Skocz do zawartości

Przód za ok. 800zł pod Jr-4300


Olo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Który z tych zestawów polecacie pod w/w wzmaka U-DIMENSION U-Jr. 4-300 w mostku 2x150W RMS czyli powinno styknąć dla wszystkich zestawów:

 

 

- HERTZ HSK 165.4 ok. 799zł 125W RMS http://allegro.pl/hertz-hsk-165-4-glosniki-w-wa-kurier-gratis-i1814790595.html

 

- MOREL TEMPO 6 ok. 750zł 120W RMS http://allegro.pl/zestaw-glosnikow-morel-tempo-6-audiobas-i1817199091.html

 

- u-Dimension Jr. Comp 6 ok. 750zł RMS 70 http://allegro.pl/u-dimension-jr-comp-6-kurier-gratis-i1819254841.html

 

- ??

 

 

Wzmaka nie planuje zmienić dlatego wybór muszę dokonać pod niego

Aktualnie posiadany zestaw PB L-60C .......

Pozdrawiam

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o focali nie rozważałeś?

 

mowa o modelu FOCAL PREMIUM A1 http://allegro.pl/focal-165-a1-klasa-premium-mdf-gratis-wroclaw-i1856714473.html

 

są lepsze od wspomnianych zestawów ?

 

zależy mi na bardziej średnich/niskich tonach... niestety do wysokich jestem zrażony po aktualnie posiadanych PB kiedyś grały bardziej nisko ale pod moim wzmakiem i radiem są za ostre :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy, myślę, że Tempo z tych które podałeś, ale średnie i niskie tony to przy ori zwrotce jakoś nie jest ich najmocniejsza strona.

Focale A1 możesz sobie odpuścić.

 

Weź jeszcze pod uwagę Audio Development AD 6, Dego PO-650.

Na allegro stoją Hybrid Ovation 6 za 800 zł, tyle, że z małym ale, myślę, że warte przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- HERTZ HSK 165.4 ok. 799zł 125W RMS

 

- MOREL TEMPO 6 ok. 750zł 120W RMS

 

- u-Dimension Jr. Comp 6 ok. 750zł 70W RMS

 

- FOCAL PREMIUM A1 60W RMS 449zł

 

- DLS R6A 80W RMS 799zł

 

wybór coraz szerszy :) może ankieta ? (moderator może wstawić takową ? w pierwszym poście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wchodzą w grę hertze to kup z elettromedii Bo na allegro już są 164.4 podróby. z tych 3-ech tempo był wziął. a o focali nie rozważałeś?

 

No żeby nie zakładać nowego tematu.

 

Te 164.4 na alledrogo też poniżej 300 to podróbki ? Już zdążyli się i za nie wziąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzałbym sie rozwniez za Simplex'em 160 + Simplex 19, rowniez nie wymaga mocnego wzmaka, jak i rowniez zestaw PHD z serii MF, woofer jest swietny i schodzi bardzo nisko, efektywnosc ma wysoką i małe zapotrzebowanie na prąd.

Właśnie miałem to napisać, tylko zapomniałem nazwy modelu :)

Simplexy to również dobra propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to raczej ciężko będzie Ci wybrać. Najlepiej posłuchać. Chociaż u kogoś zagra inaczej niż na twojej konfiguracji. Z tej półki cenowej miałem Dego PO-650. Po rozgrzaniu wooferów miały pięknego kicka ale i tweetery grały rewelacja. Jakby darły papę zawsze możesz w zwrotce zmienić rezystor i je bardziej wyciszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbiję w temat bo się z nim utoższamiam;] Mam identyczny problem.

 

Pod Juniora coś mało wymagającego chyba by się przydało - może Helix p236?

Możesz rozwinąć? mało wymagającego mocowo/jakościowo?

 

 

 

i drugie pytanie...

"Niby" mostkowanie z przodu jest non-SQ.

Zakladam ze wzmak ma 60W na kanał. Przy podłączeniu w mostku przez zwrotke wyjdzie np 120W na stronę.

Czy podpinając w biampie (czyli każdy głośnik pod swój kanał) głośniki dostana tyle samo mocy co w normalnym podłączeniu przez mostek?. Czy suma sumarum będą dostawać mniej prądu niż przy mostku?

Mocowo, mostek=biamp?

Mam nadzieję, że ktoś skuma o co mi chodzi.

 

...bo się zastanawiam czy junior da rade dobrze zasilić chociażby tempo? i czy alternatywą prądową dla mostka jest biamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...