Skocz do zawartości

Kolejne pytanie odnośnie układu zasilania w aucie


hi_sound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Popijając piwo, zacząłem się zastanawiać nad wydolnością prądową układu zasilania w moim aucie.

Pacjent to VW GOLF IV 1.6 8V 101KM. Alternator 70A, akumulator Centra Futura 66Ah. Kable od alternatora do aku, od aku bo budy i silnika wymienione na 50mm2-tak dla świętego spokoju. Plus i minus idą z aku do bagażnika.

W bagażniku siedzi Helix H500 Espirit i DLS A6. W niedalekiej przyszłości Helix pójdzie w świat, na woofery wpadnie pewnie jakiś steg K, a na tweetery jakaś mała jakościowa 2-kanałówka. Taka jest koncepcja... Teraz pytanie, czy warto zastanowić się nad wymianą alternatora? Nie chciałbym wykończyć aku, bo kupiłem go kilka miesięcy temu. Co radzicie? Jeśli wymieniać altek to na jaki? 120A? 150A? Z góry dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popijając piwo, zacząłem się zastanawiać nad wydolnością prądową układu zasilania w moim aucie.

 

Jak piłeś do lustra to nie dziwie sie, że dopadła Cie taka nostalgia :D

 

 

 

Centra Futura 66Ah

 

Dbaj, żeby był doładowany i nie pozwól mu się rozładować to będziesz zadowolony. Nie do zajebania aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie do lustra, tylko imieninowe piwo przed matrycą laptopa to było :ph34r:

Zwyczajnie zaczęło mnie zastanawiać to, czy nie zajadę zaraz mojego aku, bo średnio co dwa lata wymieniam Akumulator :mur1:

Od czasu do czasu zapinam aku pod prostownik na jakiś czas. Zazwyczaj pokonuję krótkie odcinki, więc aku może nie zdążyć się doładować... Stąd moje nostalgiczne myśli :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej Audi A3 siedzi ten sam silnik tylko altek mam 90A i aku Centre Future 64Ah kabelki od altka do aku 35mm2 do masy tak samo a plus i minus do wzmaków 50mm2 na razie wystarcza, jeśli u Ciebie często będzie trzeba doładować aku to wtedy możesz się zastanowić nad wymianą altka. Więc puki co obserwuj zielono okienko w akumlatorze :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień, niestety nie widzę tego zielonego oczka, ponieważ jest zasłonięte metalową łapą, która trzyma plastikową skrzynkę na akumulatorze... Wczoraj wyjąłem aku, i okazało się, że zielone oczko pokazuje się tylko po telepnięciu akumulatorem. Gdy go postawię, po chwili oczko znika... Czy aku kończy swój żywot?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...