Skocz do zawartości

Prawo jazdy kat A w nowym roku


stochus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Większość przepisów, w tym o nowych kategoriach prawa jazdy, wejdzie w życie 2 lata od dnia uchwalenia, a dokładniej z dniem 19 stycznia 2013 roku. Do tego czasu obowiązywać będą stare przepisy o uzyskaniu prawa jazdy motocyklowego. Oznacza to, że do 2013 roku, aby zrobić kategorię A, należy mieć 18 lat, a aby zdać A1 – 16 lat."

 

O to mi chodziło, dzieki wielki ! A ja tyle się naszukałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty? Najpierw kamizelka i zapiąć kask :rotfl:

 

 

Przepychanie , to dopiero po sprawdzeniu łańcucha, świateł , klaksonu ,poziomu płynu hamulcowego, opowiedzeniu o sprawdzeniu poziomu oleju i naciągu łańcucha ...stanu bieżnika . Potem pchanie i jazda na ósemkę i slalomik , no i dopiero potem znana i wykuta na pamięć trasa egzaminacyjna :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , tylko "upewnienia" na łukach ...no a ta ósemka , to naprawdę nie takie "hop siup" jak się wydaje , bo robi się ją jak moto się tylko toczy (jedynka bez gazu) ... jeden nieodpowiedni ruch, lekkie przesunięcie środka ciężkości , stuknięcie kierownicą o ogranicznik i ... podparcie albo "linia" (oblanie) .

 

Dziś dowiedziałem się że taka ósemka, to nie tylko "aby sprawdzić opanowanie moto podczas manewrów" lecz głównie na "sprawdzenie błędnika" . Osoba z chorym ośrodkiem błędnika za Boga nie zrobi 5 ósemek :zakrecony: Ponoć papier od lekarza (że człek zdrowy) można załatwić ale na tym teście wszystko wyjdzie i mój instruktor już spotykał się z ludźmi , którzy nie potrafili kręcić ósemki pomimo wielokrotnych prób, no ale papier od lekarza mieli :dobani:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie 8 jest bardzo prosta tylk instruktor ci musi dobrze wytłumaczyc o co chodzi ja zdawałem w Anglii i koleś mi tak wytłumaczył że odrazu 1 podejście i po temacie zdałem trzeba na lekkim gazie jechać i najważniejsze że jak chcesz zwolnić to nie odpuszczaj gazu bo wtedy tracisz równowagę wychamój moto za pomocą przedniego hamulca to jest sprawdzone i działa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak napisał Pawel od 24 lat bedziesz mógł latac 600(takie mnie słuchy doszły), ale jak jest tam napisane że od 18 to nie wypada sie kłócić. Ja teraz nie mam kasy bo tez miałem chęci, przyjdzie "24" to się zrobiw w pakiecie "D" i "A" :super:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ósemkę to "bez tykania gazu" się robi ... "honda CBF egzaminacyjna"* którą się ćwiczy to gaźnikowa bestia i bez gazu idzie w świetnym tempie , ot takim akurat do ósemki . Wszelkie ruchy manetką powodują nurkowanie , szarpanie ...po kij się stresować ? Gazu nie tykasz się toczy , czasu nie liczą :wink:

 

*ma ją każdy ośrodek szkolenia, bo na takiej będzie się zdawać w WODRze :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz w UK jest inaczej tak mnie koleś uczył i hamowałem przednim i bez problemu 8 poszła wiadomo jak ktoś np wcześniej nigdy nie jeżdził na motorze to lepiej bez gazu a w mocniejszym silniku tak nie zrobisz ale ja po drogach motorem nie jeżdzę :) i 8 nie robię ale wiadomo na egzaminie tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na egzaminie pry robieniu 8 nie mozna tykac nawet manetki

Eee, chyba u Was :hyhy:

Ja teraz w lipcu zdawałem i przy moich 120kg na 250cc musiałem kilka razy manetką się posilić bo plac jakiś taki krzywy był no i motór nierozgrzany.

Egzaminator powiedział, ze "wszystko" jest dozwolone byleby tylko nie robić gwałtownych ruchów (hamowanie/przyspieszanie) :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem... Od lutego 2012 roku wchodzą w życie nowe testy teoretyczne- z 500pytań jawnych będzie ok 3000 niejawnych :) A na następny rok, prawko od 25roku życia.

Tak więc zapisuję się teraz, egzamin teoretyczny zdam przed nowym rokiem, a jazda na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...