Skocz do zawartości

Mała usterka radia Alpine- pomoc.


PrzemlUu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj Alpine ma problemy z przyjmowaniem płyt, jak i w wyrzucaniem ich. Odtwarza bez problemu, lecz zeby ją włozyc, trzeba do konca wcisnac plyte, jesli nie poskutkuje to powtorzyc czynnosc kilka razy. Zdiagnozowałem, ze mechanizm umiejscowiony na początku wejscia dla plyt, nie podnosi się. Zebatki pracują, ale nie ma sily isc w gore. Ta częsc jest zupełnie luźna, nie wiem czy cos jest pekniete czy jakieś spręzynki popuściły.. Ktoś z Was grzebie w mechanizmach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niezrozumiale opisałeś problem, a przede wszystkim nie podałeś modelu radia. Jeśli radio ma problemy z wciąganiem/wysuwaniem płyt, najczęściej winny jest brudny wałek znajdujący się nad szczeliną płyty i od tego bym zaczął diagnozę. Jeśli jego czyszczenie nie pomoże to trzeba przejrzeć mechanikę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, przepraszam za brak pods. informacji ale pisalem temat w biegu. Alpine CDA-9812RB, czy Ty bawiłeś się w takich mechanizmach? Wolalbym to komuś podrzucić, bo ja mam pecha do tych rzeczy. Ktoś podjąłby się zadania? Moze przy okazji CDA-7878r moznaby zerknac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kwestia zebrania tego do kupy:) są tam blaszki i sprężynki, które muszą być na swoim miejscu:)

Zdejmij obudowę, wyjmij napęd, odkręć górną osłonę, zobacz co lata, zrób dobrą fotę mechanizmu, wrzuć na forum i wtedy podpowiemy co gdzie i jak, albo podeślemy fotę tego samego mechanizmu kompletnego i będziesz mógł sobie porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym się za to nie zabierać, juz raz probowałem bawić się w jakims starym radiu. Czy jest jakaś osoba, ktora podjęłaby się złożenia tej 9812RB oraz 7878r? Dodam, ze w 7878r mechanizm wciąga płytke normalnie lecz wyskakuje Error lub NO CD. Pamietam, ze kiedys mi załapał i odtwarzalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...