Skocz do zawartości

Axton c400x2 + JBL cs1204br - dlaczego cicho gra


katze750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem, otoż zakupiłem od kumpla skrzynie JBL jak w temacie, czyli znane wszystkim buczydlo :)

Skrzynkę początkowo podłączyłem pod Alpine 3548 (160W RMS) głosnik niewiele sie wychylał bo wiadomo za mało mocy dla niego (250W RMS).

Zakupiłem na Alledrogo wzmacniacz Axton impact c400x2, który wg stronki amp-performance może oddać aż 350W RMS przy 4omach. Wzmacniacz dotarł wczoraj i jestem lekko załamany gdyż, liczyłem, że te 350W mało co nie wyrwie tego JBLa a tu klapa. Gain ustawiony na maxa, filtr Lph 40Hz a Gra troszkę lepiej niż alpine. Tak jakby miał za mało mocy bądź za słaby sygnał..?

 

Przewody do wzmacniacza to 12 bądź 16mm (już nie pamiętam) + plus Kondensator Dietz 1F, więc prądu raczej nie brakuje.

Radio Kenwood 3041.

Dodam tylko, ze ten sam wzm i skrzynie sprawdzalem u kumpla w aucie (przy takim samym radiu) i jest tak samo.

Stawiam na wzm, pisałem do sprzedającego to mi odpisał, że on miał jakieś podbicie rca w swoim pineerze i że ten axton tak ma, tym bardziej, że nie widać by coś było przy nim grzebane. Znaczy wzmacniacz do zwrotu? Oczywiście przy gain na maxa grzeje się sporo a głośnik wcale się nie wychyla mocno.

pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest Gain. Napisałem, że na maxa, bo wiadomo, że gdy cicho gra a w radiu już mam już głośność 26/34 to może za mała czułość-poziom wejścia. Przy Alpine gain na połowę a glośnik już jakoś pracował. W axtonie ustawiłem na maxa, bo nic bym nie usłyszał z tego jbl. Skoro mam na radiu poziom głośności 25/34 a głośnik średnio się wychyla i nie gra to tak głośno jak powinno to uważam, że chyba coś nie tak.

 

Dzięki powalla jutro pokombinuje z częstotliwością, miałem wcześniej połowę gain i 80HZ to było jedno wielkie buuuu :) Ale przecież 350W tego axtona powinno nieźle sterować tym głośnikiem a tak się nie dzieje...WTF!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli znane wszystkim buczydlo

 

80HZ to było jedno wielkie buuuu :) Ale przecież 350W tego axtona powinno nieźle sterować tym głośnikiem a tak się nie dzieje...WTF!?

 

Myślisz że ten axton zrobi z tego buczydła mega punktualny subwofer? To cudo tak już gra i pozostaje albo się przyzwyczaić albo napisać fajny opis na aukcję popchnąć to dalej .

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, że ten jbl to chała i tyle...trafiła się okazja jak nigdy, więc chciałem go sprawdzić i niewiele mnie to kosztowało :)

Tylko wydaje mi się, że ten głośnik powinien mocno się wychylać przy takiej mocy i mimo buczenia grać głośniej...

No cóż, spróbuje jeszcze pokombinować z lpf i sprawdzić jbl na innym wzmaku.

dzieki za zainteresowanie tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio ma cichy sygnał na rca... Ostatnio takie coś przrabialem w clarku 578 gdy podpielismy GTQ400 w miejsce szalejacego wczesniej Twistera f4-260. Sub w 2 ohm (rex 8) nie zył prawie wzgledem przodu.

Na szczescie jest to 4ch i wystarczylo naprawde znacznie zmniejszyc gain na kanalach przednich, włascicielowi natomiast pozostało pełne wykorzystanie zakresu głośności jednostki.

 

Inna kwestia ze u Ciebie jak mniemam radio zasila przód i nic wyregulowac gainami sie nie uda, pozostaje sprzedaz axtona albo kupno kolejnego pieca pod przód- co polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...