Skocz do zawartości

watolina - cala prawda - jaka nadaje sie do wytlumienia


caraudio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

chcialbym sie skonsultowac z wami...

 

- chce wygluszyc boczki bo brzecza...

- wymyslilem ze zamiast gabki dam tam watoline ktora lepiej mi sie ulozy na nierownosciach i dostosuje do powierzchni wg mnie

- na allegro wpisalem watolina i znalazlem np to:

 

http://allegro.pl/ov...1750703042.html

 

- pytanie, czy sa rozne typy watoliny? czy po prostu watolina to watolina

- zwatpilem bo napisane jest w jednych aukcjach o watolinie ze zastosowanie w koldrach i poduszkach bez wzmianki o wygluszaniu, w innych natomiast wspominaja o wygluszaniu kolumn

- nie chce wtopic i kupic jakiegos typu watoliny ktory nie ma zastosowania w wytlumianiu

 

- moglby ktos oswiecic?

 

- albo chociazby ocencie to ogloszenie z allegro, bo koles z tej firmy ma rozne grubosci , dosc obszerny asortyment tego tylko pytanie czy sie bedzie nadawalo do wygluszenia boczkow...

 

pozdrawiam...

 

ps. czy watolina chlonie i trzyma wilgoc?

 

dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proponuję zainteresować się materiałem o nazwie "poroso".

Jeżdżę z tym pod tapicerką od kilku lat, materiał tani, skuteczny w likwidowaniu rezonansów tapicerki przy odpowiedniej aplikacji, dodatkowo wyciszający odgłosy zewnętrzne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainteresować się materiałem o nazwie "poroso".

Jeżeli zmieści się pod tapicerką. To jest materiał raczej słabo ściśliwy. Miałem ten sam problem, próbowałem zwykłą piankę poliuretanową 0,5 cm podklejać i nie dopinał mi się boczek. Może taka lekka, cienka watolina lepiej się układa między boczkiem i drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmieści się pod tapicerką. To jest materiał raczej słabo ściśliwy. Miałem ten sam problem, próbowałem zwykłą piankę poliuretanową 0,5 cm podklejać i nie dopinał mi się boczek. Może taka lekka, cienka watolina lepiej się układa między boczkiem i drzwiami.

Rzecz niekoniecznie w tym, by wyłożyć cały boczek od spodu. W moim przypadku wystarczyło maksymalne wypełnienie tym materiałem wolnych przestrzeni w tapicerce, jeśli do tego wewnętrzne poszycie drzwi oklejone jest matami, stworzyło to warstwę skutecznie eliminującą rezonanse.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kupilem te ovate... z linku, jako ze w moim miescie to podjechalem i wzialem bezposrednio z tej hurtowni

 

koles byl bardzo zorientowany, rzekomo warsztaty car-audio to od niego biora i sam sie pytal czy duza przestrzen miedzy boczkiem a blacha i dobral mi grubosc tej ovaty... zreszta ta ovata latwo sie dzieli , mozna ja rozwarstwic na pol, co tez musialem uczynic bo jednak po docisnieciu boczka prezyla i wyskakiwal boczek ze spinek...

 

tunel z karimaty miedzy glosnikiem a maskownica ladnie odizolowal strefe dzwieku i uderzenie jest tylko w maskownice, az czuc na dloni podmuch od uderzenia basu :D

 

jest dobrze!!!

 

spedzilem nad wytlumieniem jednych drzwi 6h, ale warto bylo, zrobione solidnie, powoli, dokladnie... zadnej rzezby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz racje z tym tlumieniem subow, ale zrobilem rekonesans po warsztatach car audio u mnie w bydzi, i na pytania o brzeczenie tapicerki,uslyszalem 2 czy 3 razy slowo "owata"

wiec do tego tez to jest stosowane

 

co do karimaty... zgodnie z wypowiedziami i radami na roznych tematach z tego forum... u siebie nie znalazlem innego lepszego rozwiazania, bo boczek / maskownica jest nie w plaszczyznie z czolem glosnika wiec karimata umozliwila uformowanie odpowiedniego ksztaltu, a karimata dlatego ze jest z jednej storny odpowiednio miekka i sie dopasowuje do ksztaltu a z drugiej strony jest to material ktory ma zamkniete komory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...