Skocz do zawartości

Dobór gratów do CA i montaż pod seryjnym radiu


łukaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Koleżka polecił mi to forum bo podobno jest tu wielu wybitnych specjalistów w dziedzinie CA. Jeżeli chodzi o audio to mam niewielkie pojęcie z czym to się je ale wiem jak wygląda głośnik i co to jest wzmacniacz więc jest OK :)

 

Przejdźmy do rzeczy.

Chciałbym aby w moim signumie zawitało dobre audio, dobre to znaczy żeby było czyste granie. Obecnie siedzi tam oryginalne radio i tak chciałbym żeby pozostało, bo tam deska rozdzielcza jest tak zrobione że każdy niefabryczny element wygląda paskudnie. I tutaj nasuwa się pytanie, jak to zrobić żeby dobrze grało pod stokowym radiu( NCDC2013 ). Znajomy mi mówił, że tutaj u nas w Warszawie jest pewien magik a zarazem cudotwórca a na imię mu było Radek, podobno gość dobrze ogarnia tematy CA. Sam wiem, że tego nie zmontuje dlatego wolałbym dać zarobić pasjonatowi niż podrzędnemu warsztatowi CA który zrobi mi jakąś lipę.

Jeżeli ktoś z was ma na niego namiary to bardzo bym prosił o nie.

Przejdźmy dalej, co można wsadzić za klocki do tego auta by to dobrze grało. Auto posiada obecnie standardowe nagłośnienie(inne nie było oferowane....)

Nie zależy mi na tym żeby tylna wycieraczka od basu wybiła mi szybę a na tym by po prostu grało to lepiej.

Jak się doczytałem odradzacie robienie tyłu, przód zestaw 2-3drożny i szlus.

Chciałbym zrobić całość+wygłuszenie i to na oryginalnych maskownicach tak by nic nie zdradzało że są tam jakieś fajne klocki. Nie chciałbym wydać więcej niż 2k.

Skrzynia w bagażniku jeżeli musi być to niech będzie ale wolałbym żeby jej nie było, bo samochód sam w sobie ma mały bagażnik.

Jeżeli mogę was prosić to doradźcie i podlinkujcie jakieś klocki z allegro czy innych sklepów.

 

Ewentualna zmiana na jaką mógłbym przystać jeżeli musiałaby być wymiana radia to 2DIN LCD z NAVI.

Coś jak tu. wtedy do budżetu mógłbym dorzucić jeszcze tego tysiaka.

 

http://media.snimka.bg/6331/018916589-big.jpg

http://www.gcrpeople.com/images/ice/78.jpg

http://www.vectra-c.com/forum/uploader/pics/pics1/DVD1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie jak kolega powiedział, jeżeli chcesz aby on Ci to zrobił to jego pomysły pewnie będą ok a na forum jak to na forum ilu ludzi tyle propozycji i różnych koncepcji jak co zrobić, jakie piece jakie głośniki jakie radia itp. Posłuchasz pewnie paru zestawów zanim Raadek Ci coś zamontuje i zobaczysz jakie brzmienie Ci się podoba i jaka funkcjonalność jest tego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jak to by było zrobione, no bo tak jak patrzę u was po furkach to większość osób daje inne radyjko bo mają 1DIN/2DIN(i taki lcd jak na fotach wyżej)+wzmacniacze a w kilku projektach jak w Bravo widziałem zachowanie seryjnego radia i mi to by odpowiadało. No ale tak, seryjne radio nie ma wyjścia na wzmaka(oplowska kostka+kable od navi+kabel RGB), auto ma 10 głośników po 3 w przednich drzwiach, po 2 z tyłu. Czyli w aucie jest 3-way, zapuściłem jakieś nutki ostatnio i ono nie gra dobrze jak jest cicho, radio rozkręca się dopiero po dość mocnym odkręceniu potencjometra głośności.

Czy jeżeli dobrze rozumiem to, że cała instalacja skończy się na zrobieniu nowych słupków pod tweetery, wygłuszeniu drzwi i zamontowaniu jakiegoś zestawu 2-way 16" przód i 13" tył czy tył zostaje seria, bo jak czytam to piszecie żeby tyłu nie robić, najwyżej co wyciszyć. Ostatnio widziałem u kolesia w aucie głośniki Morel Tempo i fajnie to grało. Na allegro patrzyłem jest cały komplet na przód za niecałe 8 stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moduł z przekaźnikiem czasowym dla włącz/wyłącz remote podpiety pod zapłon ... gdzie w fabrycznej CD70 nie ma 12v po włączeniu się radyjka (niby piszą by podłączyć pod sterowanie anteny ale tam jest 4v i to jest mało) Można pomyśleć o przetwornicy z tego 4V na 12V ... wtedy pełen szpas ... ale to tylko kwestia wysterowania zał./wył ...

 

zobacz moje wzmagania z CD70 ... może Cię natchnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...