Skocz do zawartości

alpine cda-105ri a re 10s4


danielcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie podlaczylem re-10s4 closed 16l pod alpine cda-105ri oraz hertz ep2 ( 200rms w mostku).

Wczesniej mialem kenwood w4041,ten sam wzmacniacz oraz sub tonsil SILVER LINE SW 2302 takze closed (ktorego niestety umarl).

 

I...klops.

 

Alpine ma idiotyczne ustawienie 'subwoofer system"- 1. sub gra proporcjonalnie do glosnosci. 2. sub gra na jednym poziomie niezaleznie od ustawienia glosnosci.

 

W opcji 1 glosnik ledwo co gra!

W drugim gra ok,ale dalej nie jest to to,co bylo na tonsilu! Czy ten glosnik to az taki niewypal gorszy od tonsila?? Tonsil mial moze 120rms.

 

Ustawienia na wzmaku : gain ok 80% ( ponizej tego nie chce grac) lpf na okolo 100hz. Wczesniej na tonsilu mialem moze na 50% mocy i gralo duzo lepiej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za slaby wzmak imo. ja miałem 8mke w br pod alpiną mrp-m350 (czy coś w ten deseń - dawał 350W) i jak mu mocniej podkręciłem to głośnik dawał bez problemu radę ale wzmak niestety nie.

200wat pod ten głośnik to zdecydowanie za mało żeby wycisnąć z niego co najlepsze. One lubią duży zapas. DUŻY. Sprawdź pod innym wzmakiem, na pewno zagra lepiej. wsadzałeś go w BR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez on ma 175 w rms :/

 

Jeszcze pytanie co do wyjsc rcs - mam 3 pary - przod,tyl,sub. Czy moge sygnal suba podlaczyc pod rca przod lub tyl? Kombinuje,gdyz sterowanie w radiu jest tak dziwne,ze sub albo gra tak samo (glosno) niezaleznie do poziomu glosnosci,ale 'zgodnie z poziomem glosnosci',ale o dziwo zawsze cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez on ma 175 w rms

 

Jeszcze pytanie co do wyjsc rcs - mam 3 pary - przod,tyl,sub. Czy moge sygnal suba podlaczyc pod rca przod lub tyl? Kombinuje,gdyz sterowanie w radiu jest tak dziwne,ze sub albo gra tak samo (glosno) niezaleznie do poziomu glosnosci,ale 'zgodnie z poziomem glosnosci',ale o dziwo zawsze cicho.

 

Masz jeszcze kenwooda ? Ile mial V na wyjsciu a ile ma Alpine ?

Jak masz inne radio to podlacz

 

wsadzałeś go w BR?

podlaczylem re-10s4 closed 16l

 

za slaby wzmak imo. ja miałem 8mke w br pod alpiną mrp-m350 (czy coś w ten deseń - dawał 350W) i jak mu mocniej podkręciłem to głośnik dawał bez problemu radę ale wzmak niestety nie.

200wat pod ten głośnik to zdecydowanie za mało żeby wycisnąć z niego co najlepsze.

 

Z tym ze zdecydowanie za slaby wzmak sie nie zgodze , jezeli jest to kwestia glosnosci gry suba to raczej nie w tym bym upatrywal przyczyny w koncu nie daje temu subowi 50wat tylko ze 150 i pod ta moca powinien juz grac dosc mocno i glosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje napiecia na wyjsciach oba 'radia' maja 2v. Niestety nie mam juz kenwooda,pokombinuje jeszcze dzisiaj z ustawieniami w radiu,moze gdzies jakies filtry sie 'znosza'. W br nie wkladalem,kupilem razem ze skrzynia a sam mozliwosci zrobienia skrzyni nie posiadam,ale to nie w tym problem.

Dziwne,ze w opcji ustawieniowej '2' (czyli sub gra caly czas tak samo niezaleznie od glosnosci) gra jak powinien. A w opcji standardowej gra naprawde bardzo cicho. Sprobuje jeszcze podlaczyc suba pod sygnal z kanalu przedniego i zobaczymy co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielcio - co masz za radio?

- czy na obydwóch opcjach sys1 i 2 masz oddzielną opcję ustawienia głośności suba? (sub lvl? 0-15, czy jakoś tak?). Może tylko na sub1 masz tą opcję i własnie tam masz go ściszone? sprawdzałeś to?

 

U mnie na opcji 1 z sub level ustawionym na maxa grało identyko jak na sub2 (i tak chyba powinno być).

Ja miałem też problem na początku z ogarnięciem tego i ustawieniem pod siebie. Nie słyszałem tego tonsila i nie wiem jakie masz oczekiwania ale mi ten mikrus w br hulał w aucie aż miło, trząsł lusterkiem i schodził nisko, ale to wszystko dopiero jak podpiąłem go pod mocniejszy wzmak.

 

Jeszcze pytanie co do wyjsc rcs - mam 3 pary - przod,tyl,sub. Czy moge sygnal suba podlaczyc pod rca przod lub tyl? Kombinuje,gdyz sterowanie w radiu jest tak dziwne,ze sub albo gra tak samo (glosno) niezaleznie do poziomu glosnosci,ale 'zgodnie z poziomem glosnosci',ale o dziwo zawsze cicho.

Uważam że to bardzo dobra opcja (sys1 i 2) właśnie dla słabszych subów, tylko trzeba to dobrze ustawić.

Jeżeli nie podoba Ci się, że go ścisza na sys1 to:

-ustaw na radio sys1 i sub na +15 = będzie grało tak samo głośno jak na sys2 i będzie się ściszał proporcjonalnie z volume. Przynajmniej ja tak miałem i tak słuchałem.

 

ja miałem 8mke w br pod alpiną mrp-m350 (czy coś w ten deseń - dawał 350W)

- sorry. Nie350W. Miałem s4 i ten wzmak dawał mu 200W/14.4 i raczej mu brakowało mocy bo głośnik potrafił go wyłączyć, a głośnik zbytnio się nie męczył, bynajmniej nie brzmiał jakby te 200W wywierało na nim jakieś wrażenie. Miałem gain na 80%+podbicie na basie.

 

z tego co widzę suby od re audio lubią waty (np Se12 600W dostaje ode mnie 1kW)

Zdecydowanie polecam na próbę podpiąć pod mocniejszy wzmak i dobre sprawdzenie opcji w radio bo ten re IMO za tę kasę dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec :

model radia to cda-105ri.

 

Na razie zrobilem tak : sub syt 2, na wzmaku 80% mocy i polowa podbicia bassboost ( pytanie,ile glosnik na tym wytrzyma...). Gra dobrze!Tak moze zostac. Ale basu jest za duzo gdy scisze :/ no coz musi tak zostac.A jesli nie to sprzedam radio kupie cos innego bo obecnie sterowanie subem nie dziala w tym radiu.Sprobuje jeszcze podlaczyc pod sygnaly pod kanal przedni,zobaczymy czy bedzie gralo 'normalnie',tyle ze mam fader na glosnikach 80/20 przod/tyl i wtedy tez sub bedzie gral na 80% - dobrze rozumuje?

 

Na sub system 1 gra bardzo slabo,jakby levelem go skrecic na min,poziom basu +15 tak samo jak na sub sytem2.Cholera wie,moze cos pokrecilem? Kabel sygnalowy podpiety 'na odwrot' moze miec znaczenie ? Mialem przerabiane koncowki moze podlaczylem odwrotnie?Sprawdze i to bo koncza mi sie pomysly,niby z jakiej racji na sub1 gra ciszej (duzo) niz na sub2...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- sorry. Nie350W. Miałem s4 i ten wzmak dawał mu 200W/14.4 i raczej mu brakowało mocy bo głośnik potrafił go wyłączyć, a głośnik zbytnio się nie męczył, bynajmniej nie brzmiał jakby te 200W wywierało na nim jakieś wrażenie. Miałem gain na 80%+podbicie na basie.

 

A ja mam suba 400wat RMS a wzmak okolo 200wat RMS i nie wylancza mi wzmaka ;) Idac logika ktora probujesz zastosowac i wytlumaczyc jakies bledy w instal;acji badz uszkodzony ktorys z elementow mozna by powiedziec ze radio powinno sie rozlanczac gdy podlaczymy pod nie glosniki 100wat bo w koncu radio ma tylko 20wat i po puszczeniu ich bez ciec na pelnym obciazeniu cos powinno sie dziac z radiem a nie glosnikiem a jest inaczej , wrecz odwrotnie ;)

 

Glosnik sie nie meczyl tego tez nie rozumiem...

 

Gain na 80% to zadna informacja bo gain sie ustawia pod radio ( wyjscie rca ) a nie regulujac nim glosnosc czy moc.

 

Na razie zrobilem tak : sub syt 2, na wzmaku 80% mocy i polowa podbicia bassboost ( pytanie,ile glosnik na tym wytrzyma...). Gra dobrze!Tak moze zostac. Ale basu jest za duzo gdy scisze

 

 

Wydaje mi sie ze przedewszystkim z\le stroisz system i masz spatrzone podejscie do ilosci basu , to ma chyba grac a nie zagluszac szczegoly basem ?

 

Masz instrukcje do tego radia ? Nie opisuja tam dokladniej opcji suba z ktorych uzywasz ? Nie znam tych opcji bo nie mialem na stale zadnej nowej alpine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze przedewszystkim z\le stroisz system i masz spatrzone podejscie do ilosci basu , to ma chyba grac a nie zagluszac szczegoly basem ?

 

Masz instrukcje do tego radia ? Nie opisuja tam dokladniej opcji suba z ktorych uzywasz ? Nie znam tych opcji bo nie mialem na stale zadnej nowej alpine.

 

Hmmm. Bas ma grac. Zgadzam sie. Tyle,ze w opcji sub1,ktora opisuja jako 'poziom subwoofera zmienia sie zgodnie z glownym ustawieniem glosnosci' nie gra prawie wogole.serio,prawie zadnej roznicy do 70% glosnosci,a takiego poziomu prawie nigdy nie uzywam. a opcja 2 ' poziom subwoofera nie zmienia sie zgodnie z glownym ustawieniem glosnosci. np. nawet przy niskim poziomie glosnosci subwoofer nadal jest slyszalny' sprawia,ze basu raz jest za duzo,raz za malo ( przy spokojniejszych utworach) i czuje,ze ten bas jest jakos 'stuningowany' przez jednostke i jej tryby subwoofera.

 

No nic,pozostaje jeszcze przepiac kable na wyjscie na przod albo zmienic radio,skoro to nie daje sobie rady z wysterowaniem suba.

 

Szczerze mowiac lepiej mocniej naturalniej kulturalniej i czysciej gral sub tonsil sw2302 na sony xm2545 ( chyba mial wzmak z 60w rms w mostku...) niz na obecnym zestawie Alpine + RE + Hertz.

 

 

 

Jeszcze na koniec : jak podepne sygnal do wyjsc z radia ktore normalnie sa przeznaczone do przodu to sub bedzie gral poprawnie,czy moze te wyjscia sa jakos specjalnie przyporzadkowane - to ze strace sterowanie subem z radia wiem,ale czy cos poza tym sie zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod innym wyjsciem nic sie nie zmieni poza kontrola. Co do tuningu basu to powiedz czy masz wlaczone laudnes lub jego pochodne , jakies podbicia , czy chociaz bas ustawiony w radiu inaczej niz ZERO ( oczywiscie mowie o ustawieniu ogolnym dla wszystkich kanalow a nie regulacji suba ) kolejne czy masz wlaczone na wzmaku jakies bas boosty i inne szajsy czy gra to wszystko na flat i takie masz odczucia ? Jak masz ciety sub ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak : loud wylaczony,bas na zero,zadnych podbic na radiu. Na wzmaku musialem bass boost dac na polowe,gdyz inaczej skrzynia ledwo co grala.A na nieszczesnej opcji '1' nie grala prawie wogole.

 

Sub ciety ok 100hz lpf tak jak wczesniej mialem na poprzedniej skrzyni radiu wzmaku. Wszystkie ustawienia sa takie jak na wczesniejszych konfiguracjach jakie mialem tyle ze bylem zmuszony dodac 'bass boost' na wzmaku gdyz bez tego wozenie tej skrzyni w tym setupie mijalo sie z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec : z radiem oraz podlaczeniem jest wszystko ok.Jakos to poustawialem i gra w miare na obu opcjach 'sub sys'.

Skrzynia niestety musi dostawac max mocy oraz musialem podbic bass boostem,bez tego nie ma grania - w porownaniu do tonsila ktory mial 100w rms teoretycznie i gral najpierw na 60w rms a potem na 150rms. Jak gra RE na 180rms? Nie meczy sie wogole i od razu slychac,ze zniosl by duzo wiecej,mysle ze 250rms by spokojnie wzial. Mysle ze duzo robi tutaj skutecznosc glosnika,ktory ma cos okolo 84db a tonsil mial 92db. Tu wyszlo moje niedoswiadczenie w temacie - nastepnym razem bede patrzyl na to zeby miec duza skutecznosc oraz przynajmniej 20% mocy w zapasie.

Drzwi przednie ida do roboty oraz glosniki seryjne won gdyz gra to w tej chwili tragicznie. Skrzynia raczej zostaje,jest bardzo mala i pasuje do bagaznika idealnie.

 

Polecicie mi jakis wzmak czterokanalowy ktory bedzie mial ze 250rms w mostku plus jakies sensowne 60-80 rms na przod? Budzet - max 800zl im taniej tym lepiej oczywiscie.Uzywane jak najbardziej na tak.Dwa wzmaki raczej nie wchodza w gre ze wzgledu na miejsce w bagazniku ktorego chce zachowac jak najwiecej. Obecnie wzmacniacz jest na oparciu i jest zasloniety przez skrzynie i to mi pasuje.

Przy okazji moze polecicie mi glosniki na przod do tego setup'u? Muzyka : house. Pasowaloby mi raczej cieple granie niz zimne jesli chodzi o gore,tym bardziej ze alpine cda-105ri raczej gore ma ostra.

 

Auto to audi a6 c5 2004 z tragicznymi do wygluszenia drzwiami :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem ze narazie zrobie inaczej,po kosztach,najwyzej jak nie bedzie gralo to pojde w lepsze klocki.

 

Do zrobienia sa dwie opcje zasilania:

przod helix 62.1 (lezy na polce to wykorzystam)

re10s4 zostaje

 

opcje wzmakow :

 

1)kenwood ps300t cos kolo 300rms na skrzynie a hertz ep2 60wrms na przod

2)philips dap6040 2x80rms + 1x225rms

 

co polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...