Skocz do zawartości

Kable sygnałowe do "zmajstrowania" interkonektów.


M_A_X_A_M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do przesiadki na system oparty o zewnętrzny procesor na światełku.

Do tego celu niezbędne będą między innymi niedługie (powiedzmy w okolicy 0,5m) interkonekty zakończone RCA.

Rzeczone interkonekty zamierzam "zmajstrować" własnoręcznie. I teraz pytanie - czy ktoś może polecić mi dobry, o dobrych właściwościach audio, ekranowany kabel sygnałowy, najchętniej kupowany na metry? Najlepiej wraz z informacją, gdzie można go dostać.

Jako opcję rozważam zakup i pocięcie nowego/używanego kabla.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kabel mikrofonowy firmy SHELLER, bądź przewody firmy KLOTZ LaGrange... Na Allegro te drugie można kupić już gotowe w odcinkach 0,5m. Po za tym są w stanie wykonać przewody o dowolnej długości, używają porządnych wtyków i cyny ze srebrem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma znaczenia który z wymienionych się zastosuje na odcinkach poniżej 50 cm. Zakładam się o skrzynkę browca, że nie da się usłyszeć różnicy ;)

Powiem więcej: przy zakupie 3 metrów nie warto kupować na Allegro i płacić za przesyłkę, tylko pójść do najbliższego sklepu muzycznego (w sensie dla muzyków) i kupić dobry kabel instrumentalny z metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma znaczenia który z wymienionych się zastosuje na odcinkach poniżej 50 cm. Zakładam się o skrzynkę browca, że nie da się usłyszeć różnicy ;)

Powiem więcej: przy zakupie 3 metrów nie warto kupować na Allegro i płacić za przesyłkę, tylko pójść do najbliższego sklepu muzycznego (w sensie dla muzyków) i kupić dobry kabel instrumentalny z metra.

Jakość kabli ma znaczenie.

Dlaczego niby się nie opłaca? Wysyłki takich odcinków są od 8 zł w górę.

Podobno są tacy, co słyszą różnicę w zasilających, hmm..

Od siebie polecę Alpharda DaVinci (mam w HA) oraz Klotza wymienionego przez kolegów, kiedyś go użyłem i bardzo dobry kabel, do dzisiaj spisuje się jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wsad do przemyślenia :)

Bez wątpienia rozważę sobie każdą propozycję.

I również nie zgadzam się z tym, że jakość sygnałówek nie przekłada się na ich brzmienie - doświadczyłem na własnej skórze, mam więc punkt odniesienia.

 

Wszelkie nowe propozycje nadal mile widziane - zanim zabiorę się za zmiany w aucie, minie zapewne jeszcze trochę czasu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość kabli ma znaczenie.

To oczywiste. Ja nie polecam podłączenia kablem od żelazka, tylko dobrym kablem instrumentalnym np. Klotz, Sheller...

 

Dlaczego niby się nie opłaca? Wysyłki takich odcinków są od 8 zł w górę.

Podobno są tacy, co słyszą różnicę w zasilających, hmm..

Podobno są tacy co chodzą po wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...