Skocz do zawartości

Jaka pojemnośc akumulatora?


ygrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić nowy akumulator bo stary ma zwartą jedną celę. Chcę kupić zwykły aku, nie żaden "wyczynowy" dedykowany do audio, bo mi szkoda kasy. Firmę mam upatrzoną (Bosch lub Varta) i chodzi mi tylko poradę jakiej pojemności, bo chce jak najwiekszy.

Dane wejściowe:

- alternator 120A

- silnik 1,9 tdi

- sprzęt audio o apetycie w okolicach 25A w rzadkich porywach do 40A

- aku powinien mieć 315 mm szerokości bo takie jest dla niego miejsce

- jazda codziennie do pracy 60km w jedną stronę na obrotach ~3000 w wiekszości na drogach ekspresowych

 

Pytanie: Czy aku o pojemności 85Ah będzie dobrze doładowany i się nie zasiarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w a4 jest seria 74ah, firmy nie pamiętam... Problemów nie ma :)

U mnie w A4 był 80Ah/640A ale padł. Ze starości. Chciałbym dać z większym prądem rozruchu w nadziei, że podczas odpalania nie będzie mi się wyłączać radio od spadku napięcia, jak to się zdarza teraz. Typuję Vartę z serii Silver 85Ah, bo ma rozruch 800A. Varta i Bosch to to samo teraz. Kolorami się różnią tylko. W drugim aucie (córki Golf 1,9tdi) mam Vartę niebieską i daje radę, ale tam nie ma zabawek audio ;)

 

Bosch S4 80Ah, 740A, 315mm szerokości

Varta ciut mocniejsza 85Ah/800A w cenie wyższej o ~50zł. Dołożę, bo to już niedużo więcej (10%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie krótko bo jestem w pracy...jeszcze.... Jeśli robisz krótkie dystanse to bierz mniejszy pojemnościowo , bo duży będzie wiecznie nie doładowany. Jak większość trasa to możesz dać wtedy max jaki wejdzie. Oczywiście "mały" to jeżeli to diesel, to nie mam na myśli 40 Ah...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek a nie lepiej takie cos ? http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,244&kid=244&pid=1779

i podobne pieniadze a prad troche wiekszy?

Pewnie że lepiej!!! Tylko, jakoś tej "podobności" pieniędzy nie widzę :) Za 80Ah trzeba zapłacić 2,5 raza tyle. Za podobne pieniądze (powiedzmy) to jest 36Ah. Fakt: prąd rozruchu większy niż tej Varcie, ale 36Ah to mi wystarczy na 3-4 kopnięcia silnikiem na mrozie -20st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...