Skocz do zawartości

Audio System Phase


sikor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w miarę wyraźną najlepiej z jakimiś "ichnimi" opisami

Stary jestem :rotfl: nie widzę napisów zbyt wyraźnie ale widać, że się tam zwyczajnie wkładaniem "bolczyka" :rotfl: punkty cięcia (tudzież inne tłumienia itd.) ustawia :hyhy:

Właśnie przewinąłem w dół stronkę ...

sikor jak Ci się nie chce tłumaczyć to...sprzedaj system i kup "prostszy w obsłudze" :wstyd:

 

P.S. cewką na woferze to się nie popisali :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ''Hellsin'' już mnie uprzedził i podał link dokładnie do tej zwrotki (dzięki!!) Kolego ''wasylwek'' nie każdy musi być taki mądry i wiedzieć wszystko mi system odpowiada wiec nie zamierzam go sprzedawać a potrzebuje jedynie pomocy w opisie co z czym i do czego a tłumaczenie dużo mi nie pomoże jak nie wiem co jest do czego!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wasylwek ja sie nie spinam tylko nie rozumiem ludzi którzy nic nie wnoszą do tematu tylko potrafią rzucać głupie teksty jeżeli nie maj nic do powiedzenia to po co wogule zabieraj głos i to na tyle!!! Ja zestaw kupiłem jako nowy nie używany ale nie ze sklepu i nie wiem czy ktoś czegoś tam nie poprzestawiał a nie chce uszkodzić głośników instrukcja jest po niemiecku a ja jestem noga z niemieckiego pytam bo może ktoś miał taki system i wie co jest do czego i jak to się ustawia a nigdzie nie mogę nic znaleźć na ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz kolego ''malutki''znasz niemiecki nie masz problemu a ja nieuk niestety i nie znam co za tym idzie nie wiem o co tam chodzi jeszcze nie podłączyłem bo nie chce uszkodzić głośników próbowałem trochę tłumaczyć translatorem ale wiadomo jak translator tłumaczy nie wszystko tak jak trzeba wiec jeżeli byłbyś tak uprzejmy i pomógł byś to będę wdzięczny jak możesz opisz to własnymi słowami o co chodzi z tymi cieciami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

http://www.gladen.com/GladenManuals/Zero%20Pro%20manual.pdf - instrukcja do zwrotki Gladen-a Zero Pro, co jest niemal kopią FW-HX1 po inglesi ...

 

 

 


albo podzieliłby się polską wersją ?

 

zapomnij ... nie wiem czy kiedykolwiek wyszła po PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nimo po lengłydzu =)))) Swego czasu także sporo się naszukałem.

 

 

 


ale góry za dużo

 

Mam ten sam setup w oryginale. Zdaje się to bardziej ta średnica tak wali po uszach jak wysokie.

 

Widzę, że nie tylko mnie ten problem męczy. A już były różne kombinacje. A to różne gatunki muzyczne zapuszczane, a to wav, a to flac, a to oryginał, program do nagrywania taki, siaki. Problem wałkowany z różnych stron.

 

Długo jeździłem na ustawieniach fabrycznych tej zwrotki, później z kolegą troszkę sie pobawiliśmy co by własnie ten TW  wyciszyć by tak nie walił po uszach. Było niby lepiej aż znów ostatnio zacząłem coś przestawiać. Ostatnio nawet chłopaki na czacie dopomagali, za co dzięki =)

 

Dzisiaj przed chwilą znów kolejna zmiana ustawienia ale za mało słuchania żeby jednoznacznie ocenić, ale coś się klaruje i teraz ino z głośnością powalczyć. W domu mam wsio spisane co w jakim etapie było ustawione na zworkach. Doszperam... dziabnę coś więcej, żeby nie było ogólnikowo =)

 

Osobiście to ja już myslałem, że mi mój Steg K2.02 tak górę ostrzy ale to chyba nie to. Także temat dla mnie aktualny i wałkowany obecnie.


No więc jak wspomniałem na początku była fabryka, wiadomo wygrzewanie głośników itd. TW był cały czas krzykliwy przy wyższych głośnościach muzyki. No to troszkę z Dominikiem pokombinowaliśmy i stanęło na takim rozwiązaniu: woofer cały czas nietykany na 12 µF, 3,3 µF zworka, kondy na 4,7 i 2,2 µF brak zworki, czyl wg tabelki z intrukcji najwyższy spadek - o około 5dB. Na dole zworki wpięte w: 6/12 dB, 1,5 Ω (0,82 i 3,3 Ω wolne) , czyli znowu wg tabelki spadek 0 4.0 dB. Zbocze wysokotonówki - zworka w 12dB obecna oczywiście.

 

Powyższe ustawienie także mi zaczeło nie pasić po dłuższym czasie. I zaczęły się eksperymenty. Wyciszałem w zakresie wysokich tonów na maksa, czyli (0,82, 1,5 Ω,  3,3 Ω brak zworek), reszta bez zmian. Jakby ciutkę lepiej.

 

Później chłopaki na czacie doradzili aby zapiąć konda na 4,7 µF a jak będzie brakować średnicy to dopiąć zworę od 2,2 µF. I tak też zrobiłem, jeżdząc jakis czas z wpiętym samym 4,7. Bawiłem się wtedy jedynie wyciszeniem w zakresie wysokich. I tak w sumie mam mieszanie odczucia co do tego ustawienia, czy było lepiej. może to taka specyfika muzyki, może jakiś głuchy już się zrobiłem =D W każdym bądź razie dzięki wtedy za pomoc chłopaki =D

 

Moje dzisiejsze ustawienie to: na górze wpięta jedynie zworka od konda 2,2 µF (w tabelce nie ma w ogóle takiego ustawienia ;/), na dole (0,82, - zworka, 1,5 Ω,  3,3 Ω brak zworek), czyli prawie największe wyciszenie. I po kilkunastu min odsłuchu, wydaje mi się jakby w tym ustawieniu wysokie/średnie były najmniej natarczywe. Ale to jeszcze muszę trochę więcej z tym ustawieniem pośmigać.

 

Jeśli to ustawienie mi podpasi to co tu jeszcze można zmieniać? Poza wyciszeniem jeszcze, gdzie i tak już jest prawie na maksa, więc nie ma dużego pola manewru. Zworki PTC nie tykam, bo z tego co wyczytałem można wtedy łatwo TW uszkodzić, bo nie jest chroniony przed przeciążeniem, czy jakoś tak. Zbocze TW raczej zwora też zostaje - 12dB. Więc chyba jedynie zwora od zbocza woofera i jego kondy 18 i 12 µF, jeśli cokolwiek to zmieni =D

 

Mam nadzieję, że ktoś coś rozgarnie z tych moich wypocin :rotfl:  :rotfl:

 

A z cewką woofera jak napisał wasylwek... faktycznie poszli... W takiej klasie sprzętu zapindrzyć rdzeniową :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakos tego tweetera specjalnie milo nie wspominam (Hs28vol) mimo iz gral aktywnie z clarionem 958 to kraina jedwabistej lagodnosci to to raczej nie byla:). Co prawda zasilane to bylo  chlodnym bydlakiem (Phase Opus)...  Duzo lepiej mi sie kojarzy wczesniejszy setup z tanszym odpowiednikiem z serii Xion czyli 25vol. Co do samych zwrotnic nie mialem przyjemnosci ale raczej umozliwia ona bi amp i chyba to daje najlepsza mozliwosc dobrania glosnosci gory wzgledem dolu, 

Ogolnie panuje chyba opinia ze to raczej woofry sa najsilniejsza strona tego zestawu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie panuje chyba opinia ze to raczej woofry sa najsilniejsza strona tego zestawu....

 

Ogólniki są jakie są... nie mniej jednak na chwilę obecną jedyne co bym zostawił z tego zestawu... to właśnie woofer. Z resztą jest taki temat tutaj na forum "Woofer z wykopem" czy jakoś tak. I tam pada m. in. Phase. Ale ok to nie temat o wooferku... ja już troszkę zagubiony się czuję... bo jak pisałem podchodzę do tematu z każdej niemal możliwej strony w aktualnym setupie pasywnym na ori zwrotach. Sprzecior już troszkę czasu mam... także jeszczę zamierzam powalczyć z nim. Na chwilę obecną plan jest taki... Ustawienia te z dnia dzisiejszego opisane, ewentualne wyciszenie całkiem o oczko... troszkę odsłuchu... a później zamianka K2.02 na Xtanta 2200i... jak on nie wpłynie bez zmiany ustawien na zwrotach na góre i średnie to ja wymiękam =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zrób pomiary i sensowną zwrotkę pasywną to przestanie grać za ostro ...

 

Co Ty powiesz... jak bym był na tyle ogarnięty w temacie zwrotek to bym tutaj nie pisał. Nie każdy jest takim majstrem, żeby sobie zwrotke strugać pod swoje auto. Prościej już by było się pobawić w końcu aktywnie, skoro radyjko jak najbardziej to umożliwia...

 

A z drugiej strony pisząc to, uwarzasz, że nic więcej nie wycisnę z tej pseudo megarozbudowanej fabrycznej zwrotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że problemy które tu opisujesz wynikają z błędów w strojeniu.

Jeżeli nie ogarniasz pasywki udaj się do osoby która ma czym pomierzyć i ma pojęcie jak odczytać wyniki pomiarów.

Wtedy może i da się coś wycisnąć z OE zwrotki. 

 

Rób jak chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sorki za odkopanie kotleta ale mam pytanie do bardziej obeznanych osób ( trochę na inny temat niż był tu poruszany ). Czy to są głośniki z serii phase?? Z tego co na necie dopatrzyłem się to raczej tak bo chyba tylko phase ma "kolec" ale jakoś nie pasuje mi ta naklejka z tyłu głośników. Napisane jest tylko audio system i plus. Z kolei Na zdjęciach AS phase na necie nie było z przodu na koszu napisu hx line.

 

http://images69.fotosik.pl/766/64f46c74cab07890m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...