Skocz do zawartości

suby visaton GF250 & xetec G10


djrobus1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Chce zmienić suba i po długich rozważaniach i pilotce po forum wybrałem dwa modele: visaton GF250 i xetec G10. Co moglibyście powiedzieć o tych przetwornikach, kto słuchał i mógłby coś powiedzieć.

Na który się zdecydować, chociaż nie łatwo je dostać?

Z góry dzięki za podpowiedź i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać to ma pod obecnym wzmakiem Hifonics andromeda, dostanie 500rms przy 4ohm lub ponad 700 przy 2.

Przód to focal K2 power i starsze dls DUR1.

Ma to przede wszystkim uzupełnić przód, ale że auto to sedan więc przetwornik musi być dobry, szybki, dynamiczny i z nienajgorszym zejściem. Nie chce 12" więc dobra 10", żeby nadążała za przodem.

A te przetworniki są na poziomie i chyba zrobią robotę. Najlepiej, żeby zagrał w closed ok 22-23l ewnt. 16l a te tak potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"lklukasz" pod jaki piec podłączałeś xeteca??

Ja z opinii m.in. forumowiczów wiem, ze solidne 300W wystarczą aby rozwinął skrzydła.

Jest to "podobno" jedna z lepszych konstrukcji do uniwersalnego grania i jak jeden z moich kolegów stwierdził "jako jeden z nielicznych mało ustępuje lotusowi by seas", który to jest zajeszybkimm przetwornikiem.

Ale co człowiek i instalacja to nowa opinia, nie zawsze zgodna.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"lklukasz" pod jaki piec podłączałeś xeteca??

Ja z opinii m.in. forumowiczów wiem, ze solidne 300W wystarczą aby rozwinął skrzydła.

Jest to "podobno" jedna z lepszych konstrukcji do uniwersalnego grania i jak jeden z moich kolegów stwierdził "jako jeden z nielicznych mało ustępuje lotusowi by seas", który to jest zajeszybkimm przetwornikiem.

Ale co człowiek i instalacja to nowa opinia, nie zawsze zgodna.

Dzięki za info.

U mnie Xetec nie zagrał wogóle , był bardzo mułowaty przeciągał wszstko co było poniżej 40HZ . Piecem był A6 więc nie można powiedzieć że był niedowattowany .

Generalnie , nie polecam , zarówno Xeteca jak i Gienka ( to samo badziewie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeście mnie pocieszyli

Nawet chłopaki z "bariery..." chwalili ten głośniczek a tu kwas.

Ja szukam tylko godnego następcy ss-a rubicon, który zagra szybciej i z większym rozmachem (bo do sedana trzeba).

to chyba lepiej wiedzieć wcześniej a nie po tym jak kase utopisz i bedziesz nie zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nawet wiem czyja ta opinia - ostatnio nawet przegladam sobie audiocar w poszukiwaniu info na temat Lotus'a i troche nie do konca jest to co piszesz ze G10 jest niewiele gorszy od Lotus, bo jesli chodzi o tą samą osobę o ktorej mysle to pod G10 system byl skonfigurowany + czasy + buda a Lotus tam wylądawał na zasadzie wykrec i wkręć (w troche przyciasnej budzie)........ jak to sie mowi glosnik sam z siebie nie zagra trzeba mu przygotowac odpowiednie warunki i zeby fair to i zestroić go pod system a nie szybka wrzutka. Jesli opinie o Lotusie faktycznie nie są przesadzone to przypuszczam ze to nie wiele z początku posta mogloby sie rozszerzyc ale trzeba by było dac im rowne szanse......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "disaster3" wiem, że samo włożenie suba to nie koniec. Ale co ze trojenia, jeżeli subik buczy a nie gra albo jest wolny i w tym czasie woofer obróci dwa razy.

Nie wyszedł zakup nowego DLS-a MW10 bo jeden kolega z forum dał ciała i okazja koło nosa na nowego w dobrej cenie przeszła dwa razy.

"bury22" HX2 owszem się pojawiają i gdybym chciał zaaplikowac sobie tego "potwora" to bym dawno to zrobił. Ale że mam płytką budę i subik głębszy niż 135mm nie wejdzie to HX-y odpuszczam. Nie chce zajmować środka bagaja wielkim magnesem (napędem do góry bo inaczej nie wejdzie). Dla uściślenia budka siedzi zamiast zapasówki i ma ok 22-23l.

Gdybym tylko mógł odsłuchać kilka konstrukcji na pewno szybciej bym się zdecydował ale ściana wschodnia (Białystok i okolice) nie dają w tym temacie pola do popisu. Dlatego pozostaje wesprzeć się na opiniach innych, co przerobili kilka przetworników i mogą coś podpowiedzieć.

A na "przechwalonego" aliante, braxa czy inne kozaki mam za mały budżet (max 600pln-ów z przesyłką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "disaster3" wiem, że samo włożenie suba to nie koniec. Ale co ze trojenia, jeżeli subik buczy a nie gra albo jest wolny i w tym czasie woofer obróci dwa razy.

Nie wyszedł zakup nowego DLS-a MW10 bo jeden kolega z forum dał ciała i okazja koło nosa na nowego w dobrej cenie przeszła dwa razy.

"bury22" HX2 owszem się pojawiają i gdybym chciał zaaplikowac sobie tego "potwora" to bym dawno to zrobił. Ale że mam płytką budę i subik głębszy niż 135mm nie wejdzie to HX-y odpuszczam. Nie chce zajmować środka bagaja wielkim magnesem (napędem do góry bo inaczej nie wejdzie). Dla uściślenia budka siedzi zamiast zapasówki i ma ok 22-23l.

Gdybym tylko mógł odsłuchać kilka konstrukcji na pewno szybciej bym się zdecydował ale ściana wschodnia (Białystok i okolice) nie dają w tym temacie pola do popisu. Dlatego pozostaje wesprzeć się na opiniach innych, co przerobili kilka przetworników i mogą coś podpowiedzieć.

A na "przechwalonego" aliante, braxa czy inne kozaki mam za mały budżet (max 600pln-ów z przesyłką).

 

No to pozbieraj jeszcze troche kasy bo moim zdaniem isc w polsrodku po to tylko bo chce to jest wyrzucanie pieniedzy w bloto. Skoro masz ograniczenie w postaci "głębokosc" glosnika to szukaj faktycznie nalesników. Aliante 10si moim zdaniem mozna wyrwac w ok. 800 PLN (+- 50 PLN) kiedys na sprzedaz mial 2 sztuki Przemek . Jesli nie Aliante to kolejny bardzo zacny sub (sluchalem ich wszystkich 8" u Herdiego, 10" i 12" nie pamietam u kogo) u-dim RM210SL jest w Essie obecnie nowka za 799 PLN http://essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,18,193&kid=193&pid=1154 ale moze gdzies trafisz uzywke badz pogadasz dobrze z kims ktos sprzedaje produkty u-dim o rabacie i wtedy moze i nowke wyrwiesz za 750 a moze i 700 PLN 10"-tke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"disaster3" to mam rozumieć, że te wszystkie subiki, które proponujecie kolegom powiedzmy do 500-600pln-ów to z opisami, że kozak, megaszybki itp. to zwyczajne "zapchajdziury" nic nie warte?

Jeżeli tak to dalsze dyskusje są zbędne. Wniosek jeden: chcesz mieć w miarę szybki i zejściem subik bez 800-1koła pln-ów nie podchodź. Nie chce mi się w to trochę wierzyć.

Poza tym te 135mm wysokości to nie taki naleśnik, mój rubicon wchodzi z zapasem a jest powiedzmy uniwersalnych rozmiarów.

Ten RM to ciekawy głośniczek ale szklep to żeś podał najdroższy ze wszystkich.

Vege 104 tylko raz słyszałem w BR i to tylko przy otwartym bagaju więc wtedy mnie nie zaciekawiła, ale może w closed by zaplumkała. Tylko ta cena za 104 na alle... 500 to lekka przesada, za 124 to i może.

A z tym RM-em uD to popytam, czy żaden ziom nie ma gdzieś rabaciku bo nowy byłby wskazany lub świeża używka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"disaster3" to mam rozumieć, że te wszystkie subiki, które proponujecie kolegom powiedzmy do 500-600pln-ów to z opisami, że kozak, megaszybki itp. to zwyczajne "zapchajdziury" nic nie warte?

Jeżeli tak to dalsze dyskusje są zbędne. Wniosek jeden: chcesz mieć w miarę szybki i zejściem subik bez 800-1koła pln-ów nie podchodź. Nie chce mi się w to trochę wierzyć.

Poza tym te 135mm wysokości to nie taki naleśnik, mój rubicon wchodzi z zapasem a jest powiedzmy uniwersalnych rozmiarów.

Ten RM to ciekawy głośniczek ale szklep to żeś podał najdroższy ze wszystkich.

Vege 104 tylko raz słyszałem w BR i to tylko przy otwartym bagaju więc wtedy mnie nie zaciekawiła, ale może w closed by zaplumkała. Tylko ta cena za 104 na alle... 500 to lekka przesada, za 124 to i może.

A z tym RM-em uD to popytam, czy żaden ziom nie ma gdzieś rabaciku bo nowy byłby wskazany lub świeża używka.

 

widze ze sie zrozumielismy :zabanowany: przeczytaj jeszcze raz co napisales o problemie z glebokoscią i jeszcze raz co ja napisalem...... i nie mieszaj w to subików za 500-600 PLN!!!!! Bo jesli dla Ciebie głebokośc jednak nie jest problemem (cos sie zmieniło w przeciagu kilku godzin) to prosze bardzo z 10'tek szybkich i w miare szybkich: Audio System HX 10 SQ, IT MDS 10, Re Audio SR-10, CV 104, RF HX2 10", DLS RW10, Helix P10 ..... i pare innych

 

Jednak jesli przeanalizowales to co napisalem i dlaczego podalem CI takie suby a nie inne to mozemy dalej dyskutowac, jesli nie to rowniez temat uwazam za zamkniety bo nie sensu sie strzępić....

 

Link podalem CI do dystrybutora a gdzie Ty sobie znajdziesz tego RM'a to nie moja broszka. Ja podalem Ci ciekawy glosnik w rozsądnej cenie spełniający Twoje kryteria (mała głebokosc) tylko ten "naleśnik" też jest z tych "normalnych inaczej" mozliwe ze bedziesz musial poszerzac srednice bo to nie jest standordowa 25'tka (ale akurat w tą strone modyfikacja jest łatwiejsza niż na odwrot.......)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, żeby się spierać o głębokość. Nie wiem czemu uznałeś te 135mm jako miejsce tylko dla placków.

Wspomniałem o tym, bo 135mm to nie miejsce dla "każdego" przetwornika ale i nie dla naleśników, a Ty zaproponowałeś od razu jednego z największym układem napędowym czyli HX2. Gdybym miał głębszą skrzyneczkę to nie wspominałbym o tym.

Co do wymienionych przez Ciebie przetworników to MDS-a, Helixa odpuszczam. Ich nie chce, szczególnie Heli. Reszta na małym pierścieniu 10-15mm grubości wejdzie.

Nie wiem co się dzieje ostatnio, ale ten "aliante" zwrócił wszystkim w głowach. Jak tylko mowa o lepszych subach to ten phease nie schodzi z wokandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje ostatnio, ale ten "aliante" zwrócił wszystkim w głowach. Jak tylko mowa o lepszych subach to ten phease nie schodzi z wokandy.

Bo to dobry głośnik jest i spełnia wymagania, które stawiasz przed subem. Kilka tygodni woziłem 10si i wrażenia bardzo pozytywne mam, ale i o 210sl złego słowa powiedzieć nie mogę, a ten jeździł ze mną zdecydowanie dłużej. Oba bardzo szybkie, bez kłopotu nisko schodzą, optymalna objętość skrzynki zamkniętej dla obu to 16-17l netto. Ali jest zdecydowanie łatwiejszy do ruszenia, dla Ciebie nie ma to znaczenia, mocy wystarczy w obu przypadkach. Oba łatwo "skleić" z zestawem przednim. Są i różnice w brzmieniu, ali raczej do spokojniejszej muzy, bas jakby wygładzony i lekko miękki, udim lepszy przy ostrych i szybkich kawałkach, bas bardziej konturowy i ciut agresywny.

Jak by się sprawdziły w Twoim aucie? Kto wie... ale po zapięciu jednego lub drugiego w aucie kupę radochy będziesz miał z grania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje ostatnio, ale ten "aliante" zwrócił wszystkim w głowach.

 

Nie wszystkim :wink:

Subwoofera niestety najlepiej posłuchać przed zakupem (idealnie u siebie w aucie) mnie osobiście naleśnik się nie podoba jak dla mnie HX2 gra dużo ciekawiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "Sinoff" za konkretną wypowiedź. Jeżeli ktoś schodzi z tematu zapytania to przynajmniej dobrze i zwięźle uzasadnia swoją wypowiedź. To lubię.

A jeżeli z takich czy innych przyczyn nie znajdę tych głośniczków, o które pytałem i będę zmuszony klepać skrzynię to moje typy co do suba (bez ograniczeń głębokościowych) nie pokrywają się niestety z waszymi.

Dzięki wszystkim za wypowiedź a temat uważam za zamknięty.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra "dan124" niech miesza. Zrobił się odpowiednik Hertz-a HSK ze 165-ek ale w subach z wyższej półki.

A mało to razy było, że ktoś wygrzebał jakiegoś noname lub innego z domówki za grosze, dobrze zaaplikował i dał po dupie wiekszości samochodowych w wyższej pólki?

Każdy głośnik gra inaczej, powiedzmy, że kupię takiego naleśnika wsadzam do siebie i kwas (złe umiejscowienie suba, litraż skrzynki, litraż bagaja, br lub cl, wzmak). Jeżeli bedzie możliwość odsłuchania konkretnego głośnika na pewno nie omieszkam tego zrobić.

A tak bez odłuchów pozostaje tylko liczyć na łut szczęścia, że się uda trafić w dobrą aplikację bo to połowa sukcesu nawet przy przeciętnym przetworniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...