Skocz do zawartości

Alpine 3525 - zastosowanie


vizzerdrixx4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka miesiecu temu kupiłem używany wzmacniacz Alpine 3525. Do zakupu skłoniła mnie myśl, że skoro za śmieszne pieniądze mogę nabyc wzmaka, który cieszy się dobrą opinią warto skorzystać z okazji. Niedawno zdecydowałem się w końcu wytłumić przednie drzwi w samochodzie i postanowiłem wykorzystać w końcu zakurzony już nieco wzmacniacz:) Miało być tak: tłumienie drzwi i wymiana fabrycznych głośników na jakiś 2-drożny zestaw podłączony pod tego wzmaka - niestety Hertzów ESK nie uciągnął i polecono mi w ogóle zrezygnować z podłączania wzmacniacza, a Hertze DSK 165 - które obecnie siedzą w moich drzwiach - grają pod samym radiem. Argumenty: radio ma taką samą moc jak wzmacniacz, a sam wzmacniacz jest bardzo ubogi w regulację.

I tu moje pytanie: co właściwie mogę zrobić z tym wzmakiem? Bo mogę oczywiście sprzedać, ale skoro już go mam, może da się go jaoś wykorzystać? Czytałem wiele opini, że głośniki pod wzmakiem zawsze lepiej zagrają niż pod radiem. Moze jednak podpiąć go pod przód? W sumie ten model wzmacniacza jest chwalony i trochę szkoda mi się go pozbywać.. Pod subwoofer się chyba nie nadaje.

 

Z góry dzięki za opinie.

 

(charakterystyka modelu 3525 na papierze wygląda tak:

2 x 60W @ 4 ohms (20Hz ∼ 20kHz, 0.04% THD)

2 x 80W @ 2 ohms (1KHz, 1% THD)

1 x 160W @ 4 ohms bridged (1KHz, 1% THD)

1 x 200W @ 4 ohmsbridged (1KHz, 10% THD)

Freq. Response: 10Hz ∼ 50kHz (+0/-1dB)

Fuse: 30A)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz go masz to chyba najlepszą opcją jest go podłączenie nie?

W tym problem, że sam nie podłączę bo się na tym nie znam i musiałbym do kogoś z tym jechać. Poza tym nie mam żadnych kabli itd. więc wolę zapytać zanim wydam kasę.

 

nadaje się wszędzie i esk obstawiam że spokojnie ciągnie

Więc zakładam, że pod DSK też będzie OK.

 

Pytanie: czy podłączenie tego wzmaka pod DSK 165 poprawi brzmienie? Zna ktoś dobrze 3525? Hertze mają ostrą górę a wzmacniacz nie ma filtrów i obawiam się aby za bardzo nie podbił wysokich tonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś dobrze 3525? Hertze mają ostrą górę a wzmacniacz nie ma filtrów i obawiam się aby za bardzo nie podbił wysokich tonów...

 

Ja znam dobrze, miałem ją troszke. Spokojnie uciągnie Ci DSK napewno bedzie lepiej niż pod samym radiem. Co do góry to ciężko jest złagodzić ten tweeter nawet zasłaniając go ręką :idiota:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz zawsze zagra lepiej niz orginalna koncowka z radia oczwiscie pomijajac wynalazki typu ,peing ,boschmany itp., Ta alpinka napewno poprawi Ci dzwiek nie jest to "pradozerny" wzmaczniacz wiec nie musisz do niego prowadzic niewiadomo jakich grubych kabli spokojnie 10mm2 Ci wystarczy albo jak nie chcesz sie ladowac w koszta to zawsze mozna zrobic szybkie podlaczenie tzw na krotko i zobaczyc czy warto to zakladac;),ale moim zdaniem lepiej zalozyc niz ma sie kurzyc na szafie efekt napewno bedzie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Panie madry jak bys wiedzial jak prad plynie w instalacji samochodowej a dokladniej jak sie zachowuje w kablu to bys wiedzial dlaczego zalecanym kablem do wzmaczniacza jest 10mm2 :)

Jaśnie obeznany panie więc czekam na wytłumaczenie jak płynie prąd w instalacji samochodowej , bo coś mi się tu widzi że jak narazie same głupoty na forum wypisujesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie z tego co mnie uczono prad w samochodzie plynie po obowdzie zyly dlatego stosuje sie kable splatane

Jakie to ma znaczenie dla jego przekroju ?

4mm2 to troszke za malo na 5-6 m przewodu

W 2 temacie nt wooferów wykazujesz wiedzę z Fizyki , więc proszę oblicz sobie jaki jest pobór prądu przez ten wzmacniacz i policz grubość przewodu do A < z tego co mnie uczono tak właśni dobiera się średnicę ( przy założeniu że cały czas mamy do czynienia z taim samym maeriałem przewodzącym OFC )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie z tego co mnie uczono prad w samochodzie plynie po obowdzie zyly

Efekt naskórkowości jest problemem przy wysokich częstotliwościach(wyraźnie ponad akustycznych).

W przypadku zasilania w samochodzie mamy do czynienia z prądem stałym(umownie przyjmując, bo zaraz Grzegorz włączy się do dyskusji :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie miał kasy na grubszy?

 

Podpiął na tzw. na szybkości.

 

Widzę że jakieś nowe mądrości tu przenikają.

 

Co do krytykowania Emilu to również słuchałem tej furki i jakoś nie zauważyłem braków.

 

No ale pewnie zupełnie głuchy jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sie tam nie znam na pradach I fizykach ale nie widzialem jeszcze w zadnym Aucie kabla zasilajacego 4mm2 chyba ze tymczasowo ale na stale nigdyOczywiscie zasilajacego wzmacniacz

 

Bo wielu przesadza na tak zwana "przysdzłośc" ludzie doradzaja a pozniej montuja kable 20mm2 do wzmaka ktory w powiewach raz na ruski rok da 300wat o ile kiedy kolwiek w swoim zyciu tyle da :D Moj wzmaka czytajac specyfikacje w tym setupie ktory jest moze max zrobic 340wat ( o ile pamietam ) i mam kabel 10mm2 bo 16mm2 nie ofc zasniedzial strasznie i nie slysze i nie widze roznicy , spadki tez sa w tej samej normie wiec dajac alpine ktora bedzie grala w setupie 2x60wat ( w teori ) 4mm2 wystarcza , glupio sie przyzac ale kiedys alpine 2x35wat podlaczylem na kablu glosnikowym 2,5 mm2 ( jako 50cm ) przedlurzka i nie wplynelo to na granie , idac dalej wszyscy wiem jakiej grubosci jest kabel zasilajacy w naszym radiu a z 4 glosnikami radio powinno dac okolo 50-60wat RMS na 4 kanaly podzielone a kabelek jak glosnikowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...