Skocz do zawartości

Jaki subwoofer wybrać.


Matum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem wzmacniacz Blaupunkt GTA 460 (trochę jest obsuwany na forum, no ale trudno), dobra cena/moc dlatego taki wybór. Niby ma 180W RMS w mostku przy 4Ohm. Jak na razie gra pod nim skrzynia z zestawu komputerowego Logitech Z5500, producent pisze że głośnik ma 188W RMS/505W MAX (powiedzmy). Samochód to hatchback. Radio to Alpine CDE120RR, głośniki w drzwiach to Alpine SPG17CS. Zamierzam zmienić subwoofer na coś możliwie najmocniejszego. Lubie nisko schodzący bass więc raczej skrzynia z bass reflexem, choć nie upieram się przy tym. Zastanawiam się nad głośnikiem Infinity reference 1260W, ale chętnie zobaczę opinie i rady innych. Budżet to jakieś +/-400zł. Chodzi mi o naprawdę duże i mocne uderzenie bassu, ale z zachowaniem jakości dźwięku.

Jakiej mocy głośnik uciągnie wzmacniacz?

Jaki głośnik w jakiej skrzyni polecacie?

Sprzęt może być używany, ale w nienagannym stanie.

Co myślicie o Infinity reference 1260?

 

UP

 

 

Co polecicie z tych głośników?

-Infinity ref 1260

-Powerbass s12

-Lanzar MAX 12

 

 

Jaki zagra najlepiej i będzie dobrze zasilony przez wzmacniacz Blaupunkt GTA 460

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz nie zasili odpowiednio żadnego z podanych przez Ciebie głośników. Na Twoim miejscu szukałbym głosnika o mocy ok. 150w Rms tak aby mieć jakąś kontrole nad głośnikiem, chociaz i tak może byc ciężko z tą kontrolą. Miałem go kiedyś z Subwooferem Magnat xecutor 220w i niestety to było za mocne do niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150RMS to dużo za mało dla mnie. Teraz wzmacniacz ciągnie bez problemu 8Ohmowy głośnik 188RMS, więc nie chce mi się wierzyć że nie da sobie rady z mocniejszym głośnikiem 4Ohmowym.

 

"Ciągnąć" a raczej "grać" to i będzie 1000W w rmsie głośnik, jednak co z tego jak będzie kupa i zero kontroli.

 

Tym bardziej w 8ohm, to jak ten blau ma 150 przy 4 to przy 8 miałby jakieś 75-80W czyli bez rewelacji.

 

Tak więc Twój głośnik nie jest do końca dobrze zasilony - chcesz więcej - zmień wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a prawda jest taka ze wzmak ma okolo 140-150wat tyle bylo w testach/pomiarach , po drugie on nie bedzie kontrolowal chyba zadnego suba chyba ze z lekka membrana. I kolejna kwestia jak ma byc glosniej to trzeba dostarczyc wiecej mocy a nie kupic wiekszy glosnik ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, podepne sie bo mam takie samo pytanie:

czy alpine mrv-f400s da rade zasilic i czy bedzie mial nad nim pelna kontrole; μ-Dimension ELSC-10: http://essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,18,273&kid=273&pid=2048

wzmacniacz jest 4 kanałowy na dwóch mam hsk a na dwoch pozostałych wlasnie tego U-dimension'a bo moge go miec w rozsądnych pieniadzach.

dzieki ipozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Blaupunkta275 - od niego zaczynałem przygodę, pędził phonocara protech 300watt rms - na spocie większość podniecała się jak to gra i wogóle czym to pędzisz bo musi być niezły wzmacniacz na tą 25cm.

Jak powiedziałem że to blaupunkt to już inna gadka - wszystko zależy od tego ile damy gaina na wzmaku, nie wiem jak reszta reguluje swój sub czy - by grała równo z przodem i sub nie wywyższał się za bardzo nad przednim systemem czy po to by ładowało po plecach itp, kwestia gustu.

Ostatnio kupiłem starą alpinę 3523 za 99zł - bardzo ładna kontrola nad subem 10', gra lepiej i dynamiczniej niż blaupunkt - w końcu to stara szkoła Made in Japan - jedyna wada - brak filtrów, żadnych podbić basu, tylko 2 pokrętła - lewy i prawy kanał, jak dla mnie świetny zakup za tą cenę - producent podaję 2X60watt rms więc w mostku szacuję że ma koło 120watt rms. :ok:

Nie ma co się jarać głośnikiem logitech - producent stroił cały zestaw w warunkach przeznaczonych do pracy w pokoju, w aucie jest przecież zupełnie inna akustyka, po za tym rzadko stosuje się 8 ohm w car audio.

Jak autor postu chce mocne uderzenie to polecam - Ravemaster VXT154 15 cali sub - w obudowie 100litrów i pod blaupunktem275 radziło sobie to bardzo dobrze, papierowa membrama, tylko 250watt rms - powyżej połowy gaina na blaupunkcie pokazywało że nie ma tych 210watt rms deklarowanych przez producenta, po zapięciu pod Pioneer GM-X802 1X420watt rms w mostku - gain ustawiłem może 20% i miałem dość.

Na ebay w niemczech pełno jest tych głośników, a seria BSW bardzo ładnie stroi się i odnajduje w bass reflexie - bardzo szybka odpowiedź impulsowa głośnika, sprawia że bez problemu pokazuje na co go stać w BR, polecam serię BSW która jest wyższa niż VXT a potrafi znacznie więcej :ok:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego ile damy gaina na wzmaku

Według mnie to gain reguluje się zgodnie z wartością napięcia na wyjściu w radiu. Jeśli odkręcisz gain za dużo pakujesz w głośnik zniekształcenia i co z tego, ze gra głosniej jak nie ma to kontroli nad głosnikiem i nie wróży mu długiej żywotności. Miałem kilka lat temu tego Blaukunkta i moc podana przez producenta i tak jest zawyżona, wiec aby to grało tak jak powinno subwoofer powinien być słaby z wysoką skutecznością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrekzx6r racja ale to są tylko dane które często odbiegają w rzeczywistości, zwyklę stroję na 90% maks głośności radia by uzyskać spójność systemu, aktualnie w moim clarionie wyjścia RCA są 6V, wzmaki Alpine 3523 oraz sony XM4020 mają 2V gain minimum i do tego muszę jeszcze operować procesorem dźwięku w opcjach speaker gain bo bez tego ciężko zgrać całość, lecz nie odbiegajmy od tematu :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...