Skocz do zawartości

Audison Millenium Power 5


Cobrak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam możliwość zanadobyć w/w wzmacniacz ale koleś nie chce mi go dać podłączyć pod moim systemem.Cena jest ciekawa ale chciałbym najpierw dowiedzieć się o nim trochę.Czy zmieniając moją Alpinkę z podpisu na tego audisona będzie to krok do przodu czy raczej nie?Myślałem użyć tego audisona do bi-ampingu.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje o tym wzmacniaczu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zagra to wszystko lepiej niż pod alpinką, dlatego że osobne kanały dla suba to duzy plus :) DF tego audisona to 100, a alpiny z dobrego DF raczej nie słyną, bo np taka 3544 miała tylko 5 :D Audison to stara liga, myślę że zagra lepiej. A nie możesz odsłuchać piecyka wcześniej? :)

P.S. Nie robiłbym biampu dla przodu bo cięzko tym piecem to zrealizować i tak trzeba pasywkę, wolalbym zmostkować kanały rear i front aby dać więcej mocy dla przodu i dalej mieć go pasywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej posłuchać :) Nawet za kaucją i przy kolesiu :) Gorzej jak ten piec grzebany jest i "poprawiany" przez "elektroników" wtedy to może on zagrać gorzej jak ta alpinka nawet. Audisonek w środku ma dobre podezespoły i nie powinien ostrzyć góry tak jak to robiła alpina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin ale akurat DF ważny dla suba i wooferków jest :) Alpine wg mnie słabo steruje subem, wooferkami lepiej ale to jak robi kenwood który kosztuje tyle samo to chyba nie trzeba komentarza :) Pytanie tylko, co w tych keniach jest takiego że on kontroluje fajnie a Alpine nie tak dobrze... Mi się wydaje żę DF :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by to powiedziała jedna osoba z tego forum: " Uczepiłeś się jednego parametru, a nie do końca rozumiesz co to tak naprawdę jest " :)

Jeśli będzie taka potrzeba to załóż temat, na pewno dużo wyjaśni ta osoba, bo na CA zjadła zęby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat DF czytałem na innym forum. Tak samo jak i moc jest to parametr który też czasem nie wiele mówi.

Weźmy np wzmacniacz jakim jest u-Dimension GLOW 2075 lub 4075, moce podane przez producenta są mocami realnymi, jest to potwierdzone przez amp-performance.de iż GLOW 2075 ma nawet więcej niż podaje sam producent. Bo wyciskamy z niego 2x80W i w mostku o ponad 10W więcej niż podane papierowo. DF na poziomie 200 dobrze świadczy o piecu, tranzystory jakimi szczyci się firma to bardzo dobre kostki, pasmo przenoszenia rewelacja jak i wszędzie od 10Hz do 30kHz, praca w klasie analogowej AB. W sumie to i jeszcze inne w opisie który jest w necie, nawet na allegro.

A co dostajemy jak już kupimy piec? Wzmacniacz który swoimi 2x75W czy 4x75W nie potrafi nawet dobrze napędzić wooferków które mają tyle samo mocy, ot może źle to określiłem, wooferki grają ok, jest z nich bas, są średnie, są wysokie z zestawu ale jakie? Takiej klasy że głupi XM który ma 40W na kanał zjada tego GLOWa na śniadanie, baa powiem lepiej, miałem piec Ultimatte UHC5 którym pędziłem moje dotechy i parametry miał zbliżone, DF 200, moc 4x60W+150W 4R, pasmo przenoszenia też bardzo ok, ale grało to o niebo lepiej jak GLOW...

Jeżeli teraz Hellsin jest ok to rozumiem Twój uraz do wypowiedzi :) Tylko jednego w całym tym zamieszaniu nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego szanujące się firmy takie jak Audison, DLS i inne miałby zawyżać swoje parametry? lub nimi działać na swoją korzyść? Potem jak ktoś coś sprawdzi to mu się nie podoba i więcej tego nie kupi... ja do udim mam lekki uraz i jak ktoś piszę mi o ampach tej firmy to biore na nie poprawkę... Grubo bym się zastanowił czy kupić najwyższą serie czy lepiej wydać na coś co jest sprawdzone. Ot tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal nie o to chodzi ... no nic widzę że jedna osoba musi tu przyjść, może będzie chciało jej się książkę napisać, co by wyjaśniła chociaż parę kwestii :)

 

 

Lepiej nie wywolywac wilka z lasu :D Jak zaobserwowales juz mamy jeden temat ktory rozwinal sie az za bardzo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz miałem dwie 3544 :) Na suba to się w ogóle nie nadaje :) Ale takie jest moje zdanie :) PS500F mimo że miał mniej mocy w mostku młócił tą alpinkę jak chciał :) Dla mnie 3544 to bardzo dobry piec ale do pędzenia wooferów w systemach 2 lub 3way z naciskiem większym na 3way. 2x150W daje rade niewątpliwie chociaż u mnie przy odsłuchu dotechów po 10min gry ostrej alpince brakowało mocy jakby i było to słychać, po odpaleniu silnika znów słuchało się dobrze :) Ale to było już słuchanie hardcore bo non stop dotechy dostawały w palnik :)

Osobiście jeżeli miałbym kupować teraz piec do budżetowego CA i miałbym do wydania 350zł wybrałbym PS300T i jeszcze by mi kasy zostało na duperele do niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz miałem dwie 3544 :) Na suba to się w ogóle nie nadaje :) Ale takie jest moje zdanie :) PS500F mimo że miał mniej mocy w mostku młócił tą alpinkę jak chciał :) Dla mnie 3544 to bardzo dobry piec ale do pędzenia wooferów w systemach 2 lub 3way z naciskiem większym na 3way. 2x150W daje rade niewątpliwie chociaż u mnie przy odsłuchu dotechów po 10min gry ostrej alpince brakowało mocy jakby i było to słychać, po odpaleniu silnika znów słuchało się dobrze :) Ale to było już słuchanie hardcore bo non stop dotechy dostawały w palnik :)

Osobiście jeżeli miałbym kupować teraz piec do budżetowego CA i miałbym do wydania 350zł wybrałbym PS300T i jeszcze by mi kasy zostało na duperele do niego :)

Zasadniczo muszę się zgodzić - miałem 3544 i do napędzania sub'a specjalnie się ona nie nadaje.

Co do zasilania woofer'ów zdanie mam o niej również nie najlepsze, choć nie było tak kiepsko jak w przypadku sub'a.

Reasumując - z moich doświadczeń - dużo mocy lecz nie popartej kontrolą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...