Skocz do zawartości

Tania budżetówka 8"


apoc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje szybko taniego glosnika 8" (do 80-100zl max, im taniej tym lepiej) moc do 200rms, skrzynia br (prosze bez tekstow "musisz dolozyc xx zł bo nic dobrego nie znajdziesz" glosnik nie bedzie jezdzil u mnie, a gosc zaczyna dopiero zabawe w ca i chce pohalasowac troche na miescie, priorytet to mocne uderzenie pozniej zejscie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej juz balcer wspomnial z 8" halasu nie narobi a przy takim budzecie to powodzenia w szukaniu zycze ale jak ma byc mocno to moze z tym sie zapoznaj ..... http://cgi.ebay.co.uk/KICKER-S8L5-8-SOLO-B...id=p3286.c0.m14 slyszalem go na zywo w wersji 6 glosnikow w jednej skrzynce i robilo wrazenie ..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 8" cali hałasu nie będzie. Może niech lepiej kupi jakiegoś Alpierda albo Buszmena, albo jeśli wychaczy używanego Xpressa. Zazwyczaj 8" kupuje się na dopełnienie dolnego pasma, a nie robienie hałasu :P

 

Pozdr.

 

Kupie mu chyba tego buszmena, podobno nie gra, ale trzesie samochodem, i ladnie wyglada, na pewno bedzie sie cieszyl :P uparl sie na sprzet za pare groszy, zamiast zalozyc dobry przod, (obecnie ma jeszcze orginalne glosniki z astry 94 rok, porzadnie skatowane- caly czas na przesterze), ale no nie moglem mu tego przetlumaczyc ;/

 

Nie macie jakichs pomyslow? nie slyszal nikt nic z tanszych glosnikow?

 

A i 8" musi byc, ma LPG i kolo wozi w bagazniku, i brak miejsca, a poza tym mam tylko taka skrzynke wolna, nie bede sie meczyl pozniej ze sprzedaza jej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apoc, każdy na początku musi wtopić żeby wiedzieć że tak się nie robi, więc troche wyrozumiałości :P Zdaje mi się, że co byś nie wziął będzie grało podobnie, weź te, które będą Ci się najbardziej podobały :P

 

no to padlo na buszmena, najladniej wyglada chyba z nich wszystkich :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanio t alpierd lw 1000 lub lw 1200 koszt to okolice 50 zeta a halas zrobi

pare takich paczuszek dudni mi na okolicy i do tego sie nadaja bo sluchac to raczej nie ma co :P

 

No wlasnie chodzi tutaj tylko o dudnienie :P nawet jak u mnie siedzi w samochodzie zawsze podglasza sobie subwoofer, zeby bas zagluszal wszystko inne, ale no kazdy ma swoj gust :P

 

Wlasnie cos ostatnio bardzo czesto slysze o tych alpierdach, wynika z tego ze najlepiej graja z tych wszystkich chinskich budzetowek a wiec co powiecie o tych??

ALPHARD SW 803 Z

http://www.allegro.pl/item422804671_potega...wardy_bass.html

ALPHARD LW 80 A4

http://www.allegro.pl/item427675667_glosni...ga_bass_fv.html

ALPHARD CW-802 CX

http://www.allegro.pl/item426289563_glosni..._4ohm_200w.html

da rade zadudnic?

 

na prawde nie chce mi sie juz klepac nowej skrzynki, a mam dobra skrzynke 8" z br szczelinowym, obecnie nieuzywana, liczona pod mds8 wiec na takim alpierdzie tez bedzie dobrze, moze bedzie mocniej pompowac, bedzie mu swiszczec, ale jak ma tylko dudnic przez szybe na wiecznym przesterze to nawet tego nie uslyszy :P

 

Jeszcze pytanie (bo nigdy sie tym nie interesowalem :P ) im wiekrza skutecznosc tym wiecej łubudu??

 

apoc pisz co jest zawartościa linków jeszcze raz ciebie przyuważe i dostaniesz ostrzeżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat z tanimi ALPHARDAMI trochę miałem do czynienia. Powiem Ci tak jesli ma byc głośno, ale też chociaż trochę głębi ma być w tym basie, to polecam CW 802 CX. Natomiast gdy ma być tylko dudnienie (efekt walenia 2 klockami drewna o siebie) to weź SW 803 Z.

Co do skuteczności, to jeśli kolega ma słaby wzmacniacz, to trzeba postawić na skuteczność kosztem mocy, a jesli watów mu starcza, to bierzcie mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie to jest bez sensu. To jest forum Car Audio a nie "kar wiocha" i nikt kto sie chociaż troche zna na sprzęcie nie będzie polecał żadnego bezsensownego "subwoofera". Jak chce żęby mu bubniło to niech założy na głowe kask i niech ktoś wali go z tyłu w łeb a jak nie ma kto walić to kosz na smieci na głowe najprostszy głośnik i mamy waszą "tube bubniącą" . komedie Panowie jak czytam Wasze wypowiedzi jak można pytać oraz odpowiadać bezsensowanie na takie pytania? Nie róbcie wiochy z tego bardzo dobrego forum jakiś czas temu takie rzeczy co tu czytam nie były do pomyślenia a tu jednak.... szkoda słów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat juz nieaktualny, glosnik kupiony, i skrzynka juz poszla.

 

 

wg. mnie to jest bez sensu. To jest forum Car Audio a nie "kar wiocha" i nikt kto sie chociaż troche zna na sprzęcie nie będzie polecał żadnego bezsensownego "subwoofera". Jak chce żęby mu bubniło to niech założy na głowe kask i niech ktoś wali go z tyłu w łeb a jak nie ma kto walić to kosz na smieci na głowe najprostszy głośnik i mamy waszą "tube bubniącą" . komedie Panowie jak czytam Wasze wypowiedzi jak można pytać oraz odpowiadać bezsensowanie na takie pytania? Nie róbcie wiochy z tego bardzo dobrego forum jakiś czas temu takie rzeczy co tu czytam nie były do pomyślenia a tu jednak.... szkoda słów.

 

Dobrze, zapamietamy mistrzu, juz nie bedziemy :)

 

A tak na powaznie, potrzebowalem taniego glosnika zeby wsadzic do skrzyni, poniewaz jak napisalem wyzej kolega zaczyna przygode z ca i daje malo pieniedzy, i za to chce miec lubudu. Zamiast robic wyliczanke wolalem sie poradzic kogos kto zna sie troche na takich tanich glosnikach, prawda? bo nawet wsrod takich tanich budzetowek sa lepsze i gorsze glosniki, i nie kazdy gra tak samo.

 

komedie Panowie jak czytam Wasze wypowiedzi jak można pytać oraz odpowiadać bezsensowanie na takie pytania? Nie róbcie wiochy z tego bardzo dobrego forum jakiś czas temu takie rzeczy co tu czytam nie były do pomyślenia a tu jednak.... szkoda słów.

 

Co ty za glupoty opowiadasz? :) ktos chce dobry sprzet daje temat z dobrym sprzetem, ktos ma mniej pieniedzy przeznaczonych na to to daje temat z gorszym sprzetem - proste, forum jest od tego zeby pytac! To ci ktorzy nie maja 2k zl na sprzet to nie maja prawa zakladac tematu? z twojej wypowiedzi to wlasnie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony, czy można kogoś uszczęśliwiać na siłę? Jak ktoś chce iść na techno imprezę, to Ty zabierzesz go do opery?! Każdy sam dorośnie do odpowiedniego poziomu lub przestanie się bawić w CA (takie jest moje zdanie).

Mnie akurat podoba się na tym forum to, że można uzyskac odpowiedź niemal na każde pytanie, a nie tylko radę w stylu uzbieraj XXX kzł i kup sprzęt wartości samochodu lub jeszcze lepiej domu :) .

 

A co LW800 to dobry głośnik, ale głowy to on nie urwie, jak z resztą żadna 8".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie dobre rady sa dobre w przypadku dobrych glosnikow, gdzie wiemy jakie maja parametry itd.. Z glosnikami NO NAME czy innymi takimi jest problem CO DORADZIC.. Kiedys jak zaczynałem sprzedawac car audio to bylem w stanie cos doradzic.. Teraz jak przemieliło mi przez sklep kilkaset glosnikow to czlowiek ma metlik.. Potrzebuje bassu.. A jakiego? A klient cisza bo sam nie wie..

Raz na miesiac mam klienta z ktorym az milo sie gada, kaske zostawi pozadna i człowiek wie co jest warta wiedza..A ciezko sie doradza komus kto chce zrobic rzeżbe..Ktos kto zajmuje sie tylko alpierdami i innymi takimi rzeczami chyba ma mało pojecia o dobrym bassie.. Cos usłyszy ale nie wie skąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apoc napisał"Co ty za glupoty opowiadasz? :) ktos chce dobry sprzet daje temat z dobrym sprzetem, ktos ma mniej pieniedzy przeznaczonych na to to daje temat z gorszym sprzetem - proste, forum jest od tego zeby pytac! To ci ktorzy nie maja 2k zl na sprzet to nie maja prawa zakladac tematu? z twojej wypowiedzi to wlasnie wynika."

 

 

Nie to miałem na myśli, tylko nie zniżajmy poziomu forum do polecania alpierdów itp... Gilotyn@ podsunął dobry pomysł a także tani;) i wg mnie takich odpowiedzi należało się tutaj tylko spodziewać a nie jakies alpierdy czy coś podobnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hijacker4, ja nie mowie o kasie.. Sam mam ten problem bo nie mam kasy na pozadny sprzęt.. Chodzi o to zeby porownywac sprzet, trzeba miec chociaz jakies parametry.. Bo co ja moge doradzic jak glosnik ma takie parametry ze nawet chinczyk nie wie, a co dopiero my.. Jak nie masz parametrow to bedziesz komus na pałe stroił? A po drugie jak mozesz komus doradzic jak ktos sam nie wie czego chce?Ktos mysli tylko o zmianie glosnika a rzecz polega na tym aby zrobic raczej bude pod glosnik. Co to za roznica czy wsadzi alpierda, jakies 666 dibeisi, jak niewiemy po co wsadzac? Ktos chce narobic hałasu-to jest doradzanie? Ale jaki hałas? Kup sobie pan trąbke narobisz hałasu.. Jak mamy doradzac sprzet CAR-AUDIO to musimy wiedziec czego klient oczekuje.. Ja to porownuje do sprzedazy aut:

Klient chce kupic auto i oczekuje.. Niezawodnosci, wygody, stylu, albo przestrzeni w duzym bagazniku.. Jak mamy robic troche hałasu, to kup pan malucha i poszalej przed supermarketem na rozsypanym piasku jak wiocha to wiocha..

 

Dla mnie hałas to nie jest pojecie audio..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...