Skocz do zawartości

tweetery pod wzmacniacz


duber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mysle nad zamiarem podpiecia tweeterow pod wzmacniacz aby bardziej go zlagodzic czy "kontrolowac"

Poczytalem kilka wątków ale i tak nie kapuje.

Mam pytanie jak podłaczyc aby ich nie spalic dając nawet "słaby"wzmacniacz.Myslalem o sonym ,nie pamietam modelu.Mam zapisane ale w pracy

Zestaw na przodzie mam A3 kablami do zwrotnic i dalej wiadomo,tylko mam po dwie zwrotnice na kanał co juz daje 2 ohmy a nie chcialbym męczyc wzmaka na 1 ohm.

jak wpiąc wzmacniacz na tweetery,czy same tweetery od razu pod wzmaka czy dając dlawiki z rezystorow...jak to ugryżć.czytalem o zastosowaniu cięć w radiu ale...czarna magia czy wiecej czytam.

moze lepiej włączyc zwrotnice w radiu i dac tweetery pod same radio a reszta z wzmacniacza

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ja nie odpowiem bo sa tu od tego doswiadczeniu userzy - tylko usystematyzuje twoje zapytanie:

1. Czym ciac - <radio, kundziory, zwrotnica aktywna, wzmak z filtramu> - kazda opcja ma swoje za i przeciw:)

2. Na ile je ciac uwzgledniajac mozliwosci tweetera oraz reszte zestawu no i jakim "zboczem"

3. Czym napedzic... po mojemu popularne soniaki bede lekkim mezaliansem przy reszcie komponentow i samym tweeterze - na pewno posypia sie propozycje produktow ze stajni genesisa audisona sinfoni itd....

 

Temat interesujacy chetnie sam podpatrze propozycje:) Ja na przyklad jakos w chwili obecej sklaniam sie ku malej czterokanalowce - pozostale dwa wolne kanaly jesc nie wołaja a jak odbije przydac sie moga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm moja wiedza to inna profesja,zbocza ciecia itp to jak ogladanie programu na discowery.juz mialem przerabiane zwrotnice aby zlagodzic gore i jest podobno baaardzo lagodna ale nie dla mnie.kazdy mowi ze gore mam ok moze i tak ale dla mnie jeszcze nie.ostatnio mialem chwile czasu i dalem rezystory na minus 6db ale mam odczucie ze stracilem na jej "jakosci",w weekend dam na -3 db rezystory i poslucham...ale mysle nad wzmakiem mega lagodnym pod tweetery lub pod radio je.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...