Skocz do zawartości

Focal A1 na Tempo 6...


wcrew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako początkujący w CA prosze o poradę, posiadam Focal A1 165, Wzmak PL PBTwo oraz Pioneer'a p77mp, drzwi wygłuszone itd i pytanie jakie głośniki to tego zestawu? Oczywiście w rozsądnych pieniądzach max 1k.

 

Czy jest sens zmieniać głośniki przy tym wzmacniaczu? Jak mają się moje Focale do innych głośników w podobnych lub trochę wyższych cenach (jakoś mało tu się pisze o A1). Widzę że wszyscy polecają Tempo 6 i jestem skłonny się na nie skusić jednak chciałbym poznać Wasze opinie.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcrew, ten temat wygląda na coś w stylu: "mam wolne 1k zł i chcę go wydać w CA, pomóżcie".

Nigdy nie słyszałem tego zestawu Focala, więc może wiele nie pomogę, ale uważam że powinieneś zacząć od napisania czego słuchasz i najważniejsze co Ci się nie podoba w Twoim systemie lub czego Ci w nim brakuje. Myślę, że możesz śmiało pokusić się o porównania typu: "Siedziałem u tego i tego, miał zamontowane to i to, i podobało mi się to i to..." .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcrew, ten temat wygląda na coś w stylu: "mam wolne 1k zł i chcę go wydać w CA, pomóżcie".

Nigdy nie słyszałem tego zestawu Focala, więc może wiele nie pomogę, ale uważam że powinieneś zacząć od napisania czego słuchasz i najważniejsze co Ci się nie podoba w Twoim systemie lub czego Ci w nim brakuje. Myślę, że możesz śmiało pokusić się o porównania typu: "Siedziałem u tego i tego, miał zamontowane to i to, i podobało mi się to i to..." .

 

Właśnie problem w tym że nie słuchałem u innych :) mogę tylko porównać z tym co miałem wcześniej(DSK, Dark Blue pod radiem p40mp). Oczywiście teraz jest bajka z tym co było ale sami wiecie jak to jest z dźwiękiem. Dodam jeszcze, że nie planuje suba bo nie mam miejsca ;).

 

Muzyki słucham bardzo różnej w zależności od nastroju, od HH, elektroniki (nie techno) po rocka czy typowo ciężkie granie jak Sepultura, Slayer czy nowojorski HardCore, więc spektrum jest dosyć szerokie.

 

W moim zestawie nie podobają mi się wysokie tony (Black Album Metallica, bardzo uwypuklona góra i lekko się zlewa) ale już płyta zespołu Travis "Invisible Band" gdzie jest więcej instrumentów ale nie "nakładają sie na siebie" brzmi prawie idealnie. Średnica też w zależności od płyty czasami jest poprawna a czasami mi się nie podoba.

 

Inaczej ujmę moja prośbę, co można by zmienić aby stopniowo, niewielkim kosztem poprawić szerokość sceny :) aby sam system był bardziej uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajedz na jakis zlot Łódzki to podumamy, 1k zl to calkiem przyjemna kwota do zabawy :)

 

gazownik. Ma teraz nowy system w podobnym budżecie (chyba do 1100 zł)

 

no ja nie wiem czy ten jego system to 1100zl skoro same woofery 700 (w uzywce) z tego co kojarze a i tweeter nie lepszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinien wyglądać Twój pierwszy post w tym temacie.

Bardzo uniwersalnym i często polecanym tweeterem jest Morel MT-23. Myślę, że warto posłuchać może kilku samochodów (jest ich trochę) z tym tweeterem i ocenić, czy to się podoba. Kolejnym ciekawym klockiem jest woofer od MP, czyli model 5.16 . Cena tych dwóch klocków (piszę o nowych) odrobinkę przewyższa budżet, ale jeszcze trzeba pomyśleć o podzieleniu pasma. Masz piękne radio, pewnie gra też nieźle jak na budżet, ale zwrotki nie ma, żeby pociąć, więc trzeba wziąć jeszcze pod uwagę zwrotnicę.

W podobnym budżecie można szukać już gotowego zestawu Morel Dotech Ovation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Gazownik ma chyba Dego SP-650 albo woofery SP650 i tweeter Upgrade, już nie pamiętam :P W każdym bądź razie Dego SP-650 są poniżej tysiaka: DEGO SP-650 Ale jak zawsze polecam odsłuch przed zakupem. Gdzieś czytałem o fajnym połączeniu R6A i MT23, 2 way
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam w 5.16 cugu nie brakuje.

 

kwestia gustu oczywiscie, ja lubie jak woofery w stylu wasylwkowym otwieraja drzwi wykopem, inni lubia slyszec akcentowanie tylko, nie kazdemu sie dogodzi :)

 

Gazownik ma chyba Dego SP-650 albo woofery SP650 i tweeter Upgrade, już nie pamiętam W każdym bądż razie Dego SP-650 są poniżej tysiaka:

 

No to sam woofer w detalu niech kosztuje te 600 nawet to jeszcze cena dego upgrade od 700 wiec i tak powyzej tysiaca grubo wychodzi :) a kolega aktywki w radiu nie ma w dodatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Wasylwka kiki raczej kosztują tyle co ten budżet.

 

Prawie :P

 

Ale mozna niemalze rownie ciekawy efekt wykopu osiagnac w okolicach 1k zl, AudioDevelopment W600 + ProX'y (na przyklad, albo jakis morel, tez by mogl ciekawie brzmiec z tymi wooferami) :) tylko do tego trzeba konkret zasilanie no i aktywke albo kogos kto sie podejmie zrobienia zwrotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ale zaczynacie pisać jakimś średnio zrozumiałym dla mnie językiem :) Ja prawie zielony jestem ;) Dośc długo miałem styczność z przenośnym MD i słuchawkami Westone um2, więc opinie nt dzwięku w furze mam lekko skrzywioną :) Jednak CA to inna półka cenowa i trzeba się z tym liczyć powoli dochodząc do tego czego się oczekuje. Jest kryzys i trzeba oszczędzać. Myślałem aby z lokaty wyciągnąć na Ovationy (żona mogłaby być niezadowolona ale sama dostrzega zalety czystego dźwięku nie tylko w samochodzie), sporo dobrego o nich słyszałem no i praktycznie komplet p&p co jest ważne, bo sam lubię grzebać przy takich sprawach.

 

Wracając do muzy, AC/DC nie zagości u mnie :) Częściej Depeche Mode czy Front 242 czyli muza dość szczegółowa a na Focalach nie brzmi to najlepiej. Myślę że niedługo pojawię się na spotkaniu w Łodzi i wrócę jeszcze bardziej wkurzony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym że nie słuchałem u innych

Przyjedź na łódzkiego spota, myślę że znajdziesz to czego szukasz, przynajmniej w jakiejś części :)

 

Myślę że niedługo pojawię się na spotkaniu w Łodzi i wrócę jeszcze bardziej wkurzony :)

Może się tak zdarzyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ale zaczynacie pisać jakimś średnio zrozumiałym dla mnie językiem :) Ja prawie zielony jestem ;) Dośc długo miałem styczność z przenośnym MD i słuchawkami Westone um2, więc opinie nt dzwięku w furze mam lekko skrzywioną :) Jednak CA to inna półka cenowa i trzeba się z tym liczyć powoli dochodząc do tego czego się oczekuje. Jest kryzys i trzeba oszczędzać. Myślałem aby z lokaty wyciągnąć na Ovationy (żona mogłaby być niezadowolona ale sama dostrzega zalety czystego dźwięku nie tylko w samochodzie), sporo dobrego o nich słyszałem no i praktycznie komplet p&p co jest ważne, bo sam lubię grzebać przy takich sprawach.

 

Wracając do muzy, AC/DC nie zagości u mnie :) Częściej Depeche Mode czy Front 242 czyli muza dość szczegółowa a na Focalach nie brzmi to najlepiej. Myślę że niedługo pojawię się na spotkaniu w Łodzi i wrócę jeszcze bardziej wkurzony :)

a co dzieje ci sie z tymi focalami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię :) nieco się zmieniło, autko, zestaw i wzmak, jednak preferencje jak i jednostka (p77mp) bez zmian.
Pacjent to Astra H po podstawowych przygotowaniach (drzwi w matach stp silver plus gms-02, kable w drzwiach itp), zestaw to Focal ps165 plus stara alpina 3542... (raczej do zmiany) czyli jak w poprzednim zestawie, nic szczególnego.

Pytanie jest raczej skierowane do tych którzy mają porównanie oplowego radia cdc40 opera z radiem podobnym do mojego pioneera. Czy rzeczywiście jest ono takie dobre jak gdzieniegdzie piszą? Zdaję sobie sprawę, że są to opinie subiektywne, szczególnie po przesiadce z cd30 i podobnych shitów dlatego nie do końca im ufam... stąd proszę o Wasze zdanie :)
Osobiście zostawiłbym pioneera, dokupił moduł sterowania radiem i kompem ale mam żonę... która dba o estetykę również w aucie...  i mimo że kolorystycznie jest niemal idealnie to jednak jej nie pasuje, szczególnie wyjmowanie panelu i chowanie go do torebki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...