Skocz do zawartości

Filtr nie obcina? ;/


apoc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam radio JVC KD-SH701 i w nim ustawienie filtru dolnoprzepustowego, gdzies na forum zadawalem juz pytanie jakie czestotliwosci wypuszcza na jakiej opcji to radio i powiedzieli mi ze 60, 80, i 125hz, mam ustawione na mid i czy to faktycznie jest 80hz?? Dzisiaj wlaczylem sobie kilka testow subwoofera, przy okazji ustawiania wzmacniacza sprawdzilem jak dziala filtr, i na 280hz sub juz latal jak wsciekly, filtr w radiu nie obcina? Filtr we wzmacniaczu mam wylaczony (podobno nie zaleca sie stosowania 2 filtrow).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego konkretnie modelu radia ale najprościej sprawdzisz czy działają w radiu te filtry jak we wzmacniaczu dasz pełne pasmo a w radyjku będziesz przełączał filtrami :P

A subwoofer może latać całkiem z innego powodu :/

Ps.

Nadal nam nie napisałeś co to za głośnik i co go napędza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pod jaki kanał na radiu masz podlaczony? przod czy tył? Moze zle polaczyles rca?
we wzmacniaczu mam wylaczony (podobno nie zaleca sie stosowania 2 filtrow).
Mozna smialo stosowac dwa filtry obydwa dzialala przed wzmocnieniem wiec nie ma ryzyka uszkodzenia czegokolwiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej sprawdzisz czy działają w radiu te filtry jak we wzmacniaczu dasz pełne pasmo a w radyjku będziesz przełączał filtrami :P

 

Filtr we wzmacniaczu mam wylaczony

 

roznice w brzmieniu slychac miedzy tymi ustawieniami, ale dlaczego na mid kiedy powinno byc 80hz glosnik latal (i to porzadnie) przy 280hz?

 

 

 

A subwoofer może latać całkiem z innego powodu

 

z jakiego? podsun jakies pomysly, dojde droga dedukcji :P

 

a pod jaki kanał na radiu masz podlaczony? przod czy tył? Moze zle polaczyles rca?

 

Mam 3 wyjscia rca, rear out, front out, i sub out, wzmak podlaczony pod sub out ofc i wlasnie na tym wyjsciu jest sterowanie subwooferem wiec co sie dzieje??

 

Nadal nam nie napisałeś co to za głośnik i co go napędza

 

mac audio mpx 2000 i magnat xpress 12 closed (przepraszam, ale myslalem ze to malo wazne, chodzi w koncu o filtry w radiu :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznice w brzmieniu slychac miedzy tymi ustawieniami, ale dlaczego na mid kiedy powinno byc 80hz glosnik latal (i to porzadnie) przy 280hz?

Nie wiem co rozumiesz przez to że głośnik "lata" ale może to być spowodowane słabym wzmacniaczem, który może nie "trzymać za pysk" głośnika.

Producent podaje w mostku 160Wrms z tego co wyczytałem ale pewnie ma mniej :hyhy: a xpress w closed raczej potrzebuje więcej :/ podepnij na prubę pod mocniejszy wzmacniacz i się przekonasz.

Co do filtrów to jak sądzisz że ci nie działają w radiu to włącz we wzmacniaczu i po temacie.

 

Nadal nam nie napisałeś co to za głośnik i co go napędza

 

Chodziło mi o sprzęt z tego tematu http://strefacaraudio.pl/forum/topics4/co-...ecie-vt2249.htm Rozumiem że rozmawiamy o innym sprzęcie niż w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznice w brzmieniu slychac miedzy tymi ustawieniami, ale dlaczego na mid kiedy powinno byc 80hz glosnik latal (i to porzadnie) przy 280hz?

Nie wiem co rozumiesz przez to że głośnik "lata" ale może to być spowodowane słabym wzmacniaczem, który może nie "trzymać za pysk" głośnika.

Producent podaje w mostku 160Wrms z tego co wyczytałem ale pewnie ma mniej :P a xpress w closed raczej potrzebuje więcej :P podepnij na prubę pod mocniejszy wzmacniacz i się przekonasz.

Co do filtrów to jak sądzisz że ci nie działają w radiu to włącz we wzmacniaczu i po temacie.

 

Nadal nam nie napisałeś co to za głośnik i co go napędza

 

Chodziło mi o sprzęt z tego tematu http://strefacaraudio.pl/forum/topics4/co-...ecie-vt2249.htm Rozumiem że rozmawiamy o innym sprzęcie niż w tym temacie

 

Nie nie, skrzynka z tym glosnikiem i wzmacniaczem miala isc na sprzedanie, ale glosnik ktory w niej siedzial upalil sie, za bardzo skrzynie testowalem :P teraz szukam jakiejs chinszczyzny zeby tam wsadzic, i zeby jako tako dudnilo, jest temat na forum. A u mnie od kilku dni jest juz Xpress 12" i od wczoraj mac audio mpx 2500, :P wiec wzmacniacz powinien radzic sobei z tym glosnikiem.

 

Dzisiaj wlaczylem filtr we wzmacniaczu, i ustawilem na minimum, kurde jest tak samo jak na radiu obcina wyzsze czestotliwosci (nie slychac ich) ale membrana "lata" tak jak by glosnik gral ale po prostu nie wydaje dzwieku. Sprawdzalem na obydwu wzmacniaczach i jest to samo, moze po prostu tak musi byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...