Skocz do zawartości

Zakup Audison-a lrx 1.400 czyżby wałek?


piotrekzx6r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zakupiłem na aukcji allegro wzmacniacz jak w tytule. W opisie było napisane, że służył w aucie kuzyna jeszcze do niedzieli. Sprzedawca też zapewnia, że jest sprawny. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że przypadkiem znalazłem wcześniejszą aukcję ( zakończoną w niedzielę) z tym samym wzmacniaczem i sprzedającym w którym właściciel pisał, że nie ma możliwości sprawdzenia, to wzmacniacz kolegi, od lutego leży w szafie, wczesniej był sprawny, nie przyjmuje negatywów, zwrotów, itp, itd. Napisałem do gościa i zobaczymy co odpiszę. Wpłaty jeszcze nie robiłem. Gość ma wszystkie komentarze pozytywne. Co tym myślicie koledzy? Według mnie troche to podejrzane :zdegustowany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia tego pieca wyglada troche inaczej, patrzac na zakonczone aukcje allegro...

 

najpierw sprzedajacy zakupil go na tej aukcji http://allegro.pl/wzmacniacz-audison-lrx-1-400-sprawdz-i1761554176.html za 416zl (albo podbijal cene kuzynowi)

 

nastepnie wystawial 4 aukcje z lrx'em 1.400 z czego 3 zakonczyly sie sprzedaza...

 

wszystko widac tutaj (link do wyszukiwarki) http://allegro.pl/listing.php/search?buy=0&category=0&closed=1&prepareTime=0&search_type=1&order=td&price_from=&price_to=&string=1.400&view=gtext&change_view=1&params_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt ze po zdjeciach widac jakby mial takie dwa wzmacniacze... jeden ma naklejke a drugi widoczne przetarcia na obudowie

 

ale akurat ten ktory Ty kupiles to ten z naklejka, a on go kupil kilka dni wczesniej wlasnie za te 416zl ;) no ale nie wykluczone ze kupil go od kuzyna ;)

 

ogolnie rzecz biorac to ciezko okreslic w jakim stanie moze byc ten piec, zawsze warto poszperac przed zakupem :krzeslem:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda wg mnie tak: To są faktycznie 2 różne wzmacniacze(widac na zdjęciach). Pierwszy (podobno kolegi) pewnie się uszkodził, a sprzedający wiedział jak on grał przed uszkodzeniem i kupił drugi taki (sprawny) na prośbę kolegi, kuzyna lub kogoś tam jeszcze albo kupił go aby na nim zarobić. Poprzednia aukcja ze sprzedażą tego sprawnego co zakupiłem zakończyła się sprzedażą ale kupujący się wycofał co widać po komentarzach. Być może jest wszystko ok. Kurde sam już nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe przed zakupem wątpliwości nie miałem :zawstydzony: Gość ma grubo ponad 400 pozytywnych komentarzy. Przeanalizowałem to dzisiaj na spokojnie i kupił go po to aby zarobić (z tym kuzynem to ściema bo tak lepiej brzmi niż kupiłem go aby zarobić). Wystawił go na aukcję i kupujący nie miał kasy aby zapłacić i się wycofał i dlatego druga aukcja. Teraz jestem pewien, że jest wszystko ok, ale poproszę o przesyłkę pobraniową. Dam znać jak to się rozwiąże. Chłopaki dzięki za pomoc. :zdrowko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj wzmacniacz doszedł. Podłączyłem i gra tylko, że tak jak przypuszczałem coś chyba z nim nie wporządku bo przy większym basie włącza się w nim coś w rodzaju protect. Zasilanie wykluczam bo maksymalnie przy rozłączeniu napięcie spada z 13,8v do 13,5 więc tragedii nie ma. Głośnik mam spięty w 1ohm. Wzmacniacz nie grzeje się aż tak bardzo więc jeszcze nie powinno działać zabezpieczenie. Nie rozłącza się przy gainie skręconym prawie na minimum tylko, że wtedy suba wogóle nie słychać. Rodek mający 600w w mostku grał duzo mocniej, ten mający ok 800w gra jak jakby miał 200w. Jutro spróbuje jeszcze pokombinować jak nie pomoże dzwonię do sprzedawcy bo podobno był 100% sprawny :zdegustowany: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...