Skocz do zawartości

Opel Astra by Domator007


Emil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

 

Bardzo fajna instalka. Fajne klocuszki, radyjko zmieniasz - to dobrze. Można wiedzieć na jakie?

 

Mam pytanie odnośnie Re Audio RE12S4 - jak ten przetwornik radzi sobie w muzycę Trance, DNB, HH ? Jest dość szybki i nie muli bardzo? Sam szukam jakiegoś suba do 300zł , a widzę że on mieści się w moim budżecie stąd moje pytanie ;)

 

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kenio, ale nieco wyższa półeczka.... Jutro powiniennem mieć, to się pochwalę dokładnie:)

 

PS. Słuchałem tego głośnika tylko w closed i tam sobie daje rade nawet przy nieco szybszych rytmach, natomiast w innej skrzyni nie wiem czy nie będzie się gubił.... Jak na chwilę obecną jestem zadowolony, aczkolwiek jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jakąś aktualizację, bo widziałem, część Twojego sprzętu na giełdzie i zastanawiam się co teraz w pugu siedzi :ph34r:

Z tego co wiem , to auto użytkownika Domator007 , Emil był/jest wykonawcą ;) To nie temat o pugu Emila ;)

 

PS. Słuchałem tego głośnika tylko w closed i tam sobie daje rade nawet przy nieco szybszych rytmach, natomiast w innej skrzyni nie wiem czy nie będzie się gubił.... Jak na chwilę obecną jestem zadowolony, aczkolwiek jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia:)

Jaki litraż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem , to auto użytkownika Domator007 , Emil był/jest wykonawcą ;) To nie temat o pugu Emila ;)

 

 

Jaki litraż ?

 

 

o ile dobrze pamiętam to ok 34 litrów:)

 

 

Co do wrażeń.... jak na chwile obecną bardzo pozytywne, aczkolwiek więcej wypowiem się jak trochę z tym radyjkiem pojeżdżę:) Z "minusów" mogę podać, że tych wszystkich opcji jest za dużo i trzeba nieco spędzić, żeby to wszystko ustawić jak trzeba, chwilowo Emil poustawiał większość na swoje i moje ucho, aczkolwiek jeszcze będzie trzeba się nieco pobawić i posprawdzać jego możliwości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Szczerze mówiąc, na chwilą obecną jestem po 1,5 godzinnym odsłuchu, więc jeszcze pełnej opinii na ich temat nie mam, aczkolwiek zmiana na Simplexy (Proa Simplex 25 dokładnie) była jak najbardziej właściwa. Od razu można było zauważyć dużą poprawę dźwięku, poprzez pojawienie się większej ilości szczegółów, można teraz odróżnić poszczególne dźwięki, które przy poprzednich tweeterach czasami zlewały się, a przede wszystkim aż tak nie ostrzą. To jest taka opinia "na szybko", ponieważ głośniki są podpięte chwilowo pod seryjną zwrotnicę od maximo, przez co nie mogą w całości pokazać na co ich stać, a coś czuję, że jeszcze mają sporo w zanadrzu. Poza tym są jeszcze nowe, więc możliwe, że po wygrzaniu efekty brzmieniowe nabiorą jeszcze innej wartości, coś się może delikatnie zmienić, tego nie wiem, to są tylko spekulacje. Poczekamy zobaczymy :) Ogólnie duuuży skok na plus, nie żałuję zakupu, mimo, że tak szczerze mówiąc wziąłem je w ciemno:)

 

Poza zmianą głośników, z nowości doczekałem się wreszcie słupków, bo poprzednio były po prostu przykręcone do blaszki i tyle (można to zauważyć na poprzednich zdjęciach). Mimo drobnych problemów, które podczas montażu występowały (oj Emil, Emil...;p), uważam, że wyszły bardzo dobrze, byłem zaskoczony końcowym efektem, który wyszedł i tu kieruję duży ukłon w stronę Emila, który był odpowiedzialny za ich zrobienie.

 

Z kolejnych zmian, które miały miejsce mogę powiedzieć, że wymieniłem popękane spinki w drzwiach, a także, zostały posklejane elementy plastikowe od tapicerki mocujące spinki, które nieco popękały. Niby pierdoła, naprawiona kosztem w zasadzie ok 5zł, a efekt taki, że kopara opada. Nic nie drży, nic nie przeszkadza, może to głupio zabrzmi, ale wrażenia, jakbym miał sprzęt o 2 klasy wyższy.

 

Zmniejszył się także litraż bagażnika z powodu dojścia kolejnego wzmacniacza, tym razem odpowiedzialnego za sam bas. Został podłączony Xetec G-1200 MKII. Początkowo suba zasilał jedynie wzmacniacz xetec xircuit xi-240.4(2 kanały na przód, i 2 zmostkowane na bas). Miał on ok 200 W RMS, więc troszkę mało, jak na RE. Po przesiadce wydaje mi się, że bas jest dużo bardziej kontrolowany, nie zamula tak jak wcześniej. Tandem 2 Xeteców wygląda ciekawie, oczywiście wszystko połączone z głową, łącznie z dodatkowymi bezpiecznikami itp, ale to już pomińmy.

 

Dalsze zmiany jak najbardziej w planie, aczkolwiek, jak wiadomo do tego potrzebna gotówka, więc nie wszystko od razu. Jak to się mówi "Powoli, bo się popier...."

 

PS. Lepsze foty słupków (bo te są takie robione na szybko), oraz ze zmian w bagażniku w niedalekim czasie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słupki rzeczywiście wyszły fajnie, mimo przygód :wink:

 

Jeśli chodzi o spinki - przypomniałeś mi, że też mam braki w tym temacie.

 

Co do grania się nie wypowiadam, bo słyszałem wersję ze starymi tweeterami (a i tak nie było źle, mimo niedomagających, moim zdaniem, wooferów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem tw przymocowane na metalowych blaszkach. Może nie najlepiej to wyglądało, ale był taki pozytyw, że mogłem dowolnie modelować i zmienić ich pozycję w każdej chwili, dzięki czemu przerobiłem dużo ustawień odnośnie kierunku tweeterów. Mnie takie ustawienie najbardziej odpowiada, innemu może się takie coś nie podobać, ale prawda jest taka, że robię audio pod siebie, a nie pod innych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem tw przymocowane na metalowych blaszkach. Może nie najlepiej to wyglądało, ale był taki pozytyw, że mogłem dowolnie modelować i zmienić ich pozycję w każdej chwili, dzięki czemu przerobiłem dużo ustawień odnośnie kierunku tweeterów. Mnie takie ustawienie najbardziej odpowiada, innemu może się takie coś nie podobać, ale prawda jest taka, że robię audio pod siebie, a nie pod innych

 

to ze tamte tweetery dobrze graly w takim ustawieniu wcale nie oznacza ze te tez tak beda grac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...