Skocz do zawartości

Instalacja od początku.


renovatio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chiałem zacząć od samego początku powoli robić jakąś dobrą instalację do przyszłego CA.

Po pierwsze:

Może to głupie pytanie ale czy klemy na akumulatorze odgrywają jakąś znaczącą rolę w CA??

Bo właśnie od nich chciałem zacząć jak tak patrzę na allegro to widze różne : mosiężne , beztlenowe, pozłacane.

Z tego co wiem to złoto najlepiej przewodzi. I tak się zastanawiam czy ma to jakieś duże znaczenie??

 

Po drugie:

Przejrzałem dość sporą część forum i nie moge znaleść jakie przewody zasilające (chodzi mi o przekrój) powinny iść z akumulatora do radia(znaczy do kostki). Bo w kostce są dość cienkie.

Czytam i wszędzie widze jakie powinny być do zailania wzmacniacza i głośnikowe. (chyba że źle szukałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do radia samochodowego spokojnie wystarczą przewody AWG 18-20 czyli 0.823-0.518mm²

Najlepiej to poszukaj pod deską czy nie ma firmowo wyprowadzonych kabli na radio(ja tak miałem), lub jak chcesz się bawić to możesz ciągnąć od aku.

 

Edit

Co do klem aku, nic bym nie kombinował z nimi tylko kupił konektor oczkowy i zamontował go pod tą śrubkę zaciskająca klem(tak jak podkładka) a od niego już przewód puścił.

Ja będę właśnie tak robił z puszczeniem kabla na wzmacniacz, nawet jak bym chciał to od klemy mam firmowo puszczone 3 kable na silnik i osprzęt. Czyli te cuda z alledrogo odpadają.

 

Bierzesz papier ścierny, szczotkę druciankę i jedziesz bolec aku, to samo z klemem i na to smar żeby nie śniedziało, skręcasz i ma być. Bez hiper pozłacanych dupereli po 50zł sztuka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...