Skocz do zawartości

odwrotne podlaczenie zasilania wzmacniacza - konsekwencje?


doli19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawiali luty bo przerywalo sygnal wyjsciowy na kanale 2, po stuknieciu w obudowe palcami sygnal sie pojawial spowrotem

Dokładnie miałem to samo i też na 2. Podłączyłem nowy i nie grał na dzień dobry jeden kanał. Był 3 razy w naprawie na gwarancji i nie umieli tego naprawić. Po jakimś czasie znowu to samo. Lutowali namiętnie wejścia sygnałowe, a niedawno odkryłem, że jak się ruszy przełącznik 2/4ch to trzaski są i zaczyna grać. Niestety nie mam o nich dobrego zdania, ponieważ nie potrafili sprawdzić kompleksowo wzmacniacza i odsyłali nienaprawiony. Gwarancja się skończyła, więc już nie wyślę tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mialem podobne problemy z tym wzmacniaczem co pawels, sprzet zapakowalem nowy i po miesiacu grania pod przednim zestawem nagle przestawal grac jeden kanal, odeslalem na gwarancje - przyslali po miesiacu z adnotacja iz koncowka mocy byla uszkodzona i wymienili na nowa.. minelo dwa tygodnie i ten sam objaw cudownie powrocil dlatego smiem twierdzic ze engineerzy za bardzo sie do tematu nie przylozyli..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie zmartwiliscie teraz... czlowiek chce cos zrobic dobrze kupuje sprzet z wyzszej polki a tu sie okazuje ze problemy z nim sa na pozadku dziennym, smiechu warte stary poczciwy "buszmen" napedza mi przod i suba i ktorego mam juz 5 lat gra, gra i nigdy problemow zadnych z nim nie bylo a kosztowal 300zl jesli bedzie tak jak mowicie tzn. ze moge sie rozgladac powoli za jakims innym wzmakiem tylko znowu jakim zeby nie bylo tego samego co z tym RM'em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mowa jest o tym śmiesznym dziadku z Pruszkowa który szczyci się byciem sędzią i jednym z najlepszych znachorów car audio w Polsce?

Wiem o kim piszesz, ale on nie ma serwisu gwarancyjnego ud. Pisałem o Rzeszowie i ESSA - zupełny brak profesjonalizmu.

Tak na marginesie ten człowiek z Pruszkowa robił mi inny wzmak i byłem zadowolony. Podejście do roboty ma całkiem dobre.

 

no to w takim razie pieknie zaprojektowany sprzet ...

Zaprojektowany może nie jest źle, tylko z wykonaniem gorzej. Niby Japan, ale jakoś nigdzie wyraźnie nie jest to napisane, czyli żółte rączki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie ten człowiek z Pruszkowa robił mi inny wzmak i byłem zadowolony. Podejście do roboty ma całkiem dobre.

 

 

 

 

 

 

 

Ten pan na pewno ma gadane ale szkoda że na tym się kończy. Trzy razy na naprawiał mi Lanzara Opti i za każdym razem wychodził jakiś kwiatek. Po pierwszej naprawie wzmacniacz działał przez 5min przy drugiej 15min a przy trzeciej nie potrafił ogarnąć co się dzieje kryjąc się za brakiem części i teraz uwaga (które musiał sprowadzić ze USA) przez co byłem zwodzony przez ponad 2 miesiące aż nie wykonałem telefonu do importera który zakończył te błędne koło. Na tym forum jest parę moich tematów w których walczyłem z tym Lanzarem. A teraz najmocniej przepraszam za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej sprawy wszystko bedzie wiadomo na dniach, czy naprawa naprawde zostanie wykonana w taki sposob ze wzmacniacz bedzie normalnie funkcjonowal czy beda jakies szopki, poprzednia gwarancja i ta odsylka to moj pierwszy kontakt wogole z nimi wiec nic konkretnego powiedziec nie moge czy dobrze wykonali swoja robote czy nie. Nie wiem nawet czy po powrocie z gwarancji wzmacniacz wogole dobrze dzialal bo ja dalem ciala z tymi kablami zasilajacymi ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Mirka z Pruszkowa to jest on dobrym elektrykiem mimo że na niektóre rozwiązania mieliśmy inne zdanie.

Prawda jest, że nieraz bez serwisówki NIE DA SIĘ prawidłowo zdiagnozować usterki ani tym bardziej jej naprawić. Mój Opus4 nadal nie jest naprawiony gdyż nie ma do tego serwisówki i nie chce się podjąć nikt w polsce a koszt naprawy na zachodzie przekracza wartość wzmacniacza. Część układów w tym wzmacniaczu też jest praktycznie niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej sprawy wszystko bedzie wiadomo na dniach, czy naprawa naprawde zostanie wykonana w taki sposob ze wzmacniacz bedzie normalnie funkcjonowal czy beda jakies szopki, poprzednia gwarancja i ta odsylka to moj pierwszy kontakt wogole z nimi wiec nic konkretnego powiedziec nie moge czy dobrze wykonali swoja robote czy nie. Nie wiem nawet czy po powrocie z gwarancji wzmacniacz wogole dobrze dzialal bo ja dalem ciala z tymi kablami zasilajacymi ;/

a ja dziś byłem u Irka z 3 radiami i 1 zwmacniaczem

moje, raadka, emila i emila

i nic poza emila wzmakiem nie naprawil

i w sumie mu się nie dziwię

jak zobaczyłem jak i ile trzeba się bawić w rozbiranie tego sprzętu to zdrętwialem...

wc ale m sę nie dziwię, ze naprawił tylko wzmacniacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No wiec tak, dostalem wzmacniacz spowrotem, chlopaki potraktowali naprawe jako gwarancje. W karcie gwarancyjnej wpisane jest "naprawa polaczen zasilajacych" nie wiem co konkretnie poszlo, jak na razie wszystko chodzi, zobaczymy czy po uplywie czasu beda jakies komplikacje z tego co niektorzy wspominali odnosnie zaniku sygnalu wyj. na 2 kanale. Gdyby ktos mial kiedys taka sytuacje to mniej wiecej bedzie wiedzial co sie z tym wiaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dokładnie miałem to samo i też na 2. Podłączyłem nowy i nie grał na dzień dobry jeden kanał. Był 3 razy w naprawie na gwarancji i nie umieli tego naprawić. Po jakimś czasie znowu to samo. Lutowali namiętnie wejścia sygnałowe, a niedawno odkryłem, że jak się ruszy przełącznik 2/4ch to trzaski są i zaczyna grać. Niestety nie mam o nich dobrego zdania, ponieważ nie potrafili sprawdzić kompleksowo wzmacniacza i odsyłali nienaprawiony. Gwarancja się skończyła, więc już nie wyślę tam.

 

mialem podobne problemy z tym wzmacniaczem co pawels, sprzet zapakowalem nowy i po miesiacu grania pod przednim zestawem nagle przestawal grac jeden kanal, odeslalem na gwarancje - przyslali po miesiacu z adnotacja iz koncowka mocy byla uszkodzona i wymienili na nowa.. minelo dwa tygodnie i ten sam objaw cudownie powrocil dlatego smiem twierdzic ze engineerzy za bardzo sie do tematu nie przylozyli..

 

Narazie sprzedawac go nie bede jesli bedzie dzialal, natomiast jak historia "przerywania sygnalu" sie znow pojawi to

 

no i stalo sie... wzmacniacz znow ma jakies "czkawki" z przerywaniem sygnalu i znow kanal 2, juz mi rece opadaja. Objawia sie to teraz troche inaczej ale jednak ;/ teraz sygnal z tego kanalu ma jak by 3 rozne swoje poziomy glosnosci wzgledem lewej, lewa gra normalnie a prawa od czasu do czasu albo gra tak cicho ze wogole nic nie slychac albo gra troszke glosniej jednak nie tak jak powinno albo gra normalnie... znow cos z lutami by bylo?? jak to jest mozliwe skoro wzmak jest na stale przykrecony w bagazniku i nie do skrzyni suba?? problem pojawil sie przy glosniejszym sluchaniu (praktycznie koncowka skali na radiu, tak bardziej szczegolowo to 28 jednostek z 34 mozliwych) i nie koniecznie na jakis nierownosciach jadac autem, choc przy basie w tym momencie tez zanika sygnal ale tylko kanal 2, sub i lewa strona gra dalej normalnie. Wzmak mam wysterowany bez przesterow wiec nie wiem o co kaman - system tak jak w podpisie z tym ze sub to MAX12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zapisy gwarancji. Jeśli nie ma tam mowy o ilości napraw (i ich długości) to trzecie uznane zgłoszenie gwarancyjne upoważnia Cię do ubiegania się o wymianę sprzętu na nowy lub zwrot gotówki. U Ciebie chyba tak właśnie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W karcie gwarancyjnej sa juz dwa wpisy, teraz bedzie to trzecia wizyta na gwarancji. Jednak domaganie sie wymiany na nowy badz zwrot kasy jest mozliwy jesli sprzet byl by juz 4 raz w naprawie, tak jest napisane w gwarancji. Irytuje mnie tylko fakt ze znowu cos sie w nim usralo a uzywam go dosc zadko i do tego bez jakiegos ekstremalnego wykorzystywania, przez mysl przechodzi mi jedynie to ze moze ma on za "ciezko" pod tym zestawem? AS'y maja 100 RMS na 75 dawane przez wzmak, MAX12 ma okolo 300 RMS na 225 z RM'a, oczywiscie to jest teoria bo w praktyce nie wiem ile uzyskuje mocy wzmacniacz na mojej instalacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RM wyższa półka? Prosze Cie...

Nie przesadzaj. To renomowana marka. Nie jest to może hi-end, ale też nie jakiś shit kóry ma prawo się popsuć 3 razy w ciągu roku. Normalny sprzęt klasy średniej od którego wymaga się niezawodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...