Skocz do zawartości

Szukam ciekawych płyt


inimix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam ciekawych płyt. Wiem, że to bardzo szerokie określenie, ale mimo wszystko spróbuję :) Może napiszę Wam co lubię, może komuś będzie się chciało polecić jakieś dobre wg niego płyty, z fajnymi wokalami, sceną....

 

Tracy Chapman

Roxette

The Cranberries

Dire Straits

Timbaland

ACDC

Jopkowa

ZZ Top

Scorpions

Guns'n Roses

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z Airbourne, co prawda do AC/DC jeszcze mu brakuje trochę ale... skoro pasuje Ci australijskie brzmienie poszukaj jeszcze płyt Midnight Oil, Inxs, Icehouse, Men at Work - to ci bardziej znani. Jak Jopkowej słuchasz, to i może Dead Can Dance się nada, też z Australii :)

Zostaje jeszcze mnóstwo starego rocka z lat 80-tych ale to już bardzo różne granie i ciężko się przez to wszystko przekopać, bo mnogość wykonawców ogromna i muzyka całkiem różna, a niby wszystko jako rock firmowane.

Ja ostatnio często zarzucam Riverside, klimat i gatunek ciężko jednoznacznie określić ale dobre jest... bo polskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.alllossless.com/

Tutaj na pewno znajdziesz coś dla siebie.

 

Od siebie polecam Greatest Hits Guns N' Roses, wszystkie najlepsze kawałki w jednym miejscu.

Thriller (ten pierwszy) Jacksona też nie jest zły.

 

Co do fajnego głosu - Chris Rea "Road to hell", tylko cała piosenka (składa się z dwóch części po 4,5 minuty chyba każda, genialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak na szybko coś ode mnie :zawstydzony:

 

U2: The Best of 1980-1990

Creed: Weathered

Queen: Greatest Hits

Phil Collins: Greatest Hits

Sweet Noise: Czas ludzi cienia

Lenny Kravitz: Greatest Hits

System Of A Down: Toxicity

Linkin Park: Hybrid Theory LP, Meteora

Tool: Lateralus, 10.000 Days

Godsmack: Awake, Faceless

Rammstein: Sehnsucht, Mutter

Iron Maiden: Fear of the Dark, Brave New World

Disturbed: Ten Thousand Fists, Indestructible

KoЯn: KoЯn, Life Is Peachy, Issues

Rage Against The Machine: Rage Against The Machine, The Battle of Los Angeles

Metallica: Ride the Lightning, Master of Puppets, S&M

Red Hot Chili Peppers: Blood Sugar Sex Magik, Californication, By the Way

Led Zeppelin: Led Zeppelin (I), Led Zeppelin II, Led Zeppelin IV, Physical Graffiti

 

PS. a jeżeli jesteś fanem pie**olnięcia basem w aucie, to polecam jeszcze:

Massive Attack: Best Of 2CD

The Prodigy: The Fat of the Land, Always Outnumbered;Never Outgunned, Invaders Must Die

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o dobrą klimatyczną gitarrre

Marcus Miller

swietny mastering praktycznie na kazdej z jego płyt

Jak najbardziej popieram. Szczególnie polecam "Silver Rain".

 

Ostatnio dużo słucham też St. Germain, ciekawa muzyka jeśli ktoś lubi nowocześniejsze podejście do Jazzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżem, szczególnie, Akustycznie, Akustycznie - suplement i w sumie już bez Ryśka, jednak z wielką klasą: List do R.

Anna Maria Jopek - bardzo dobre płyty,

MTV Unplugged: The Corrs (szok, jak gra ta płytka), Wilki, Nirvana, Kayah, Bon Jovi,

Martyna Jakubowicz: szczególnie tu polecam płytkę "Tylko Dylan"

Phil Collins - Hits

Perfect - z wtorku na środę

 

To z tych do posłuchania na co dzień. Jest też wiele płyt testowych, różnych producentów, które miały pokazywać ich produkty. Polecam zainteresować się krążkami: Focal, Proa, Usher, Naim, B&W, Denon, JVC i wieloma innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam :

 

Anouk - Hotel New York, ale inne płytyki też ok,

Journey - Revelation,

Pink Floyd - koncert Pulse,

TSA - koncert akustycznie z Trójki

RazDwaTrzy - w zasadzie każdy krążek, bardzo fajnie brzmią na płytkach LIVE,

 

jeżeli chodzi o fajne damskie soulowe wokale

 

India Arie

Lizz Wright

Aga Zaryan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam mało ulubionych utworów ale ciężko posłuchać ładnie wszystkich wybieram te najlepsze kolekcje, wkładam krążek i.... :

*25lat list przebojów programu trzeciego - wybitna kolekcja 25 płyt, niesamowita jakość brzmienia, wg mnie bardzo dobra realizacja do słuchania nie na zawody, można słuchać i słuchać, bardzo dużo powietrza w utworach jest

*80 przebojów na 80lecie polskiego radia - nie tak dobra realizacja ale bardzo fajne starsze PL kawałki

*ACDC - chyba nie trzeba przedstawiac

*Acid Drinkers - stosunkowo młody zespół, hardcory wg mnie, ludzie którzy biorą muzykę na mniej poważnie chyba i grają dość smiesznie, takie wariaty, szczególnie polecam fishdick 1 i 2

*Corrinne May - Chińska Celine Dion w lepszym wydaniu wg mnie, nie dość że spiewa to gra na fortepianinie :D:P Nie nagrała tyle co Celina i chwała za to bo płytki mają sens i nie odgrzewają kotletów z poprzedniej...

*Depeche Mode - nie trzeba mówić co to, jezeli ktoś lubi elektronike w ich wydaniu

*Five Finger Death Punch - granie typowo USA, hamerykańskie brzmienie, wg mnie bardzo ok, może trochę za głośno czasem pape drą

*Hotel Costes - coś do poplumkania, muzyka nagrana z hotelu w którym leci niby, detale raczej słabe ale można wpaść w lekki trans hotelowy :P

*Infected Mushroom - ciężko mi coś powiedzieć bo dziwnie się tego słucha i jako gatunek mogłbym okresilc dNb elektronike i jakies rockowe wejscia czasem

*Pendulum - nie muszę przedstawiać chyba, bo jak sieka to oni :D

*Lisa Stansfield - Super miły głos, piosenki pozbawione agresji, miłe rytmy, inne niż te odgrzewane kotlety codziennie w radiu

*Michael Buble - wg mnie jeden z najlepiej brzmiących męskich wokali, nie jedną babę zawstydzi :)

*Natalia Lesz - w jej piosenkach dla mnie coś jest, taka nutka radości, płyta fajnie zrealizowana wg mnie, bas jest tam gdzie powinien, wokal nie jest za głośny a wszystko uzupełniają wysokie

*Nelly Furtado - głównie płyty w jej języku a nie te po ang z tymi murzynami innymi pokrakami stękającymi

*Roxette - nie musze mówić co to...

*Scorpions - j.w.

Do tego wszystkiego dorzucę PL reggae, Dubska, Mesajah itd. Często lubie posłuchać tego z moją dziewczyną, to ona mnie zaraża tą muzyką, szkoda tylko że jakoś nie jest konkretniejsza :) Bob Marley odpada całkowicie, większość jego płyt to dudniące burczenia artysty, typowy klimat tej muzyki, ja tego nie lubie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Acid Drinkers - stosunkowo młody zespół, hardcory wg mnie, ludzie którzy biorą muzykę na mniej poważnie chyba i grają dość smiesznie, takie wariaty, szczególnie polecam fishdick 1 i 2

No to pojechałeś :) . Młodzi to oni na bank nie są , muza momentami baardzo poważna. I nie wariaty ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to oni wariaty są :) To co pokazują na koncercie to masakra :) Ostatnio kolega koncert ich nagłaśniał to Perkusista bębenek rozwalił :) No to jak nie wariaty :D Ale jak najbardziej fajnie grają :) Bardzo mi się podobają :D

 

P.S. Chłopaki a ma ktoś track liste do płytki focala z 2010 roku?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Track lista :)

A tu ostatnia płyta:

Focal No. 8

 

Utwory:

 

1 Au Fur Et A Mesure - Liane Foly 3:56

2 The Ice Hotel - Stacey Kent 5:29

3 Dignificada - Lila Downs 3:47

4 Sista - Rachelle Ferrell 3:58

5 Onde Sensuelle - M 3:07

6 State Of Mind - Raul Midon 3:26

7 Mean Streak - Charlie Hunter & Leon Parker 4:54

8 Arkhangelsk - Erik Truffaz 3:40

9 Happiness Is Easy 12 Mix - Talk Talk 7:04

10 Tu M'Oublieras - Larusso 3:42

11 Love Is Gone - David Guetta, Joachim Garraud & Chris Willis 3:24

12 Les Contes D'Hoffmann Act II Chanson - Monte Carlo ... 5:23

13 Prince Igor Polovstian Dances No. 4 - State Academic ... 2:10

14 Cozy Powell Drum Solo - Michael Schenker Group 17:06

15 Smoke On The Water - Deep Purple 5:40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...