Skocz do zawartości

wzmak/i pod tweeter i średniaka


Bzyku123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

poszukuje coś do napędzenia aktywnie mojego zestawu, teraz wszystko pędzone z jednego wzmaka przez zwrotki pasywne, ale to nie to czego bym chciał

dlatego chciał bym coś co jakoś 'po ludzku' ogarnie mój system

 

szukam czegoś jakościowego w przystępnej cenie :)

może to być jeden 4 kanałowy wzmak albo dwa 2 kanałowe, bez różnicy dla mnie

na ten cel mogę przeznaczyć zaledwie 500zł

 

aha, głośniki to: sredniaki: tang band, a wysokie to wstęgi philipsa z home audio, więc 6ohm

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakąś zwrotkę aktywną czy czym to będziesz dzielił ??

 

bo chyba lepiej dać podział pasywny między nimi lpf dla średniaka i hpf dla tweetera, i pędzić je jednym wzmakiem, wtedy ładniej się razem zgrywają, a przynajmniej u mnie tak zauważyłem.

 

 

genesis sa30 za 450zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że dobrze zrealizowana pasywka da więcej radości niż aktywka ale jak wolisz. Ja gienka nie słuchałem, poczekaj jeszcze trochę udostępnie Ci xtanta na zlocie i posłuchasz czy Ci odpowiada :) Jeżeli będzie CI odpowiadać to na eBay często są wersje o mniejszych mocach np 4x50W albo jeszcze słabsze idealne na wysokie i sredniaki. Xtant to taki wariat, daje życie w muzykę, nie jest ciepłą kluchą potrafi pokazać swoje JA. Ale nie ostrzy i nieprzerysowuje dźwięku. Ma bardzo bogate brzmienie (w sensie szczegółów itd).

Ja polecam z czystym sumieniem, słuchałem budżetowych kenwoodów serii PS na górze, sonego xm, fakt że gra to bardzo miło i fajnie ale nie tak bogato, to jednak inna klasa i niema co porównywac, a za lekko ponad 500 możesz z ebay wyłapać 4x50W xtanta i w nim zrobić cięcia za pomocą sipów lub jak wolisz zewnętrznego proca. Zaletą tego pieca jest też to że pokrętła GAIN są dla każdego kanału osobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ciekawa instalka nawet nie zauważyłem :) Więc zobaczymy co i jak będzie się dziać :) 17nastego :) Poprosić można kogoś by udostępnił jakiś piecyk, może Maniek wypożyczy pioneera swojego jakiegoś :) O ile będzie na zlocie :) Na pewno będzie na czym posłuchać. A Twoim radiem to się będę potrafił obsługiwać a i nawet już wiem że mi pożyczysz jak będę chciał odpalić swoją instalkę bo u mnie nie gra teraz :D

APROPOS XTANTów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo jest Audison lr604xr. Napedzam takim właśnie średnie (tez tang-bandy) i tweetery. Gra całkiem naturalnie i bez przebarwień. Uspokoi ostrą grę tweeterów lub radia a detali też nie brakuje. Jest czterokanałowy, mieści się w budżecie. Tylko trochę drogo się gość ceni, spróbuj coś utargować. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprobowal b40 dozbieraj doloz kup x2. Lub kup najpierw jeden, pozniej drugi, przy doborze odpowiednich elementów moze byc ciekawie. Kiedys za czasów PPiDCX1000.4 to byla masakra, na górze z HT25, bylem u Raadka i pytam sie czy xm-4045f to dobry wzmak za XXX . Dostalem odpowiedz ze tak i dodatkowo złagodzi mi góre, no allegro memory 5 siara i wszystko jasne ale nie mineły 2 dni pojawiła sie okazja Genesis SA50 II-series, znowu PW do Raadka czy warto i czy lepszy od tego SOny - odpowiedz byla jedna - BRAĆ....... po zapięciu Genesisa, sony juz lezał w domu i nigdy juz go nie podlaczylem i Bardzo długo jezdzilem w konfiguracji z Gienkiem na gorze za czasów jak posiadalem Nakamichi CD-400 - pieknie razem grały z obecnymi tweeterami - ale pojawil kenwood x911 za chwile Xtant603x no i wtedy Genesis wylecial, tak czy siak za cene od Emila B40 to bym sie nie zastanawial......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...