Skocz do zawartości

Alpine IVA-D106R


tony_tr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w Anglii, pracuję w firmie Alpine i mam możliwość, kupowania sprzętu praktycznie za połowę ceny. Zastanawiam się nad tym urządzeniem. Czy jakość odtwarzania filmów jest dobra? Warto kupic takowe urządzonko?

PS jeżeli ktoś jest zainteresowany jakimś sprzętem alpine prosze pisać na priva. Cena np za tego co mam w temacie to około 2000zł, ale nie odbiegajmy od tematu, bardzo proszę o wypowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego skoro pracujesz w firmie Alpine to po kiego wała pytasz nas? :) Sam powienieś wiedzieć czy to dobra jednostka czy nie :) Dziwnie to trochę wygląda...

Ale ok, to dobra jednostka, możesz sobie kupić :kwasny: Ale 2000zł to raczej nie połowa ceny http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tam jedynie jak hula, 105d i jakość filmu była taka sobie.

Wyobraź sobie, że nie jestem tam bóg wie jaką szychą i nie włączam sobie wszystkiego kiedy chce i jak mi sie podoba. Mam możliwość kupywania i nie wiele poza tym:)

I kolego, wpoiedz mi jeszcze widziałeś, to na żywo, próbowałeś?

 

[ Dodano: 2008-08-18, 20:38 ]

Kupiłem już sobie cde-9887r ale to mnie bardziej pociąga... Nie za bardzo rozumiem, jaka jest różnica w wyjściu 2v a 4v ? Zawsze można mieć w aucie i to i to;p Średnia półka, juz o lepszego w tej klasie ciężko... A wyświetlanie filmów jest w porzadku? Mógłby ktoś porównać do wyświetlacza w 105d? Bo tam nie było zafajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak na odtwarzacz samochodowy odtwarza nieźle. Cudów po matrycy wbudowanej się nie spodziewaj, ale nie jest najgorzej. Możnaby go porównać do Pionka AVH-P5000, obraz jest bardzo podobny. Filmy da się oglądać bez problemu. Jak chcesz super jakości do podłącz dodatkowy monitor o wysokiej rozdzielczości albo kup sobie Clariona MAX983 ;ub skoro masz zniżkę to 2-dinową stację Alpinki IVA-W505R :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tak jedziecie po chlopaku... przeciez dajmy na to w burdelu nie tylko ku... pracuja hehe bez jakichkolwiek zlych skojarzen ja tu daje po prostu przyklad, takie bezzsensowne jechanie po chlopaku tylko odstrasza ludzi od forum, wiem po sobie jak to jest hehehe :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracujesz w alpinie i kupiles cde? Co ty tam paczki wiążesz? Bez urazy..

 

No witam kolegę, wybacz, ale nie zrozumiałem co chciałes mi przekazać.

Masz cos do mojego tematu, cos Ci sie nie podoba? A ze swoimi kompleksami to do mamy, to tyle miałem Ci do powiedzenia.

 

 

Więc mówicie, że warto to kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tony koledze chodziło o to, że wybrałeś niższą półkę, bo wiadomo, że jeśli radio Alpine to modele CDA są o wiele lepsze od CDE :kwasny:

 

Co do tematu to jeśli masz spore zniżki to kup. Generalnie do 2000zł nie kupi się lepszej (nowej) jednostki multimedialnej. Jeśli Ci się nie spodoba to ją sprzedasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak na odtwarzacz samochodowy odtwarza nieźle. Cudów po matrycy wbudowanej się nie spodziewaj, ale nie jest najgorzej. Możnaby go porównać do Pionka AVH-P5000, obraz jest bardzo podobny. Filmy da się oglądać bez problemu. Jak chcesz super jakości do podłącz dodatkowy monitor o wysokiej rozdzielczości albo kup sobie Clariona MAX983 ;ub skoro masz zniżkę to 2-dinową stację Alpinki IVA-W505R :>

 

Piszesz to na podstawie doswiadczen i porownan czy tylko bo tak ci sie wydaje. Ja mam ta 105 i chcialem zmienic na cos wyzej ale co do jakosci dzwieku to bez procka nie ma rewelacji nawet w 2dinowej 505 mozesz mi uwierzyc. Dlatego najlepszym rozwiazaniem jest procek do takich zabawek. Pionka porownywalem na bierzaco razem z 106 w sklepie i gorzej wypadal pod wzgledem obrazu, bardziej zywe kolory miala 106 a dzwiek na podobnym poziomie. Co do kolegi od radi to pw juz poszlo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównań. Miałem okazję porównać 106-tkę z P5000 i jakość była podobna. Dla ścisłości to z tego co pamiętam 106-tka ma lepsze kąty widzenia niż Pionek. Poza tym do czego Ci ten procesor? Przecież procek służy do poprawy dźwięku, a nie wizji, a o to pytał autor topika. Nie twierdzę, że procek się nie przyda, a wręcz przeciwnie. Audiofil odczuje od razu różnicę z procekiem, ale autorowi, powtarzam, chodziło o jakość odtwarzania video.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak bym wybrał kenwooda :kwasny: Ale jak alpine.. Kolego a moze pokusisz sie o wersje z prockiem?Jak mówi papay jest spora roznica.. Jak pakuje klienta do auta i odpalam mojego kenwooda bez procka a potem odpalam procek to ludzikom szczękusie opadaja, bo wrazenie jest jak z kina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym do czego Ci ten procesor? Przecież procek służy do poprawy dźwięku, a nie wizji, a o to pytał autor topika. Nie twierdzę, że procek się nie przyda, a wręcz przeciwnie. Audiofil odczuje od razu różnicę z procekiem, ale autorowi, powtarzam, chodziło o jakość odtwarzania video.

 

Ja opisalem ogolnie ale co do jakosci to zaszla tutaj wzmianka bo zaczeliscie porownywac serie CDE do CDA wiec przy okazji opisalem jak to sie ma w tych jednostkach z tematu glownego. Procek daje naprawde wiele chociazby czasowke,zwrotki, katy a seryjnie 105 czy 106 (bo to to samo a roznica jest jedynie ze 105 ma 6.5" a 106 ma 7" ale te pol cala ciezko zobaczyc i jeszcze dwie rzeczy) ma bardzo ubogie ustawienia i daje bardzo duzo. Wyzsze modele maja juz wbudowanego procka tego PXA H100 ale on jest bardzo ubogi. Ale to tak tylko do rozjasnienia poza tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, jakość wyświetlacza jest niemal taka sama jak w 105 tak? To co mnie troszkę zniesmaczyło patrzac na 105 to duża wielkmość piksela.

Powiedzcie mi cos na temat tego procesora, z tego co wiem cde-9887r ma wbudowany, Podajcie mi symbol tego procka, może skusze sie i na coś takiego, oczywiście alpine, bo to mi sie jedynie opłaca.

 

Bo widzę pewne rozbieżności, zależy mi na ekranie lcd, ale także i na dobrej jakości dźwięku. Cde-9887r, napewno w tym drugim będzie lepsze, może warto pokusić sie o ten procesor, lecz powiedzcie mi coś bliżej o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...