Skocz do zawartości

Co zrobić z BLAUPUNKT GTt-1200 Mk II ?? Dudni a nie gra...


przemo600v
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nissan Primera P10 heatchbeack :szok: Wielki bagażnik, niema oddzilonej komory bagażnika blachą jak w sedanach wiec nie wiele potrzeba a w środku bardzo dobrze słychać.

Skrzynią chciałem zabudować miejsce za tylną kanapą, bo musze jeszcze wozić koło zapasowe, i wtedy miał bym jeszcze miejsce na jakieś male zakupy czy plecak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Ja tesh przymierzam sie do zrobienia skrzynki br na Magnacie xpress 12 i po moich obliczeniach wyszło 47 litrów. Jednak wacham sie między tym magnatem a lanzarem max 12. Może ktoś wykazać plusy i munusy?? JaKi polecacie wzmachol?? I jeszcze jedno pytanko?? nie będzie to grało za słabo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobiline, zalezy jakie masz wymagania.. Bedzie grało tak jaka masz moc.. Nie oczekuj ze majac glosnik 275wat rms i piecyk ktory ma ze 200 to sasiadowi spadna szklanki z regału.. Sprzety te sa dobrym uzupełnieniem basu, sa soczyste i głebokie (lanzar max) ale jak szukasz pierd...cia to szukaj sprzetu duzo mocniejszego :hyhy:

Porownanie-magnat daje płytszy basik ale potrzebuje piecyka ktory ma juz 100wat jakos sobie rade da.. Lanzarek potrzebuje conajmniej 250 dobrze jak ma 300-350. Lanzar ma bez porownania lepszy bass ale jak masz słabe fundusze na mocniejszy piecyk to chyba lepiej wziasc magnata.. Magnat do tego zle sie czuje w małych obudowach on lubi oddychac. Lanzar tez, ale potrzebuje mniejsza skrzynke aby zagrac nizszym basikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :D

Ja wybrałem Magnata ze względu na małe zasoby finansowe słaby wzmak a miejsca mam dość na 80 litrów. Ale już mam rozrysowane deski na mojego closeta 58L a w sobote jade załatwić dechy z topoli i bede klecił to do kupy na klej montażowy i wkręty.

Po mojego Blaupunkta był kolega kolegi :/ i powiem wam ze stereotyp pasował (łysy gruby) tyle że przyjechał golfemIII a nie BMW. Oczywiście był zachwycony :/:D i poszła za tyle co ją kupiłem :/ +VAT

Podsumowując: nic nie straciłem a zyskałem wiedze że

NIE WARTO SIE NAWET ZASTANAWIAĆ NAD CZYMŚ TAKIM

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii :D

Musisz sam probować co ci bedzie pasowało :/ w koncu na tym to polega. A jeśli ci sie nie spodoba to napewno komuś opylisz.

Pozatym w każdym samochodzie ta sama skrzynia zagra ci inaczej bo jest to zależne również od budowy auta i objętości w jakiej skrzynia pracuje.

A co do robienia skrzyń to znalazłem stronke tylko o subach :zdegustowany:

http://diyaudio.pl/portal.php?show=4

I jest tam taki przelicznik Srednicy do objętości

 

Średnica głośnika: Wymagana objętość:

13 cm......................2 - 8 l

16 cm......................5 - 25 l

20 cm......................15 - 50 l

25 cm......................30 - 70 l

30 cm......................45 - 150 l

 

I co wy na to :D ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tam sie opieają na 8omowych ale chciałem pokazać jaką tolerancję objętościową mają skrzynki zamknięte A pozatym jest wszystko bardzo dokładnie opisane co i jak liczyć bo wzory to sie raczej nie zmieniają tylko parametry.

Bardzo mnie zainteresowała skrzynia typu Band-Pass ale to raczej bardziej skomlikowane niż zwykły BR :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest tam taki przelicznik Srednicy do objętości

 

Średnica głośnika: Wymagana objętość:

13 cm......................2 - 8 l

16 cm......................5 - 25 l

20 cm......................15 - 50 l

25 cm......................30 - 70 l

30 cm......................45 - 150 l

 

I co wy na to :D ???

 

przelicznik jest chyba z du** wyjety :D

mooj hertz es250 wymaga skrzyni zamknietej 21L, ja mam go w 17L - wg tego wzoru tak sie nie robi :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelicznik jest tylko ogolny..sa glosniki ktore odbiegaja od tych norm.. Wiele firm zaczyna tworzyc przetworniki ktore pokazuja pazur w małych obudowach. Wiadomo to sie wiąze z kasa, najtansze allegrowe glosniki zaliczaja sie do tej OGOLNEJ klasyfikacji :zdegustowany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelicznik jest chyba z du** wyjety

 

Juz nie przesadzaj ... Napewno napisał to ktoś kto sie trochezna na sprzęcie bo opisy oraz symulacje i wyliczenia są naprawde profesjonalne.. Dział car audio też tam jest :zdegustowany:

Podałem linka jako ciekawostkę i nie musisz sie do niczego stosować

Dzięki zomer1980 że objaśniłeś koledze co i jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zaczynałem zabawe z car audio to niewiedzialem ze ten swiat taki szeroki. Z kazdym dniem :rano człowiek mysli ze wie duzo, a wieczorem widzi ze to kawałek ugryzionego chleba..Bycie samym akustykiem to nie wszystko, jest tyle zmiennych o ktorych sie nawet Kowalskiemu nie sniło.

Same symulacje to nie wszystko, to daje tylko częsciowy zarys konfiguracji suba.. Inna bajka to auto,wzmacniacze i chyba łut szczescia :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...