Skocz do zawartości

2 czy 1 sub


wryl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no ok poslucham was ale odpowiedzcie mi na takie pytania:

1. co wedlug danych papierowych wedlug was oferuje ten glosnik jest szybki czy nie do jakiej muzy by sie nadawal najlepiej

2. jezeli macie porowanie jak gra jeden mocny glosnik a jak dwa mniejsze o tej samej mocy jakbyscie mieli to porownac

slucham waszych rad i nie przeciwstawiam sie tylko pytam i sie zastanawiam nad przyszloscia mojego zestawu, kazde sugestie sa cenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie im wiekszy glosnik tym wolniejszy, mnie ciekawi, ze gra juz w 50L, a jaka wielkosc obudowy podaje producent bo jakos nie moge znalezc??

Sluchalem tego glosnika i jakos nie chce mi sie wierzyc, ze jeden to za malo nawet do napie..., a nie do grania, oczywiscie pomijam przeznaczenie na zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie jescze go nie slyszalem na pełnej bobmie wiec tez nie wiem glosik swiezo kupiony od gosci ktorzy montuja audio oni mi go polecili i oni mowil ze w tej skrzyni grał najlepiej dawali mu tez 40 i bass refleks chyba ale mowili ze "juz bylo za grubo , no ale kto co lubi". chciałbym wykorzystac wzmacniacz w pełni dlatego zastanawiam sie nad drugim albo jednym mocniejszym i tez dlatego zastanawia mnie roznica w graniu dwoch slabszych z jednym mocniejszym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a ja powiem ci tak. I wez sobie do serduszka te rady i tutaj wielu ludzi z forum. 15 (38cm) potrafi nie zle targnac autem juz. mysle ze problem u ciebie ze ci malo polega na zasileniu i skrzyni jaka masz.

 

Wyjmij ta 15 z tej skrzyni i zrob/sklep sobie skrzynie z portem BR. do tego zestroj ja pozadnie - a w zupelnosci ci wystarczy i koniecznie kup zestaw odseparowany i daj go pod wzmacniacz. Kolejna sprawa to zasilanie - kable musisz nabyc o odpowiedniej grubosci abys to mogl zasilic

 

Jesli chodzi o 2x15 to zycze powodzenia - obawiam sie ze nie pomiescisz ich w bagaju no chyba ze zrobisz skrzynke byle by byla.

 

Rada: - poczytaj troszke na poczatek FAQ potem o wartosciach glosnika (spl, qts, mms, vas, bl) podobnie o wzmacniaczach (tutaj patrz na wartosci maksymalne jakie uzyskuje przy jaknajmniejszym zasileniu - bo co z tego ze zakupisz wzmaka ktory bedzie mial 3000W przy poborze pradu 19V jak powiedzmy mozesz nabyc 2500W przy 13V - to tylko przyklad) okablowanie (odpowiednio do wartosci jakie chcesz uzyskac) no i wygluszenie

 

Swoja drogo przed toba dlugie noce studiowania i przymiarek przed dokonaniem jakiegokolwiek wyboru. Ale zycze ci powodzenia, cierpliwosci.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja uwazam ze nie ma reguly , tego nauczyl mnie moj obecny sub ;) W closed jest wolny bez polotu , bez jaj , br wszystko sie zmienia jest jajo i jest predkosc... Poprostu moj glosnik nie gra w closed bo do tego nie jest stworzony czuje sie dobrze tylko w br i bp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) i znow mamy podzielone zdania - podoba mi sie to. kazdy daje swoje spostrzezenia. Fakt faktem - niektore glosniki nie nadaja sie na closed.

 

Ale tutaj trzeba poinstruowac nam nowego kolege - a ja powiem tyle ze jesli sam nie zacznie dlubac to nic nie wskura bo bedzie sie wachac miedzy jednym a 2 a czasami ktos 3 mu poradzi jeszcze inaczej

 

Sumujac na chwile obecna glosniki typu 8, 10, 12, napewno sa szybsze od 15 czy tez 18 niektore z nich ladnie graja w closed ale nie oznacza to ze nie beda graly w BR - musisz poprobowac. Na forum jest dzial ze skrzyniami ponadto strona producenta powinna miec dane techniczne twojego glosnika - poczytaj, poczytaj i jeszcze raz poczytaj. Sa programy komputerowe do obliczania litrazu skrzyn no i do strojenia.

 

A tak mozemy sobie gdybac i gdybac - jeden twierdzi ze piekniej gra cloused a jeden ze BR - a w tym wszystkim ma o to chodzic ze to tobie ma sie podobac a nie innym - zgadza sie ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz skrzynie w instrukcji , zmuduj jakies prostackie konstrukcje z wieorowki za 30zl i posluchaj w takiej i takiej pozniej zrob lub zamowe ta ktora lepiej gra...

 

Sumujac na chwile obecna glosniki typu 8, 10, 12, napewno sa szybsze od 15

 

 

Tez sa wyjatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...