Skocz do zawartości

Kolejny projekt, dobieranie klocków


deejeys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie... :)

 

 

Ostatnio jakiś czas temu z pomocą forum zbudowałem skrzynię 2 x magnat x-press 10 i zasiliłem to hifonics txi-3400.

 

Pacjent to E46coupe. Chcę teraz zbudować coś opartego na jednym głośniku 12cali (chyba najlepiej by było... ) co również zatrzęsie autem jak będzie trzeba ale będzie grać po prostu ładnie. Magnaty mi się podobają, ale przy szybkiej nucie nie ogarniają wg mnie... Hip hop/rap to ich życie. Tzn jest to zapewne spowodowane rodzajem zabudowy, no ale ja nie lubie za długo mieć jednego sprzętu chcę spróbować czegoś innego :)

 

 

Budżet na głośnik i wzmak jest dosyć ruchomy , bo jak warto np. dołożyć do fajnego piecyka to nie było by to jakimś strasznym problemem. Sprzętu nie katuje, to nie mam się co martwić :P

 

 

Np. esx v1502 + Hifonics Titan 12 ?

 

A może LANZAR MAX 12 ? Warte to zainteresowania?

 

Co sądzicie o wzmacniaczu Stealth Amp 2 .8 ?

 

GROUND ZERO GZRW 30SPL + jakiś fajny piecyk?

 

 

Aku mam solidne, ma miesiąc 90ah 800A czy jakoś tak :P No ale i tak wypadało by chociaz 1F kondensator ?

 

 

 

Obudowa to zapewne będzie custom, jakiś patent muszę zrobić żeby jak najwięcej przebić się do wnętrza autka, a z tym cieżko...

 

No panowie, nikt nic nie napisze? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehepack no ok :) To była czysta ciekawość, domyślam się, że za tą kase szału nie będzie... ;) Ten wzmak nowy kosztuje podobno 60euro?! Aż mi się nie chce wierzyć, że może mieć tyle rms... :zakrecony:

 

 

GROUND ZERO GZRW 30SPL ten glosnik mi wpadl w oko, ale czy to nie przesada do daily car ?

 

 

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=94261 to moja padlina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko masz zapewne seryjny przód i ten sub zagłuszy resztę.

 

Nie prawda ;) Mam z przodu głośniki focala ale zamocowane trochę w średni sposóbb (do tapicerki) no ale zabrakło mi umiejętności. Wygłuszeń też na chwilę obecną nie ma, ale tu też wstrzymałem się ze względu na wagę drzwi... I tak mam zamiar zimą zmienić cały przód ale taki mocniejszy :cwaniak:

 

 

Konkretna ta BM-kA

 

Dzięki :)

GZRW 30 spl w 55 litrów na 45 Hz - bass reflex oczywiście a zasilanie to jakieś 1 kW.

 

Tylko tak szukałem na forum to parę osób, stałych bywalców mówią, że to 1000rms to trochę "przesadzone" i głośniki lubią śmierdzieć :zdziwko: A ja potrzebuje sprzęt który będzie mi grał na codzień, a nie na zawody... :zawstydzony:

 

Jak na 12" w br . ode mnie Re-audio lub PB3xl jeśli ma robić w miarę jakościową zadymę.

 

 

 

Który re-audio ? PB dosyć drogi :) A ten Hifonics Titan 12 ? Jeszcze na forum ktoś ostatnio wrzucił pionka i sonica w miarę dobrej cenie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda ;) Mam z przodu głośniki focala ale zamocowane trochę w średni sposóbb (do tapicerki) no ale zabrakło mi umiejętności. Wygłuszeń też na chwilę obecną nie ma, ale tu też wstrzymałem się ze względu na wagę drzwi... I tak mam zamiar zimą zmienić cały przód ale taki mocniejszy

Czyli można powiedzieć że seria :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stop, stop, stop.

 

 

Wsiadłem do auta wczoraj i stwierdziłem, że kupując taką dużą i mocną 12stkę pogorszę sprawę. Ten bagażnik jest szczelny i im więcej w niego wcisnę tym będzie gorzej.

 

Wpadłem na pomysł - zrobię skrzynię - jeden głośnik 10 lub 12 cali, obudowa zamknięta z wylotem w podłokietniku tylnym. Skrzynia oddzielona dodatkową scianką jeszcze od bagażnika, półkę rozbiorę i wygłuszę bo zapewne ją jeszcze bardziej zaatakuje dzwięk.

 

Kwestia czy zrobić to tak, że :

 

http://img850.imageshack.us/img850/1241/beztytuurfg.png

 

Przy drugiej opcji istnieje możliwość zabudowy BR z wylotem do góry - w miejscach po głośnikach.

 

 

W co lepiej iść? Jakie przetworniki ? Czym zasilone? A może nie warto zmieniać głośników i wzmaka, jedynie zabudowę?

 

 

Radio to ori navi bmw, które szału nie robi. Wzmak podłączony przez konwenter, też szału nie robi. Radia nie zmienie, co najwyżej może pokuszę się o wyjścia przedwzmacniacza z ori radia... Zapewne jakiś procesor by tu pomógł, ale to są już spore sumy.

 

 

Brakuje mi średnich tonów, dlatego chcę trochę powalczyć z bagażnikiem, żeby się lepiej spisywał następnie zimą mocny przód , dobrze zasilony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi średnich tonów, dlatego chcę trochę powalczyć z bagażnikiem,

 

Nie kumam... w bagazniku szukasz srednich tonow ?

 

 

Wpadłem na pomysł - zrobię skrzynię - jeden głośnik 10 lub 12 cali, obudowa zamknięta z wylotem w podłokietniku tylnym. Skrzynia oddzielona dodatkową scianką jeszcze od bagażnika, półkę rozbiorę i wygłuszę bo zapewne ją jeszcze bardziej zaatakuje dzwięk.

 

Na forum jest tak zrobiona chyb wlasnie e46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że re audio se 10 skierowane w kierunku podłokietnika rozwiąże Twój problem basu.

No i oczywiście jeszcze przodek trzeba zrobić, bez porządnego wygłuszenia to tak jakbyś miał jeździć swoją betą na 15calowych stalówkach :P

Chyba, że troche ciśnienia i sopranu wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien jak jest w coupe, ale u siebie w sedanie nie narzekam na przenikanie basu z bagażnika.. Wyjąłem tylko fabryczne głośniki z półki, więc są dwa niemałe otwory, chociaż nie wiem jaką to zrobiło różnicę, bo głośniki wyjąłem odrazu.

 

 

Co do radia to :krzeslem:

Spróbuj podpiąć jakieś rozsądne radio na próbe, a zobaczysz, że ono wszystko psuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim e46 też myślałem podobnie żeby wsadzić glosnik w wylot podlokietnika ale jak się pobawilem ustawieniami skrzynki to dużo lepiej było czuć basik jak odsunalem ją jak najdalej od tego wylotu. Myślałem żeby zrobić zabudowę w lewym rogu tam gdzie jest montowany seryjny wzmacniacz, jest tam sporo miejsca i nie zajmowałaby to wtedy za dużo bagażnika. Tylko że ją miałem sedana gdzie miałem dzielony bagażnik blacha plus 2cm gumy wygluszajacej w coupe może być inaczej ale myślę że warto sprawdzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że re audio se 10 skierowane w kierunku podłokietnika rozwiąże Twój problem basu.

 

No wlasnie taka mam nadzieje, bo jest cos poza re audio rozsądnego do wyboru? Czym to zasilić? 1 czy 2 szt ? Widzieliscie ten "projekt" który dałem pare postów wyżej ? co wy na to ?

 

 

Nie jest aż tak wymagający, audiofil ze mnie żaden, chcę tylko mieć dobrze grające CA :) Żeby wszystkie tony były jednakowo odtwarzane, bez jakiś braków w paśmie...

 

 

Obecne 2 x 10cali robi naprawdę fajne zamieszanie - jak by to było kombi z przelotem do kabiny to nawet bym nie myślał o wymianie ! Bo jak otworze bagażnik ,to subiki grają rewelacyjnie. A przy zamkniętym, jak dam trochę głośniej to te pompki tworzą takie ciśnienie że z wlotów po starych głośnikach w półce robi się bass reflex i buczy to wszystko... Przy otwartym tego w ogóle nie ma!

 

 

Spróbuj podpiąć jakieś rozsądne radio na próbe, a zobaczysz, że ono wszystko psuje ;)

 

Miałem wcześniej e39 i wiem jaka jest różnica ori radio a coś lepszego. Tylko te ramki redukcyjne i inne podświetlenie psują efekt... :( Jedynie zabudowa 2din by przeszła z tych rozwiązań z nie ori radiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

ja kiedys w swojej E46 miałem suba Focala K33 400RMS w closed ok 30 l skierowany do otworu w tylnej kanapie,po wielu testach to było jedyne rozsądnie grające wyjście.Miałem Suba napędzanego Glowe'm,wiem to nie było wiele ale bagaznik grał rewelacyjnie,czysty potęzny bas,miałem porzadnie zrobiony przód dynamatem ale niestety zestaw odseperowany nie za dobrej jakosci i ogólne wrazenie było takie sobie..

 

Taka rada,kup dobrego suba 12" zrób go w closed i dobrze zrobiony przód,bedziesz zadowolony.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...