Skocz do zawartości

słychac jak daje gazu w głośnikach...


Przemek540i
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

montowalem z przodu w samochodzie zestaw odseparowany powerbass 5c 2xl i teraz jak odpalam samochod i daje gazu to slychac to w glosnikach w postaci takiego gwizdu w zaleznosci ile dam gazu to glosniej od czego to jest?czy cos zle zamontowalem?jak mozna to zlikwidowac???pomocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz wzmacniacz to zmniejsz na nim power na minimum.

 

tak posiadam wzmacniacz i przez niego sa puszczone te glosniki.czyli co glosniki za duzo mocy dostaja?to dokladnie ktore pokretlo zmniejszyc??

 

[ Dodano: 2008-08-15, 20:05 ]

radio jest fabryczne wczesniej mialem podlaczonego suba pod ten wzmacniacz to nic takiego nie bylo a jak teraz podlaczylem te przednie glosniki to wlasnie slychac jak gazu daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie-jak kladles instalacje? odzielales kabel sygnalowy i zasilania? tzn sygnał jednym progiem a zasilanie drugim progiem? Uzywales kabli ekranowanych? Pytanie jakie masz auto? Jak kladziesz kable sygnalowe to kladz je w progach tam gdzie nie idzie zadna elektyka. Kupuj kable dopasowane do odleglosci-niezalecane jest robienie petli. Sprawdz połączenia masy w samochodzie. Jest wiele pytan i wiele odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec: samochod to bmw e39,mase mam bezposrednio z aku podciagnieto bo wczesniej jak mialem do blachy to sie wzmak wylaczal,kabel pradowy i masa ida z tylu bo z tylu jest aku,kable sygnalowe do przednich glosnikow to alphard da vinci i puscilem go progiem i tam progiem tez idzie inna instalacja,maskownice nie mialem gdzie wsadzic w boczkach drzwi wiec schowalem je w samochodzie mozna powiedziec ze nie daleko pedalów jedna a druga z druigiej strony ,jak podlacze pod ten wzmacniacz suba to nie slychac tego jak daje gazu a jak przednie glosniki to odrazu slychac wiec problem chyba jest w przednich glosnikach lub przewodach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie radio fabryczne? ma wyjscia pod wzmacniacz?

 

nie ma wyjsc pod wzmacniacz,ale pisal juz ze tylko sa te zaklucenia jak podlacze przedni zestaw a jak wszystko tak samo i pod suba to nic nie ma gra elegancko

 

[ Dodano: 2008-08-16, 16:20 ]

wypuscilem odrazu przy samym radiu fabrycznym podlaczylem konwerter(adapter)i od niego kablami dobrej jakosci do wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taka sytuacje w aucie tylko ze u mnie jak dodawalem gazu to bylo slychac jak sie alternator szybko kreci ( dosłownie coraz wiekszy gwizd) taki zakłocenia były na wszystkich wyjsciach(6 kan.) i na wyjsciach glosnikowych bezposrednio z radia.

Co sie okazało w radiu na skutek jakiegos spiecia upalił sie kawałek sciezki drukowanej masowej i masa była pobierana w inny sposob, stad te gwizdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja to prześledzenie wszystkich kabli które mogą być narażone na zbierani śmieci z samochodem instalacji. I krok po kroku eliminowanie co nie których odcinków.

 

Nigdy nie ma złotej rady dlaczego to się tak dzieje co samochód i instalacja to zupełnie inne problemy i zależność to jak z DNA :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam kladlaem kable i wszystko sam robilem a rzeczywiscie pentle mam bo kable przy wzmacniaczu jeszcze nie obcielem dokaldnie tyle co mi trzeba i lezy tak zwiniety w kulko i podlaczylem tak tylko zeby sprawdzic i pozniej nie mialem czasu tego zrobic to moze od tego byc wlasnie to??a jak poglasniam i poglosnie na maxa to bass trzeszczy i robilem to juz na dwoch roznych wzmacniaczach to czemu tak jest za slabe poprostu te glosniki czy cos zle poustawiane czy jakas inna przyczyna? dzieki za podpowiedzi chlopaki :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak poglasniam i poglosnie na maxa to bass trzeszczy i robilem to juz na dwoch roznych wzmacniaczach to czemu tak jest za slabe poprostu te glosniki czy cos zle poustawiane czy jakas inna przyczyna?

 

max to max przestery i tyle napisz jeszcze jaki wzmak i jakie głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tego "trzeszczenia" leży najprawdopodobniej w jednosce sterującej a mianowicie w sygnale który bierzesz z głośników przez adaptor. Końcówka radia wprowadza zniekształcenia a twój wzmacniacz je jeszcze wzmacnia i stąd ten efekt.

Rozwiązania są dwa albo wyprowadzenie sygnału z przed końcówek mocy z radia albo wymiana radia - ja proponuję tą drugą opcję :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego że subwoofer nie ma tego odgłosu "dawania gazu" to tylko może przez to że przecież działa na obciętym pasmie.... rożne przypadki się zdarzają. a co do tych przejsciówek czy konwerterów na chinche to nie jestem ich zwolennikiem.... jeśli dobrze zrozumiałem tak podłączyłeś wzmacniacz i chinche przez konwerter do radia... . może ten konwerter to całe zło. kable nie powinny tak robić wg mnie. ale jak już pisałem różnie bywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crunch nie jest taki tragiczny sam go montowałem.. Gain jest dopasowaniem napiec wejscia wzmacniacza do wyjscia na radiu, jak dasz za duzo" mocy" to bedzie pierdzialo.. Radio jest wazne to ze nie uzywasz koncowek mocy nie znaczy ze puszczasz czysty dzwiek.. Wiele osob mysli ze jak kupi tanie radio i da sygnał na piec to bedzie ok bo to "tylko sygnał" a tu nic bardziej mylnego w koncy to przedwzmacniacz generuje dzwiek a koncowka mocy go tylko wzmacnia tak wiec jak masz kiepskie radio to pod piecem tez bedzie kiepsko ale wiadomo glosniej.. A ktorym progiem kładłes kable sygnałowe?Czy widziałes tam inne kable zasilajace jakies elmenty z tyłu?bo czasami jak sie rozdziela sygnał aby szedł jednym progiem a zasilanie drugim to trzeba zwrocic uwage czy tam gdzie kładziesz sygnał nie ma innego zasilania ono tez ma wpływ.. A z petlą sproboj ją przesunac na drugi bok i zobaczyc czy jest roznica..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...