś, co by można było zmieniać chociaż ustalone nazwy jednostek gdzie mierzymy coś :) ? Rozumiem że kod porgramu nie będzie open free, bo pewnie będzie to napisane w C ( jeśli się mylę to mnie popraw :) ). Fajnie by było jednak mieć dostęp do tego kodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amperażu to będzie taka opcja, ale jako dodatkowy moduł - 1 zakres pomiaru do 200A - ok 400zł ale zrobiony tak że nie będzie stwarzał żadnego oporu w przepływie prądu do wzmacniacza, są to osobne urządzenia na bazie pomiaru przepływu jak mierniki cęgowe, z dokładnością do 0,5A

 

będą zniżki mówisz ;)

 

jak sam zamówisz ponad 5szt możemy porozmawiać.

 

Dostęp do kodu będziesz miał, wystarczy go odczytać z kosci i dowolnie możesz edytować, mając program, wiedzę i możliwość odczytania-zapisania, na pewno nie jeden z ty bywających taką możliwość pewnie ma. Kodować specjalnie softu nie będziemy, to nie jest taka kwota aby ją zabezpieczać jakimś kodem 256 bitowym :)

 

Też wstępnie zainteresowany, info na PW :)

 

Nic na PW nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, powstała wersja testowa sterownika, temperatury celowo wpisane są niskie aby czujniki po lekkim nagrzaniu pokazały że załaczają przekaźniki

 

prace nad pomiarem Amperów trwają i bedzie gotowe na dniach.

 

http://www.youtube.com/watch?v=XxZcv-GQOgo

 

działać też będzie i zimą :) do -40st

 

http://www.youtube.com/watch?v=KPDWTnYjVrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitorowanie prądu opanowane, ale wygląda to tak:

 

Przystawka kosztuje niecałe 200zł i monitoruje 1 pozycję, max jej to 200A.

 

czyli sterownik podstawowy + przystawka.

 

dodatkowo że względu na brak miejsca na płytce, proponuje poprzestać na 4 temperaturach i 2 napięciach oraz max 1 amperażu, nikt chyba nie będzie monitorował 16 pieców, lub każdy iec w 10 miejscach.

 

Jeśli ktoś reflektuje - PW poproszę z dokładnymi danymi co ma wyświetlać - napisane jak w pierwszym moim poście, aby było to zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, soft jednak będzie w miare możliwości zablokowany, jak ktoś chce sobie sam edytować, tak samo może sobie sam płytkę zrobić, polutować i zaprogramować - nic mi do tego, na swój zrobię prawa autorskie :) zresztą w innym wątku już inny soft udostępniłem do edycji, tego nie udostępnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zawsze mogę zmienić - bez opłat, koszt przesyłki tylko dojdzie, a chyba nie każdy bedzie piece od tak sobie co tydzień zmieniał, do tego jeszcze musząc mieć nowy napis na ekranie, samo wyświetlanie napisów nie zmieni jego działania jak i nie poprawi/pogorszy brzmienia systemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...