Skocz do zawartości

Radio gubi fale


Darek23a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem radio strasznie źle odbiera i nie mam pojęcia czemu. Wszystkie kable są lutowane , kabel antenowy jest oryginalny wtyczka przylutowana. Mam jedną teorie ale nie wiem czy to możliwe, Kabel antenowy idzie w prawym słupki ,a na słupkach są tweetery czy to może robić zakłócenia ? Radio to peyning PY-6198U (wiem radio do wymiany ) ale znajomy ma też tej firmy radio i to dużo niższy model i nie ma problemu z radiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie po zmianie radia z fabrycznego na "rynkowe"..ma to chyba coś wspólnego ze wzmacniaczem sygnału w fabrycznych radioodbiornikach.

Chociaż teraz do alpine podpiąłem taki wzmacniacz sygnałowy i w sumie nie za wiele się poprawiło..więc jakoś bida z radiem w odtwarzaczach niefabrycznych - sprawdzałem Blaupunk i Alpine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam więc tak nie wiem jak było u mnie z oryginalnym radiem, bo składałem wszystko od zera jak kupiłem auto to żadnego graja tam nie było. Sprawdzałem swoje radio w innym aucie jak radził powalla i jest oki. Tylko że to zupełnie inne auto heh. Ten separator nie taki drogi a czasami lubię coś z radia posłuchać . MrSiara a ty masz taki separator pomogło ci to ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, także chciałbym podpiąć się pod temat. Otóż mam podobny problem, czasami radio gubi sygnał z anteny. Kiedyś grało bardzo bardzo dobrze, czyżby był mi potrzebny taki wzmacniacz sygnału o którym piszecie? To się stało, tak jakby z dnia na dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wzmacniacz-separator-antenowy-vw-seat-skoda-audi-1-i1768550389.html - separator antenowy

 

Chodzi Wam o taki separator ? No ja nazwałem go wzmacniaczem - pobiera sygnał z anteny i wzmacnia. Mam to wpięte u siebie i działa tak sobie.. mam Fiata GP.. nie znalazłem jeszcze dedykowanego do Fiata, coś się jednak obawiam że to i tak nic nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki separator to najczesciej stosuje sie w autach z grupy VAG ja takie cos mam i odbiera to lepiej choc u mnie w miescie gdzie nakladaja sie dwa sygnaly z dwoch nadajnikow niestety odbiera to bez rewelacji cos tam zaszumi czasem zgubi ale w miescie oddalonym o 35 km tzn Tarnow radio odbiera poprostu super. Koszt nie duzy a jesli nie pomoze to trzbea szukac przyczyny w wzmaku anteny mogl np opd wilgoci sie skopac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Wam o taki separator ? No ja nazwałem go wzmacniaczem - pobiera sygnał z anteny i wzmacnia

Totalna bzdura :cisza:

Separator to nie wzmacniacz tylko u prosty filtr, który doprowadza zasilanie do wzmacniacza znajdującego się w oryginalnej antenie. kiedy go nie mamy zamontowanego to ów wzmacniacz nie ma zasilania i w ogóle nie działa.

 

taki separator to najczesciej stosuje sie w autach z grupy VAG

Dokładnie tak inni producenci też stosują wzmacniacze antenowe ale zasilane są najczęściej odzielnym przewodem, którego trzeba poszukać i podać na niego sygnał REM.

 

Moim zdaniem jeżeli chcemy słuchać radia to najlepiej jest wymienić antenę na normalną bez wzmacniacza i nie będzie już żadnych problemów z odbiorem :wink:

 

Osobiście polecam antenę dachową firmy UNICON - bardzo dobre anteny w przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i co teraz ? Ją właśnie słyszałem że najlepsze są oryginalne anteny heh . A tu mimo wszystko problem. Z tematu wynikły 3 opcję wzmacniacz , separator lub nowa antena .

 

Pisze z telefonu i nie mogę edytować postu prosze o scalenie modow jeśli można . W przyszłym tygodniu kupię ten separator napisze czy pomogło. Tematu nie zamykam jeśli ma ktoś jakies propozycje to prosze pisać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna bzdura

Separator to nie wzmacniacz tylko u prosty filtr, który doprowadza zasilanie do wzmacniacza znajdującego się w oryginalnej antenie. kiedy go nie mamy zamontowanego to ów wzmacniacz nie ma zasilania i w ogóle nie działa.

No nie do końca rozumiem - w fabrycznym radiu wpinam do złącza antenowego kabel z anteny i tyle - nie ma tam żadnego dodatkowego zasilania, z REM itp. Więc rozumiem że fabryczne radio podaje zasilanie tym złączem antenowym. Takiego zasilania może nie dawać normalne rynkowe radio - podobno w tym jest problem.

 

Wychodząc z takiego założenia kupiłem wzmacniacz (wygląda identycznie jak "wasze separatory") - wpina się tam sygnał "antenowy" i dopina zasilanie z REMOTE.

Koledzy pisali tutaj o separatorach - te które znalazłem na Allegro - działają wydają się działać dokładnie tak samo, wejścia antenowe i zasilanie - dlatego przyrównałem je do jednej konstrukcji. Nie bardzo wiem co ten seprator miałby filtrować.

 

Domyślam się że nasze dopinane wzmacniacze średnio się spisują, i trzeba albo sygnał zasilać bliżej samej anteny - fabrycznym wzmacniaczem albo dać dłuższy maszt? Ten w Uniconie ma 53,6 [cm].

 

Wymiana samego masztu może wystarczyć ? Przerabiał ktoś ten temat w swoim aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca rozumiem - w fabrycznym radiu wpinam do złącza antenowego kabel z anteny i tyle - nie ma tam żadnego dodatkowego zasilania, z REM itp. Więc rozumiem że fabryczne radio podaje zasilanie tym złączem antenowym. Takiego zasilania może nie dawać normalne rynkowe radio - podobno w tym jest problem.

Dokładnie tak oryginalne radio ma wbudowany separator :wink:

 

Wychodząc z takiego założenia kupiłem wzmacniacz (wygląda identycznie jak "wasze separatory") - wpina się tam sygnał "antenowy" i dopina zasilanie z REMOTE.

Nic to nie da ponieważ żeby taki wzmacniacz zadziałał musiał by być podpięty do anteny a w tym przypadku będzie podpięty do oryginalnego wzmacniacza bez zasilania.

 

 

Koledzy pisali tutaj o separatorach - te które znalazłem na Allegro - działają wydają się działać dokładnie tak samo, wejścia antenowe i zasilanie - dlatego przyrównałem je do jednej konstrukcji. Nie bardzo wiem co ten seprator miałby filtrować.

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic367878.html

 

 

 

Wymiana samego masztu może wystarczyć ?

Nic to nie da ponieważ nadal w "główce" będzie siedział wzmacniacz bez zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

separator

który jest rodzajem wzmacniacza, tylko wzmacnia sygnał powyżej pewnej częstotliwości :wink2:
Różnica między separatorem a "wzmacniaczem" polega na wbudowaniu tego kondensatora...muszę sprawdzić czy w moim układzie coś takiego było.

Bo albo mam sam wzmacniacz albo dziadowski separator, bo de facto nic nie daje.

 

będzie siedział wzmacniacz bez zasilania

Ok głupota z tym masztem :/

 

Maxtz - dzięki za wyjaśnienie.

 

A wracając do meritum - na Allegro są same separatory do aut WAG...a co z resztą - ja mam Fiacika...tam potrzebne jest inne urządzenie? czy taki z WAG się nada - sprawdzał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Separator to nie wzmacniacz tylko u prosty filtr, który doprowadza zasilanie do wzmacniacza znajdującego się w oryginalnej antenie. kiedy go nie mamy zamontowanego to ów wzmacniacz nie ma zasilania i w ogóle nie działa.

 

Maxtz dobrze prawi. Separatory antenowe były w fabrycznych radiach w grupie VAG. Kupiłem taki separator i będę go montować w sobotę. Nagram film jak odbierała dana stacja bez separatora i z separatorem, mam nadzieję że będzie dobre porównanie. Wraz z usunięciem fabrycznego radia pozbywamy się separatora, czyli teoretycznie po montażu powinno być lepiej, bo wzmacniacz antenowy zacznie działać :) W sobotę wieczorem będzie film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który jest rodzajem wzmacniacza, tylko wzmacnia sygnał powyżej pewnej częstotliwości

Jeszcze raz separator to nie wzmacniacz

Różnica między separatorem a "wzmacniaczem" polega na wbudowaniu tego kondensatora.

Poszukaj sobie w sieci jak wygląda schemat wzmacniacza :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...