Skocz do zawartości

Uszkodzony sub - gdzie naprawić w okolicach Szczecina


ygrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że to najodpowiedniejszy dział, bo pewnie wielu tutaj miało podobny problem. Pacjent to subwoofer 10" Focala. Niestety nie udało mi się wyczytać modelu, bo to cała oryginalna skrzynka Focala i głośnik nie oznaczony. Gra, ale cewka trze. Możecie kogoś polecić z okolic Szczecina kto przewija głośniki?

Jeśli nie ma nikogo w tym rejonie to z tego co wyczytałem kolega Passat jest dobry w te klocki. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja kiedys pytalem sie kolesia z media marktu na mieszka tam gdzie zakładają to mi dał namiar na jego kolesia co jest z Przecławia i on mi lutowal lice, i oglonie bawil sie przewijaniem :P. Ogolnie to ogarniał bo głośnik gra do dzisiaj a nie ma lekko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja kiedys pytalem sie kolesia z media marktu na mieszka tam gdzie zakładają to mi dał namiar na jego kolesia co jest z Przecławia i on mi lutowal lice, i oglonie bawil sie przewijaniem :P. Ogolnie to ogarniał bo głośnik gra do dzisiaj a nie ma lekko

Zdradzisz coś więcej? Jakieś namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest winna cewka tylko magnes który odkształcił się razem z koszem przy upuszczeniu suba na ziemię?

Właśnie nie wiadomo co było przyczyną awarii, ale dzięki za sugestię. Masz jakiś pomysł jak to sprawdzić? Sub grał, został wyjęty z bagażnika na potrzeby przewiezienia większego ładunku, wsadzony z powrotem po kilku dniach i już pupa. Nikt z domowników kolegi oczywiście nie przyznaje się do jakiegokolwiek incydentu z udziałem suba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij głośnik z obudowy i przykręć go magnesem na zewnątrz, podłącz go na niskim poziomie głośności i naciskaj magnes z różnych stron, jeśli ocieranie ustanie to prawdopodobnie znalazłeś przyczynę usterki ;)

Dzieki za hint`a! Sprawdzę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij głośnik z obudowy i przykręć go magnesem na zewnątrz, podłącz go na niskim poziomie głośności i naciskaj magnes z różnych stron, jeśli ocieranie ustanie to prawdopodobnie znalazłeś przyczynę usterki ;)

Zobacz to samo na nie przykręconym głośniku. Przyczyn może być kilka:

 

1)Może ktoś ciekawy odkręcił sobie głośnik obejrzał go i go krzywo przykręcił.

2)A może zmiana wilgotności ? Mało prawdopodobne ale możliwe.....mnie już nic nie zdziwi.

3)Odkręcił sobie głośnik obejrzał go, prosto przykręcił ale może wcześniej wypadł mu z łapek z 20 cm na podłogę i wystarczyło.

4)Zanieczyszczenie w okolicach cewki - szczególnie w skrzyni nie zamkniętej.

5)Uszkodzenie karkasu cewki przez przekroczenie Xmax ( z racji że to sub , może nie było słychać wcześniej w kabinie tego obcierania)

 

Odkręcenie tarcie znikneło - 1,2

Odkręcenie tarcie wzmogło się - 3

Bez zmian - 4,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...