Skocz do zawartości

Czynnik wplywajacy na lepsza gre w przeciwfazie?


doli19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmm to albo ja jakos inaczej slysze albo nie wiem co jest grane bo wlasnie sub w stosunku do wooferow gra w przeciwfazie i jest zdecydowanie lepiej, moze to jest kwestia zwrotki tak jak pisali koledzy wczesniej, bynajmniej wooferki jak i tweetery sa wpiete prawidlowo. Mysle ze nie ma co ciagnac tego dalej bo chyba nie dojdziemy czemu jest tak a nie inaczej. Fakt jest taki ze ta teoria spojnosci fazy suba z wooferami w moim przypadku nie idzie w parze jak i rowniez odlaczenie systemu przedniego od wzmaka i zasilenie samego suba nie zmienia kompletnie nic, sub wpiety w fazie gra slabo, obrocona faza o 180 stopni gra super, zarowno bez przodu jak i z przodem... tak to wyglada :) tak ze dzieki za wszystkie wypowiedzi i burze muzgow :) Pozdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...może to być w pewnym sensie.

Autorowi proponuje poszukać (najprawdopodobniej DWÓCH) miejsc w pokoju w których w jednym przypadku bedzie dobry bas przy + do - a w drugim w polaryzacji zgodnej :rotfl: .

 

Na koniec dla mocno dociekliwych i ciekawskich :wink2: spróbujcie sobie panowie posłuchać swoich "osłuchanych, znanych i przetrawionych" kawałków zamieniając kanały we wzmacniaczach zapewniam , że bedzie zupełnie inne postrzeganie muzyki(szczególnie tzw. sceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty chyba nie wiesz o chodzi

to ze suba jest w odwrotnej polaryzacji wcale nie oznacza, ze jest w przeciwfazie do wooferow

wlsnie wtedy zgrawa sie z nimi fazowo

 

nie, ja widze ze wy nie do konca mnie rozumiecie :)

 

nie chodzi mi o to ze sub gra w przeciwfazie do reszty zestawu bo ma odwrotna polaryzacje i zostawmy ta kwestie. Ja piszac o "przeciwfazie" nie mialem na mysli regoly o jakiej przeciwfaza w akustyce mowi, tylko wlasnie podpiecie suba w odwrotnej polaryzacji i bez znaczenia z czym i gdzie jest podlaczony (dom, auto).

 

Subwoofer 1,2 - wzmacniacz 1,2,3 polaryzacja prawidlowa + do + i - do - gra do kitu w domu, samochodzie - sam jak i rowniez z reszta zestawu w aucie Audio System HX 165sq, w domu Altusy 300

 

Subwoofer 1,2 - wzmacniacz 1,2,3 polaryzacja odwrocona - do + i + do - gra wysmienicie w domu, samochodzie... reszta jak wyrzej

 

kupujac skrzynie w sklepie kazdy glosnik jest podlaczony do terminala z polaryzacja prawidlowa, potem podlaczacie to w domu w polaryzacji prawidlowej do wzmaka albo w aucie i gra ok, mialem rozne skrzynie z roznymi glosnikami i podlaczajac je w odwrotnej polaryzacji zawsze graly gorzej i przyzwyczailem sie podlaczac je wlasnie w prawidlowy sposob. Tutaj w tych dwoch przypadkach jest dokladnie na odwrot i o to mi chodzi dlaczego w budzie br np. z moim dawnym Sonic'iem 15" lub RE MX18 w aucie jak i w domu zawsze sprawdzalem w prawidlowej polaryzacji (samego suba i z reszta) i bylo dobrze a z tymi tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testując swoje kolumny Altus 140 ustawiłem jedną kolumne w rogu i 2 kolumne w 2 roku pokoju na tej samej ścianie. I kicha taka że szok,bas jakiś pukający jak by go wgl nie było...przez pierwsze pare dni sobie myślałem że tylko wydałem pieniądze na to badziewie. Po paru dniach natchnęło mnie coś aby zmienić polaryzację w jednej kolumnie i w tedy zmieniłem zdanie :) Bas aż ciśnie :)

Ale subwoofer zgrywał się tylko z kolumnami jak grał w tym samym rogu co kolumna. Jak postawiłem subwoofer w rogu naprzeciwległej ściany to zlewało sie wszystko nie zależnie od tego czy zmieniłem polaryzacje na subie czy nie. Wiec może zmiana Fazy coś ma do rzeczy :D

Nie znam się dobrze na falach akustycznych itd...Ale to mnie zadziwiło tak samo jak cb kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam przetwornik (głosnik) takze ma znaczenie gdyż :

Jeździłem z subwooferem X i po zmianie fazy grał lepiej,wydawał się bardziej słyszalny z przodu auta.

Teraz jeżdze z subwooferem Y identycznie ustawionym w aucie w identycznej skrzynce z tym samym wzmacniaczem i lepiej sie "zgrywa" z przodem podłączony "bez kombinacji"

Takze najprawdopodobniej sam głosnik takze ma znaczenie jak gra "lepiej".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testując swoje kolumny Altus 140 ustawiłem jedną kolumne w rogu i 2 kolumne w 2 roku pokoju na tej samej ścianie. I kicha taka że szok,bas jakiś pukający jak by go wgl nie było...przez pierwsze pare dni sobie myślałem że tylko wydałem pieniądze na to badziewie

no bo wydales :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doli, weź coś jeszcze dla mnie zrób. Weź baterię lub akumulatorek 1,5V, zwykły AA lub AAA i podłącz do tych subów oraz do wooferów. Po kolei do każdego - plus baterii do plusa głośnika, minus do minusa. Wyskotonowe oszczędź bo można zjarać. W którą stronę się membrana wychyla w każdym przypadku przy takim zasileniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tu przypadkiem znaczenia dlugosc fali i odleglosc od sluchacza ? Czy jak masz podlaczony sub "odwrotnie" to w kaxdym miejscu w pokoju brzmi lepiej niz jak jest podpiety "prawidlowo" ? Czy moze uczucie lepszej gry to kwestia twojego polorzenia w pokoju. Kiedys gdy mialem pomysl z 8 subami doszlismy do wniosku ze jezeli nie beda na scianie tylko na poziomej skrzynie z uwagi na ich rozna odleglosc od miernika ( na przedniej szybie ) moze ich ilosc nie poprawic wyniku ze wzgledu na rozna dlugosc fali czyli nie docieranie jesj do czujnika w tym samym momencie w tym samy natezeniu z kazdego glosnika a przynajmniej ja to tak rozumiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro dla was sprawdze te bateryjki bo dzisiaj jestem wypompowany jak kon po westernie :)

 

z racji tego ze RE mam w domowej szafie to sprawdzilem bateria i membrana wychyla sie do gory przy prawidlowym podlaczeniu, napewno z lanzarkiem bedzie tak samo bo mam juz go dlugie lata i dokladnie pamietam jak jest podlaczony do terminala :) jutro podepne woofery w drzwiach tylko mam pytaniem - sprawdze je na przewodach wejsciowych do zwrotki aby zobaczyc czy moze ona jakos sama w sobie nic nie zmienia (tweetery odepne dla bezpieczenstwa), mam nadzieje ze nic sie jej nie stanie jak dostanie napiecie stale 1.5 volta? bo w sumie nigdy tego nie robilem w taki sposob a nie chce zeby cos tam sie posypalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...