Skocz do zawartości

Audison VR 404 XR i jego filterki


djrobus1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Majac radio z aktywną zwrotnica potne sobie pasmo na tweetera tylko bedzie kupa skoro filtrow wylaczyc nie mozna i wxmak potnie swoje 2 rzedem i tak odfiltrowany dzwiek pojdzie do dalszej obróbki w radiu gdzie tne tweeter 3 rzedem... to jest bezsens dopiero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Majac radio z aktywną zwrotnica potne sobie pasmo na tweetera tylko bedzie kupa skoro filtrow wylaczyc nie mozna i wxmak potnie swoje 2 rzedem i tak odfiltrowany dzwiek pojdzie do dalszej obróbki w radiu gdzie tne tweeter 3 rzedem... to jest bezsens dopiero.

Nie wiem jaki tam zakres jest na zwrotce w piecu, ale obstawiam, ze da sie to tak ustawic zeby Twoim cieciom na radiu to nie przeszkadzalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak skoro piec ma filtry 2 rzedu a ja tweeter tne 3 rzedem. Będzie problem z fazami.

Jaki problem? 

Jaka masz najnizsza wartosc na HPF w tym piecu?

EDIT:

Problem to by byl, jak bys mial jeden wspolny potencjometr ustawienia czestotliwosci dla obu sekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka koledzy

Przerobiłem ten temat na własnych "uszach" i wiem.

"krisman" teoretycznie ma racje, też tak próbowałem i idzie to ogarnąć. Ale...

Jak po tych wszystkich zabawach wpiąłem vr203 i dałem proste (ale na dobrych el.) zwrotnice pasywne to dopiero zagrało.

Filtry i czasówki w radiu, potem filtry we wzmaku nie daja dobrych efektów. Za dużo elektroniki w torach głosników i to słychać.

Nie chcę się rozwodzic ale pomimo, że 404XR to dobry wzmak to jego filtry i zastosowanie powinno być dobrze przemyślane przed zakupem a nie po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales pełną aktywke robus? Moze po prostu zmiana pieca i pasywka dala zagrac twoim glosnikom? Moze profil 203 bardziej Ci podszedllł. U mnie piec ma pedzic 2 way. Odnosnie przemyslenia faktu... coż wzmak wylicytowalem za dobrą kase wiec nawet jak cośvodsprzedam albo usunę filtry. To nie bedzie mialo zadnego wplywu na dzwiek jesli zrobi to ktoś z glową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywkę miałem a pasywkę tylko testowałem, bo miałem wrazenia, że po tych kombinacjach na głośniki "skoczył koc". Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie 203 i 404 zagrały podobnie. Moze 203 był bardziej "ciepły", miły dla ucha albo te filtry w 404 deczko "uszczuplały" 404.

To jest dobry piec (inne pasują mi bardziej) i jak chcesz go zostawić to usuń filtry i tnij radiem. A jak nie opanujesz tego co chcesz zrobić i nie drogo kupiłeś to sprzedaj.

To co pasuje dla mnie (w mojej konfiguracji sprzętowej i preferencjach granaia) nie musi Tobie. Ja pokombinowałem deczko i puściłe msprzęt dalej. Na pewno można było przetestować jeszcze kupę innych wariantów (inne głośniki, dodatkowe zwrotki pasywne, radio bez proca, itp) ale mi sienie chciało, szkoda czasu. Latka lecą wieć czasem mam juz dość i idę na skróty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam po co gadanie jak co i po co ciąć na radiu jak i wzmaku jak lukasz nie  ma wzmacniacza jeszze u siebie, a tylko i wyłącznie, gdyba, co by było gdyby.

taka stara kobieca gra co by było gdyby

chce wyłączyć filtry, najpierw wzmak w łapki a później płacz  czy się coś da z nim zrobić czy nie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie wzmak dopiero idzie do mnie ale niezaprzeczalnym jest problem ktory występuje z tymi filtrami niezależnie od tego czy go mam juz w ręku czy też nie. Po prostu skoro jest temat traktujący o tym staram sie czegoś dowiedzieć i dzieki wam za wszelkie wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nie musisz tych filtrów wycinać, wystarczy, że poprosisz, żeby je ominąć (wlutować się w odpowiednich punktach i zastąpić je zworą) potem jak będziesz chciał go sprzedać albo Ci się coś zmieni wystarczy wyjąć zworę i wrócić do fabrycznego stanu ..

 

chyba, że oczywiście problemem jest to, że "wzmacniacz wtedy będzie grzebany" .. ale przy takich wiekowych sprzętach niezbędne jest przejrzenie sprzętu przed montażem .. wymiana kondensatorów to tak jak wymiana łączników stabilizatora w samochodzie (te elementy się zużwają / starzeją) i powinna być traktowana jako coś dobrego a nie dyskwalifikującego wzmacniacz w oczach kupującego ..

 

BTW miałem taki wzmacniacz, kupiłem go jako używany i ktoś mu własnie pominął filtry bo używał go do aktywki, elektronik wrócił do stanu fabrycznego ww 30 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak dotarł i powiem, że dość specyficzne te filtry. Pierwszy raz mam z takimi do czynienia. Ponizej wstawiam foto i czy ktoś powie jak to ustawić.Jak to ustawić dla kanału low i high pass tak aby z radia swobodnie ciac tweetery i woofery. Rozumiem ze ambient i q control ma byc wylaczone?? Chce jak najmniej zmian w torze audio tak aby radio cieło czestotliwosci tak. Rozumiem ze jak ustawie dla kanalu high 800hz to po prostu nizej z radia nie zjade tak... ake wyzej na aktywnej zwricie np 4000kilo bede migl ustawic, dobrze rozumuje? A jak ustawic kanal LO aby np woofer na aktywce ciac 80hz i 1200...Chyba za glupi jestem do tego, nigdy nie mialem pieca ze zwrota. Niech ktos z łaski swojej krok po kroku mi to opisze ;) Będę wdzieczny panowie.

post-12844-0-45281500-1441392664_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audison.eu/index.php?page=manuals tu masz manual do niego, jest tam dobrze wytłumaczone

 

nie pograsz aktywnie na oryginale, bo masz lopass najwyżej 800Hz czyli zawsze wzmacniacz będzie ciął woofer na 800hz od góry, natomiast hi pass puści od 40Hz w górę, więc nie robi Ci problemu on jest dobry na pasywny przód + sub pociete ze wzmaka między sobą, bo do tego został zaprojektowany, natomiast w twoim przypadku musiałbyś mieć bez tej końcówki XR ..

 

to bardzo dobry wzmacniacz, możesz go albo sprzedać i poszukać bez XR albo obejść mu filtry i potem mieć problem ze sprzedażą "bo grzebany" ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lipa bo wzmak nie przepuści nic powyżej 800hz. Teraz albo sprzedac ;) albo usunac zwrotki lub korzystac tylko z dwoch kanałów i zrobic przod pasywnie. Koszt uszycia zwrotek podobny do usuniecia filtrow. Kwestia potem godzin pomiarow. Ehh trzeba było brac soundstream albo sprawdzonego przezemnie juz pionka 924 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...