Skocz do zawartości

Amperomierz do zabudowy


Hellsin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio chodzi mi po głowie, aby do voltomierza dołączyć osobny amperomierz, który nie tylko pokazywał by peak instalacji CA, ale także wartości max. osiągnięte, może ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić home made, bądź wrzuci link do jakiegoś gotowca :) Dzięki za odpowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś, na pewno nie będzie to łatwe zadanie, tym bardziej nie tanie.

Na pewno nie obejdzie się bez programowalnych układów, a mierzenie prądu rzędu kilkudziesięciu amperów z dużą dokładnością wymaga dużej wydajności.

Myślę, że KabanPower powinien Ci coś powiedzieć na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiedziałem że będzie, ale też nie chce pójść na łatwiznę i kupić gotowca w postaci "zawodnego" Brax-a Multicontrollera :)

To ma być małe urządzonko :D

 

Myślę, że KabanPower powinien Ci coś powiedzieć na ten temat :)

 

Bardziej jego kolega :) Nie mniej jednak on miał tylko napięcia, nie natężenie :P

 

P.s: odezwałbyś się na gg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesadyzmu

 

Wszystko zależy od zakresu pomiaru i źródła zasilania

przykładowy zestaw do samodzielnego montażu E47VA

 

Napisałem o tym wcześniej, jest kilka układów, nawet tańszych i z wyświetlaczem lcd za podobne pieniądze z podobnymi prądami, niestety wszystkie ich zakresy są za małe, bo tutaj potrzeba zakresu znacznie szerszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o tym wcześniej, jest kilka układów, nawet tańszych i z wyświetlaczem lcd za podobne pieniądze z podobnymi prądami, niestety wszystkie ich zakresy są za małe, bo tutaj potrzeba zakresu znacznie szerszego.

Jaki problem napisać do osób zajmujących się sprzedażą gotowych modułów o znalezienie czegoś co odpowiada naszym kryteriom, są osoby które nie tylko składają moduły ale i również posiadają wiedzę by je dostosować pod nasze wymagania, wiem bo sam kiedyś postanowiłem się zagłębić w temat i był on poruszany już na forum, w tedy autorowi chodziła myśl zakupu Woltomierz + Amperomierz HVAM lecz ja szukałem tańszego rozwiązania bądź moim zdaniem lepszego a mianowicie dozbieranie gotówki i kupno miernika tym bardziej że chodziło w tedy o zmierzenie poboru a nie robienie czegoś co ma wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozdzielacz Stingera, jedno wejście, dwa wyjścia.

Dwa pomiary osobno na każdą gałąź.

Osobne wyświetlacze.

Przełącznik V i A.

W środku miejsce na bezpieczniki mini ANL.

 

http://www.raceindustry.com/ART/products/23592_SHDA_GROUP_SHOT.jpg

 

(Ten średni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy ten amperomierz wystarczy do kontroli napięcia aku?

 

http://www.aphelektra.com/p/pl/1047va/e47va+cyfrowy+panel+pomiarowy-+woltomierz+i+amperomierz+cyfrowy.html

 

Nie będzie on wyładowywał aku swoim działaniem ? (non stop ) ? Zawsze chciałem coś takiego w aucie mieć, a tu jeszcze dodatkowy bajer - bo samemu można złożyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiło mnie... jak chcesz mierzyć takiego prąda nie igerując w kabel główny bo bocznik (musi)być a uprzedzając dociekliwych i znając Ciebie ma być (w miarę dokładnie)może :

chcę osobny układ do zabudowy nie ingerujący zbytnio w kable zasilające
jakaś "inteligentna" (mało chińska) cęgówka?

P.S. prawdopodobnie wiesz , że wszystko mozna "wykalibrować" pod siebie :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...